www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme cu hosting-ul pentru trupe


Guest HAZARD
 Share

Recommended Posts

Ca o completare la mesajul lui Michel.

 

Daca aveti o trupa si vreti sa o faceti cunoscuta, RGC.ro va ofera spatiu + subdomeniu *GRATUIT* <numetrupa>.rgc.ro(fara bannere si limitari de prost gust)

 

Pentru detalii va rog sa ma contactati pe mail , PM sau yahoo messenger.

 

 

 

 

ACESTA A FO RASPUNSUL TAU OFERIT MIE DUPA CE te-am intreabat si am venit cu o oferta la ceea ce ai postat mai sus .... looooooooool cineva din trupa spune ca nu te-am pupat destul ... ASA sa fie ?!? Bleah ! sa fim seriosi ! Nu ma pling eu ca nu as avea unde sa-mi fac site pentru trupa ( daca ma intrebi de ce nu mi-l fac raspuns : ideal ar fi fost sa existe cit mai multe trupe gazduite pe RGC .. motiv ??? Cooperare intri pe RGC si gasesti mai multe trupe ) Ai sa spui ca ce ma intere pe mine ce faci tu si ce decizii iei tu pe acest site . Okidoki faci ce vrei , dar nu te mai bate cu pumnul in Piept ca faci si dregi pentru trupe . Sincer is obosit de Oameni ca tine . Nu m-as fi enervat si nici nu as fi postat raspunsul tau daca nu era atit de superficial...

Hai sa-ti spun ce inseamna o cooperare intre 2 parti : Oferta era in genul urmator RGC ne oferea gazduire

iar noi in schimb reclama :) si crede-ma ca avem ceva colaboratori in ceea ce priveste mass media + un banner situat pe scena in spatele nostru la anumite concerte . Te deranja ?!?? nu cred ...

AAAAAAAA SI APROPO : nu deleta acest Raspuns ca nu ar fi greu sa il postez iarasi si iarasi :) so lasa Poporul sa citeasca raspunsul tau ... :) Mie 1 nu mi-o conveni atitudinea ta .. Nu ca a mea ar fi mai buna dar stii cum se spune reversul medaliei :) Inca 1 Sarbatori Fericite :)

 

======================================================================

 

Cosu Re:???, Today, 12:07 AM

 

 

Viitor inginer chitarist

 

 

Group: Admin

Posts: 2.313

Member No.: 3

Joined: 26-October 04

 

 

 

QUOTE

Inca astept un raspuns dela tine avind in vedere ca au trecut destule zile de cind am trimis o propunere-intrebare ... Se pare ca undeva nu functioneaza internetul ??

Un raspuns ar fi fost bun indiferent daca era pozitiv ori negativ. In fine asta tine de mentalitate Oricum dupa ce-ti voi trimite aceasta mika morala , nu ma mai astept sa binevoiesti a raspunde.. so Have a nice day si Sarbatori fericite.

 

PS " Pina si pe un site din US Moderatorul o avu Bunul Simt sa-mi raspunda in max 4 zile .... Dar noi sintem romani )

 

 

La ora aceasta oferim spatiu formatiilor tinere si foarte tinere ce nu isi permit un asemenea lux. Din cate stiu eu formatia Hazard nu se afla in situatia asta.

Pe viitor daca situatia financiara o va permite vom oferi serviciul asta si altor categorii de formatii dar cum la ora aceasta RGC.ro este sponsorizat exclusiv din buzunarul nostru nu putem face asta.

 

Multumesc pentru urari si mult succes mai departe

Link to comment
Share on other sites

Dacian,

 

Iti raspund eu pentru ca ai reusit sa-l sochezi pe Cosmin cu acuzatiile tale.

 

Te-ai gandit pentru un moment ca poate pe noi nu ne avantajeaza oferta ta? Ca poate nu suntem atat de disperati incat sa vrem sa ne afiliem cu oricine ne propune asta?

 

Nu l-am vazut pe Cosmin batandu-se cu pumnul in piept ca face si drege pentru trupe.. oricum nu cum te bati tu cu pumnul in piept ca ai fi facut si-ai fi dres pentru noi. Daca atitudinea lui Cosmin te oboseste, atitudinea ta ma dezgusta.

