www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

dimarzio evolution


Guest hututui
 Share

Recommended Posts

Guest hututui

am reusit sa imi pun dimarzio evolution pe ibanezul meu si nu imi dau seama daca e bine sau nu. se vede diferenta fata de set-up-ul anterior (aveam seymour duncan la bridge si no name-uri pe celelalte). chitara are alta prezenta, are "testicule", armonice, sustain, insa am o mica/mare problema. BROOM. E normal oare sa fie asa (dozele sunt puternice) sau sunt lipiturile facute aiurea? multumesc.

Link to comment
Share on other sites

am reusit sa imi pun dimarzio evolution pe ibanezul meu si nu imi dau seama daca e bine sau nu. se vede diferenta fata de set-up-ul anterior (aveam seymour duncan la bridge si no name-uri pe celelalte). chitara are alta prezenta, are "testicule", armonice, sustain, insa am o mica/mare problema. BROOM. E normal oare sa fie asa (dozele sunt puternice) sau sunt lipiturile facute aiurea? multumesc.

 

:) mah, din cate mi-aduc eu aminte, nu esti primul care are problema asta cu DiMarzio... ia mai cauta tu p-aci, ca sigur mai era un thread...

 

da ce avea bre seymour-ul ala? (nu de alta, da mie mi se par mai OK seymour decat dimarzio)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

:) mah, din cate mi-aduc eu aminte, nu esti primul care are problema asta cu DiMarzio... ia mai cauta tu p-aci, ca sigur mai era un thread...

 

da ce avea bre seymour-ul ala? (nu de alta, da mie mi se par mai OK seymour decat dimarzio)

 

 

iti vine sa crezi sau nu, pierdea semnal.

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

suta-n mie e montata prost,conexiunile incorcte,polaritate,alea alea

ca sa faci o proba conecteaz-o direct la jack-ul de iesire.intrerupe toate legaturile ei cu selectorul si potentiometrele,si atentie si la jack,masa dozei sa fie la masa jack-ului

mersi mult. o rezol eu. cumva :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

Ai gresit ceva cand ai momtat-o! Nu are voie sa faca nici pic de brum.Evolution, nu numai ca este o doza senzationala, dar este si foarte "curata" in ceea ce priveste brumul. Trust me:)

 

 

mersi mult moshule pentru incurajare. stiu ca sunt senzationale si de aia ma mir si eu ca se intampla aceste lucruri nepacute. mai bine iau legatura cu cineva care stie (ala care le-a legat "stia" si el. ce zici?

Link to comment
Share on other sites

Si zici ca nu ar fi o diferenta mare de volum intre cele doua doze? Daca SD-ul avea un semnal mult mai slab si eventual mai infundat.. poate ca de-aici contrastul. Oricum, un humbucker bun nu trebuie sa faca asa ceva, decat daca il lovesti poate excesiv cu distors puternic, surse de 'radiatii' si n-ai nici noisegate.

 

Cat despre comparatia la modul general intre doi mai producatori de doze... Bruce Lee il bate pe Van Damme. No offense, dar nu pot sa inteleg chestiile astea.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.