www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Chitara Electrica Sa-mi Iau?


Guest alexa
 Share

Recommended Posts

Guest alexa

vreau sa-mi cumpar o chitara electrica si sincer nu prea stiu ce sa aleg...de fapt....trebuie sa ma hotarasc intre fender si ibanez. :) de curand mi s-a ivit oportunitatea ca cineva sa-mi aduca un deluxe strat din america, dar am ratat ocazia...si acum nu stiu ce sa fac din cauza preturilor mult prea mari de la noi si a calitatii nu foarte bune a chitarilor....ma gandeam sa cumpar un fender HSS standard...dar ma gandesc si la un ibanez rg350ex-bk..chiar nu pot sa ma hotarasc...si apoi mai era o varianta..SH-urile, dar nu stiu pe nimeni care mi-ar putea aduce de afara...voi ce ziceti? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexa
Of, of. Ce-ai vrea sa canti? Arunca un ochi peste topicurile dedicate. :)

 

 

in general as vrea sa cant rock clasic, ceva hard si ceva blues :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

In cazul asta cred ca, desi sunt diferite, atat un Fender Standard Fat Strat cat si un Epiphone Les Paul Standard sunt o alegere la fel de buna, impreuna cu un amplificator pe lampi, de 5 W, pentru acasa si cateva pedale. :)

Link to comment
Share on other sites

Fender toata ziua :D daca poti sa-ti iei din State, la pretu' de-acolo, fara vama and shit, da-i bataie :P din Ieuropa daca-ti iei, nu iesi mult mai ieftin ca la noi... :)

si cine-a zis ca chitarele din Romanica nu sunt de calitate...?ohooo...bani sa ai... :)

pentru mai multe informatii, cauta si tu prin topicu' "Ce chitara sa imi iau?"...si baga ochiu' si pe la mica publicitate...cine stie de unde sare Bugs Bunny :)

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

in general as vrea sa cant rock clasic, ceva hard si ceva blues :)

aaaaaaa, pai in acest caz am pentru tine o propunere indecenta, lol.... iti pot oferi un Squire Double Fat Strat (in conditie impecabila, cu upgrade la doze, matching strap si husa),.... asta doar daca nu vrei sa dai o gramada pe un Fender.... Squier-u' este acelasi model, adica "Standard Stratocaster", acelasi lemn (alder), si in general F. misto facut (l-am luat din state).. daca ai vreun gind, da msg. ... :)

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaa, pai in acest caz am pentru tine o propunere indecenta, lol.... iti pot oferi un Squire Double Fat Strat (in conditie impecabila, cu upgrade la doze, matching strap si husa),.... asta doar daca nu vrei sa dai o gramada pe un Fender.... Squier-u' este acelasi model, adica "Standard Stratocaster", acelasi lemn (alder), si in general F. misto facut (l-am luat din state).. daca ai vreun gind, da msg. ... :)

 

nu incercati sa mai prostiti oamenii... squire nu e fender! asa cum epiphone nu e gibson.

de aia e si diferenta de pret. e o chitara decenta, dar... fender e din lemn solid, cel putin ala american...

plus ca nu face nicio diferenta ca e luata din state sau din china direct. e exact acelasi lucru, doar ca poate, in functie de magazin le mai si seteaza vanzatorul. dar in estenta e fix acelasi lucru

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.