www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce sa aleg?


Guest MastaBlasta
 Share

Recommended Posts

daca nu-i musai sa bagi 3 milioane in proc, iti recomand ca de un milion sa iti iei niste corzi cat de cat mai rasarite, un cordon, niste pene, etc.

mai bine iei proc.de toti banii,ca oaresce corzi or fi pe chitara aia,si mai tarziu poti sa iti iei toate acareturile alea,eventual si un tuner,dar upgrade la procesor n-ai cum sa faci,un timp tre sa ramai cu el.ar fi bine daca ai putea sa iei un proc cu simulator de amp,ca pe ala poti sa-l bagi in orice,in combina,in boxele de la calculator,in home cinema,etc,etc,si tot ca o chitara o sa sune

Link to comment
Share on other sites

Guest MastaBlasta

si e in aceeasi categorie de pret si se gaseste le muzica?sau mai bine zis unde se gaseste?:)

 

astea sunt ultimele intrebari pt ca acu plec spre bucuresti iar cand ajung sper sa ma indrept cat mai repede spre muzica...si pe urma o sa va arat rezultatele...:)

Edited by MastaBlasta
Link to comment
Share on other sites

Guest MastaBlasta

stiu :) ...desi acolo scria ca e deschisa pana la 2 jumate...si cred ca si asa a fost pt ca am plecat de acolo la 1 si putin...

am luat un squier affinity stratocaster si un Digitech RP50 care imi ofera cam tot ce am nevoie,mai ales ca sunt incepator... :)

 

niste poze(cu mobilul,asa ca scuzati calitatea lor)...

post-815-1133031016_thumb.jpg

post-815-1133031089_thumb.jpg

post-815-1133031250_thumb.jpg

post-815-1133031367_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest MastaBlasta

va multumesc frumos...fara ajutorul vostru nu stiu dc as fi facut o achizitie la fel de inspirata...si ce pot sa spun?...sper sa incep sa o manevrez din ce in ce mai bine cat mai curand...

apropo,e vreun topic pe-aici care sa aiba ceva ponturi legate de dispunerea degetelor pe corzi;adica dc sunt niste reguli sau ceva de genul asta;la pian e mai simplu,pt ca iti spune si cu ce degete sa canti asa ca la chitara e mai mult mai greu din punctul asta de vedere...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.