 

Nu suntem obligati in nici un fel fata de tine si trupa ta doar prin faptul ca tu vii cu o propunere care pentru tine, evident, este foarte avantajoasa dar care pentru noi, poate, nu este. Da, suntem foarte selectivi cand e vorba de aparitia logo-ului nostru in media - asta se numeste grija acordata credibilitatii noastre. Nu, nu ne poti cere sa vedem lucrurile ca tine, ar fi absurd.

 

Si sper ca ai glumit cand te-ai pus pe explicat ce inseamna o cooperare intre doua parti - sau ai vrut sa-mi insulti inteligenta. Oricum, n-ai reusit nimic cu asta.

 

Ca o incheiere, RGC nu este ciolanul oricui si tocmai pentru ca ne finantam singuri - si dorim sa pastram acest lucru asa - ne permitem sa selectam trupele eligibile pentru hosting. Cosmin ti-a explicat in mare politica noastra. Hazard se vrea o trupa profesionista care, astfel, ar trebui sa-si permita propriul domeniu.

 

Succese muzicale,

Adrian

Link to comment
Share on other sites

Sa-ti raspund ... Dupa care am sa fiu destul de Imbecil incit sa nu ma mai implic cautind " ciolane "

 

Dap e adevarat Ne putem permite un domeniu ...Dar ideea era alta , si anume : Gazduind pe domeniul vostru mai multe trupe , automat vizitatorii ori membrii RGC ar fi avut posibilitatea sa vizioneze ori sa audieze trupe cunoscute ori mai putin cunoscute . Ideea era .... Dar cum EGOUL m doare ... fapt peste care eu am trecut cu mult timp in urma am sa caut sa nu te mai dezgust ... Ca incercati sa va tineti partea e normal si eu as proceda la fel si procedez poate si azi la fel cind vine vb de membrii formatiei ori prieteni .

Dar Voi reprezentind RGC sintei persoane Publice ... si aveti obligativitatea sa mentineti un echilibru ... NU abia dupa ce se isca o altercatie verbala sa reveniti cu amendamente ... Asa ceva nu este permis ... Cind afirmi ceva pe un post ori publici ceva , te gindesti de 10 ori ce faci si ce afirmi akolo ... altfel platesti ....

In cazul meu ... Repet : au fost 2 momente legate de prietenul tau

1/ Raspunsul lui nu ar fi venit sub nici o forma daca nu ii scriam iarasi sa ii reprosez cumva ca nu are bunul simt sa raspunda... Nu eu i-amdat acest job... il face din placere .. ok da totodata sa aiba si simtul responsabilitatii ... Aici intervine educatia :) care si ea la rindul ei tine de cultura :)

2/ Cind a afirmat si a subscris la postul tau unde cereai ca trupele sa vina sa se prezinte ... el a scris negru pe alb ca RGC ofera ..... etc etc etc ...

 

Acu sa reviu la cele scrise de tine ... ca sa te dezgust ar trebui mai intii sa ma cunosti.. deocamdat nu ma cunosti ... poate intr-o zi :)

Sinteti persoane publice.... Nu va mai plingeti ca tineti RGC pe banii vostrii ... daca ceva nu este in regula ... Te trimit pe citeva situri din US unde nu poti intra decit daca ai invitatie ori esti membru cu drepturi asupra acelui site.... Acolo Moderatorii fac ce vor si chiar asa se si intimpla .. dar la accesarea paginii apre un link prin care esti prevenit ca este privat .... apoi apar reguli si alte reguli .

Voi doar spuneti ... deocamdat nika ... Spui de ciolanu vostru .. sa fiu sincer acest ciolan nu e chiar asa de big pe cit ar putea fi ... de ce ?? Habar nu am ... poate din cauza superficialitatii cu care tratati problema...

