www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dungeons and Dragons


Guest h00k
 Share

Recommended Posts

Guest domnul Rig

Eh eu am jucat si chiar nu e asa de interesant. S-ar putea sa fi fost cam penal fiindca DM-ul nostru inventa o poveste pliiiina de cliseuri care ma cam calcau pe nervi, asa ca nu eram prea cooperant in party (na, doar eram chaotic neutral!). La un Neverwinter pe net m-as baga, sa vad daca gasesc dvd-ul.

Link to comment
Share on other sites

Eh eu am jucat si chiar nu e asa de interesant. S-ar putea sa fi fost cam penal fiindca DM-ul nostru inventa o poveste pliiiina de cliseuri care ma cam calcau pe nervi, asa ca nu eram prea cooperant in party (na, doar eram chaotic neutral!). La un Neverwinter pe net m-as baga, sa vad daca gasesc dvd-ul.

 

Da, si eu tot de-asta nu prea m-am bagat. Adica sincer ia mult prea mult timp, pe care l-as putea folosi pentru a juca Neverwinter sau WOW sau ceva, si e nevoie de oameni care sa fie implicati. Am zarurile si cartile dar stau degeaba pe aici. Imi plac insa rpg-urile in care se face roleplay la greu, I hate powergaming, nu sunt deloc atras de omorat chestii pentru xp. Pe serverul de nwn pe care joc acum nu se face xp decat din roleplay.

Link to comment
Share on other sites

Guest NecroticCH

Pacat... Daca stiam dinainte ca exista interes pentru (a)D&D pe forumu' asta poate luam un pachet din Anglia. Se pare ca de aici unii au deja sau au si jucat... curios, nu stiam ca exista si-n Romania.

 

Poate vreun d&dmeet odata? Cunosc regulile ca jucator dar nu am jucat decat variante pe calculator - anume Baldur's Gate 1 si 2. Am un PDF cu aproape tot legat de aDnD (editia a doua). Nu o sa-l impart prin forum c-ar fi caz de uerz.

Edited by NecroticCH
Link to comment
Share on other sites

Pacat... Daca stiam dinainte ca exista interes pentru (a)D&D pe forumu' asta poate luam un pachet din Anglia. Se pare ca de aici unii au deja sau au si jucat... curios, nu stiam ca exista si-n Romania.

 

Poate vreun d&dmeet odata? Cunosc regulile ca jucator dar nu am jucat decat variante pe calculator - anume Baldur's Gate 1 si 2. Am un PDF cu aproape tot legat de aDnD (editia a doua). Nu o sa-l impart prin forum c-ar fi caz de uerz.

 

Baldur's Gate :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ma bag la absolut orice joc dinasta mistic, atata timp cat:

 

a)mi se potriveste cu orarul

 

b ) e online PT CA NU TOATA LUMEA LOCUIESTE IN CAPITALAAAA!!! (ma enerveaza al naibii de tare ca sunt exclus de la multe chestii din cauza asta, cu toate ca imi iubesc orashul natal pana la moarte)

 

c)e gratis!

 

Precizez ca nu stiu NIIMIIIICAAA what so ever, despre nici una din chestiile enumerate de voi mai sus!! dupa doar TITLURILE jocurilor + ce-am vazut in Dexter's Lab mi-am format o imagine EXTREM DE VAGA a ceea ce ar trebuii sa fie, iar deocamdata mi se pare F A S C I N A N T! ... multumesc.

Edited by ciuci
Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

E gratis sa-l joci (adica nu e cu abonament), spre deosebire de alte mmorpg-uri ce plac rgc-istilor, da' la ce calitate are jocul merita si mai mult de 100 lei/campanie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.