www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze De La Mclaughlin


grosucelmare
 Share

Recommended Posts

Guest hututui

am fost si eu la concert aseara. a fost intr-adevar yn spectacol de exceptie, are niste baieti care chiar "can play everything", dupa cum spunea si el. a fost un eveniment din care nu a lipsit "show"-ul, intretinut in special de tobar si de clapar, care sunt adevarate "personaje", in sensul ca au condimntat atmosfera. pe scena am vazut oameni care mananca muzica pe paine (cine s-ar fi asteptat la altceva???), adevarati profesionisti si care iubesc ceea ce fac. avem multe de invatat de la ei din toate punctele de vedere (muzical, atitudine pe scena etc). efectiv pareau veniti din alta lume...

 

seba, din poze mi-am dat seama ca erai destul de aproape de mine, dar nu te-am vazut (hi hi)

Edited by hututui
Link to comment
Share on other sites

"claparu" e Gary Husband 1 superb tobosar: am avut sansa sal mai vad sy in 1993 la Mamaia Jazz Festival (da!!! se intampla in Romania) cu Jack Bruce Band - cinea fost pacolo stie ce vorbesc - cine nu: ne putem intalny la mine sa vizionam acel concert... ma rog: in deschidere Jack & Gary au cantat cate ceva cu "clapele", asa ei 2 ca sa se simta bine. Gary are sy ceva metoda de tobe asta pentru cei care inca mai studiaza tuf-tafuri!

numa bine!

Link to comment
Share on other sites

am fost si eu la concert aseara. a fost intr-adevar yn spectacol de exceptie, are niste baieti care chiar "can play everything", dupa cum spunea si el. a fost un eveniment din care nu a lipsit "show"-ul, intretinut in special de tobar si de clapar, care sunt adevarate "personaje", in sensul ca au condimntat atmosfera. pe scena am vazut oameni care mananca muzica pe paine (cine s-ar fi asteptat la altceva???), adevarati profesionisti si care iubesc ceea ce fac. avem multe de invatat de la ei din toate punctele de vedere (muzical, atitudine pe scena etc). efectiv pareau veniti din alta lume...

 

seba, din poze mi-am dat seama ca erai destul de aproape de mine, dar nu te-am vazut (hi hi)

 

 

Hihi, nici eu! Dar era greu ca sala a fost arhiplina. Maha a fost intr-o mare forma, trebuie sa ne consideram fericiti ca l-am prins pe cel mai avansat muzician de la ora actuala intr-o asemenea pofta de cantat.

 

Desi cred ca el are tot timpu' pofta de cantat.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Adriani

Am si eu doua. Sper sa va placa.

Am si ceva video dar nu-mi permit sa piratez artisti fara acordul lor.

post-1254-1212864808_thumb.jpg

post-1254-1212864914_thumb.jpg

Edited by Adriani
Link to comment
Share on other sites

atata timp cat nu se specifica la concert (de ex. pe bilet) nu este ilegal sa inregistrezi concertul.In momentul in care-l faci public,se considera piratare.Asa ca nu inteleg dece v-ati luat de om ca a inregistrat ! din plictiseala?si TOCMAI Cosu?Chiar ca nu mai inteleg nimic...

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu sunt usa de biserica insa mi s-a parut putin cam deplasat mesajul initial. "Am si clipuri dar nu va dau pentru ca <insert reason here>". Puteam sa ma lispesc de informatia asta (ca si restul lumii de altfel). Daca formatul mesajului era mai putin pretios imi vedeam si eu de ale mele.

 

Si ca tot ai deschis discutia, subiectul "bootlegging" este foarte neclar si nu doar la noi cat si in alte tari. In multe tari inregistrarea fara consimtamantul artistului nu reprezinta nici un pericol atata timp cat nu se obtine un profit (adica nu e comercializat). In altele e mai stricta treaba.

Din ce am auzit in Romania nu s-a pus vreodata problema asta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.