Nu am de gind sa ma leg aici de ani si alte chestii .. oricum mentalitatea si faptul ca va incoronati singuri e cam nasol .... Ai rabdare sa faceti ceva cua devarat apoi sa aud si eu laudatorii pe la cluburi vorbind de voi ....Dar nu se intimpla asa .... Pacat .... Sper sa vina o zi cit mai curind sa ne si cunoastem face to face :)

 

SARBATORI FERICITE TUTUROR

 

PS Nu mai fi nici tu si nici altcineva din RGC socat de adevar :) ar cam trebui sa va mai obisnuiti cu el :)

Edited by HAZARD
Link to comment
Share on other sites

esti dus rau de tot,domnule HAZARD.iti place sa te faci de ras pe internet.ca sa iti dai seama de amploarea forumului,da un search cu google: hazard bate campii. problema,din perspectiva mea,este urmatoarea: cosu este cel mai activ moderator,dar nu mai face fata.are si facultate omul,si o viata sociala,etc.nu e superman...forumul s-a "ingrasat" pe neasteptate.ce daca nu ti-a raspuns la mesaj? vai vai vai...ce ne mai vaicarim...mare lucru ce ti s-a intamplat...

 

aaa...uitam:

 

SARBATORI FERICITE...poate de data asta nu mai plangem...cine e baiat cuminte mai primeste o lingurita de...dulceata.

Edited by Moisoiu
Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea mesajul a fost prost inteles. In mesajul initial doritorii erau invitati sa ma contacteze pentru a primi detalii. Nu se specifica nicaieri oferirea neconditionata de gazduire. Daca tu ai inteles asta atunci imi pare rau ca te-am indus in eroare. In nici un caz nu avem ceva cu tine sau cu formatia ta(vezi topicul legat de sala de repetitie unde chiar ti-am luat apararea) .

Vom avea in vedere eliminarea ambiguitatilor.

Link to comment
Share on other sites

Moisoi Sa fie asa ca tine :)

Sarbatori Fericite si tie :)

 

 

 

 

QUOTE(Cosu @ Oct 30 2005, 09:05 AM)

 

Ca o completare la mesajul lui Michel.

 

Daca aveti o trupa si vreti sa o faceti cunoscuta, RGC.ro va ofera spatiu + subdomeniu *GRATUIT* <numetrupa>.rgc.ro(fara bannere si limitari de prost gust)

 

Pentru detalii va rog sa ma contactati pe mail , PM sau yahoo messenger.

 

 

Domnu Cosu :) ia sa ma citim 1 :( In fine in e-mailul trimis nici makar nu am apukat sa discutam de bani ca sa fim sinceri . Ceea ce nu o fo dat sa intelegeti de la bun inceput , chiar de ar fi sa explic pas cu pas ... aku nu are sa mai fie inteles in veci ... Ata e ... lipsa unor cuvinte in exprimarea ta a dus la proasta interpretare a mea B) Si la hunturi de ciolane ;) Dar merem inainte nu !?? DOr libera opinie o fo si pe timpul Batrinului este si aku :o

 

Moisoi ;):) hai sa vb cind mai crestem umpik ok ?!? ;)

Sincer nu am de gind sa mai pierd mult timp vremea pe RGC incercind sa aprind lumina :o

Link to comment
Share on other sites

Dacian,

 

Nu e vorba de bani - adica oricum nu se punea problema sa ti se perceapa o taxa sau ceva de genul asta.

 

Post-ul acela a fost prost formulat, ai intr-adevar dreptate. Trebuia mentionat faptul ca ne rezervam dreptul de a alege trupele eligibile.

 

Ce a iesit a fost faptul ca tu ai cerut hosting, nu ti s-a raspuns la timp, ai mai trimis un PM (am inteles ca nu e totusi vb de mail-uri, dar intr-adevar in post scria si PM), la care ti s-a raspuns ca 'NU!', te-ai suparat si te-ai plans.

 

Modul in care ai facut-o m-a facut sa raspund in felul exprimat mai sus - bag de seama ca nu e cazul sa ma refer la tine ca la o persoana interesata in felul descris in post-ul meu anterior.

 

De altfel ne cunoastem oaresicum, ne-am intalnit odata si am stat un pic de vorba (era vb printre altele de sala ta de repetitii), de-aceea m-a si mirat atitudinea ta foarte belicoasa.

