www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Esp Ltd M-50 Blkst


Guest Sharky
 Share

Recommended Posts

Guest Sharky

Recenzie: http://www.thomann.de/de/esp_ltd_m50.htm

Sunet: Foarte bun, dar depinde de amp..adica..eu am un LINE6 spider III de 15w si pot sa zic ca sunetul e super.cu dozele stock :)

Raport calitate/pret: E o chitara buna pt pretul ei, luand in considerare si brandul.

 

Pro:

Tremolo system

Rosewood fingerboard

Contra:

Agathis Body

 

Ca o concluzie finala..mi se pare o chitara foarte buna si e destul de buna si pentru incepatori.

 

P.S : Poze in curand. \m/

Edited by Sharky
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...
Guest zedart0311

salut

am o chitara identica , nu am mare experienta in cantatul la instrument ce pot spune despre ea ar fi mai degraba defavorabil : de fiecare data cand am incercat sa folosesc tremolo-ul se dezacordeaza ingrozitor pentru un incepator e cam nasol sa trebuiasca sa reacordezi aproape zilnic, poate tine de calitatea coardelor folosite sau anumite reglaje pe care eu unul nu le cunosc, , hardware-ul cam lasa de dorit dar ma rog in banii dati(1000 roni) nu stiu ce ai putea primi desi daca ar fi sa aleg iarasi as merge categoric pe un fixed bridge de calitate superioara ir in bugetul de 1000 de ron gasesti seconduri super , in concluzie nu as arunca cu banii inspre acest instrument

post-19655-0-00305400-1323184119_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.