 

Intr-o buna masura, imi pare rau pentru tonul meu (poate) prea acid de mai devreme. Totusi trebuie sa intelegi ca nu poti sa ne ceri (si mai ales intr-un asemenea fel) socoteala ca n-am fost de acord cu propunerea ta. Am fost foarte constienti de ambele capete ale intelegerii cand am decis sa n-o acceptam. Accepta si tu, te rog, neacceptarea noastra :)

 

Si Sarbatori Fericite,

Adrian

Link to comment
Share on other sites

HAZARD mane e asa de greu sa intelegi ca spatiul pe server e limitat? Nu te gandesti ca ar fi mai bine folosit de cei ca re CHIAR au nevoie de hosting? Ca dacat sa pui pe serverele free romanesti... Omul te-a refuzat frumos, acum tu faci mare caz din asta, de parca ti-o facut nush cine stie ce. In post scrie CLAR sa dai PM. Daca toti puteau sa-si faca domeniu gratuit aicea, atunci nu crezi ca era mai usor sa puna undeva mare si frumos FREE HOSTING si sa iti faca automat un cont? Ca la altii? Romanului cand ii dai un deget iti ia toata mana... si pe urma se mai si plange ca e discriminat :)

 

Si sa nu uit... Sarbatori fericite!

Edited by h00k
Link to comment
Share on other sites

Ceea ce s-o intimpla in urma lipsei exacte a informarii asupra hostului se vede deja ... din pakate ajungem la ne-ntelegeri destul de dure .. Eu is un tip mai ciudat pentru unii oameni din Bucuresti .. Eu vad lucrurile si le iau exact asa cum is ele ori exprimate ... Nu caut subintelesuri ... Am fo nervos pe Domnul COSU din 2 motive .. le-am enuntat mai sus .. Apoi lucrurile au luat intorsatura destul de urita ... ca la final partile cele mai implicate ( adik eu si RGC ) sa limpezeasca apele ... Acum inschimb vin alte persoane si dau pareri precum ca iau toata mina ori am cerut prea mult ...

 

Mai expun 1 ideea ce am avut-o :

Ideeal ar fi fost ca pe acelasi host cind accesezi sa poti gasi pagini cu mai multe trupe sa le poti compara eventual daca ar fi cazul ... sa poti citi cit mai multe ....

Asta o fo viziunea mea .. nicidecum sa cersesc un spatiu ... Eu oricum cind fac intelegeri ce tin de imaginea formatiei HAZARD am grija sa fie ambele parti impacate si multumite... Noi ca formatie oricum in momentul cind avem concerte ori iesiri avem parteneri media .... Nu asta era ideea ... Ideea era simpla .... DAR am fo prost inteles ca mi-as dori ciolane ori in loc de un deget o mina ... Fratilor ! Nu e chiar asa .. nu toata lumea este parsiva ! Cel putin la mine akas in Timi ceea ce vb ne e si-n cap si culmea ii ca mai si respectam vb spusa . Din pakate is de 1 an in Bucuresti ... si ma pot plinge de multe aici .. dar nu pe internet cum cred unii .. ma pling de altele .. muzica nu e la lokul ei unde ar trebui sa fie .. trupele is infrinate ... aici e mincatorie mare .. pina si aici pe RGC unde se vb de comuniune ... In fine nu viu eu din Timi sa va spun ce si cum ... Cer SCUZE persoanelor implicate in acest incident , in mod special lui COSU , iar acelor persoane ce au fo afar de subiect dar cauta sa devina intelepti pe marginea cojii de nuca fara sa ii guste miezul , le urez succes pe mai departe .

 

RGC :) Sarbatori fericite si tine-o tot asa :)

Link to comment
Share on other sites

...imi pare rau ca trebuie sa-ti raspund pe fuga...

 

Dacian, nici un moment n-am crezut ca vii la cersit - de altfel de la inceput cred ca ai facut clar inteles ca tu vrei sa oferi ceva 'la schimb'. In legatura cu viziunea ta - stai linistit, exista si aici. Dar nu am vrea sa implicam RGC (care este axat pe chitara) in asa ceva. Stay tuned :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.