www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bani Pe Net... O Prostie... Sau...


Guest ExTrode
 Share

Recommended Posts

Poti sa faci bani pe net!

 

Vezi rentacoder.com sau alte site-uri de genul asta. Chiar si de muzica (midi-uri).

Dar muncesti de iti sar capacele, munca adevarata...

Ca sa nu spun ca trebuie sa te duca si mintea sa faci ce se cere (vinde), si sa ai si niste ani buni de scoala si ceva experienta practica.

 

Altfel ... "nu exita mancare pe gratis" ... nicaieri.

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
pot sa te intreb cati ani ai?! chiar nu te intreb la caterinca sunt ff curios

 

pai pune-ti si tu mintea la contributie...daca as fi avut servici (adica peste 18 ani) nu m-as mai fi bagat in rahaturi d'astea

Link to comment
Share on other sites

Guest element

Cred ca prima data am auzit de "bani gratis" prin clasa 6 si nici atunci nu credeam lol .

 

Adsense e pe bune, nu dai tu click-uri dau vizitatorii de pe site. Treaba e ca google suporta aproape orice mai putin sa-i "faci". Iar ideei "geniale" de genul "ne facem mai multi conturi si ne dam click" nu mai merg de mult.

 

Mai ai online freelancing, gen getafreelancer.com, rentacoder.com, etc Probelema la astea este ca e greu spre foarte greu sa razbesti, mai ales cu indienii care coboara pretulrile din ce in ce mai mult, dar hei, unde e usor...

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

1. Am mai deschis si eu un topic idiot ca si asta acuma 1 an .... si da este o prostie.

2. In timpul in care ai tot scris pe acest topic mai invatai ceva la chitara.

3. Vrei bani?? ... in constructii se castiga si 3000 Ron pe vara :|, impartit pliante ... plictisitor da iei 300 lei pe 4 sambete, daca esti bun si perseverent iti faci o trupa, ajungi mare si crede-ma ca iei ceva parale :)

 

Concluze: Cat stai intr-un an pe comp sa scoti 1000 $, jumate din ei se duc pe curent. Compiuretul meu consuma 500 w ... daca calculezi intr-un an platesti destul de mult pe curent :). Apoi mai e si timpul care e ireversibil ... decat sa stai boldit la comp mai bine fa un sport, canta si distreaza-te .... bani ai timp mai incolo sa iti faci si o sa te saturi de facut bani :).

Link to comment
Share on other sites

Chiar,am nevoie de 21 mili pentru un assassin PX3T...........cum as putea castiga in vara niste bani macar 3 mili pe luna sau noh 2 juma in cluj la 15 ani?

 

Get a job?

 

Astia de pe net iti iau banii si pleaca in general, sau este o chestie total legala dar in cele mai multe cazuri nu iti vin banii inapoi pentru ca sistemul este facut in asa fel incat cei de la baza "piramidei" sistemului nu-si mai primesc banii inapoi, ci doar cel care a inceput lantul si cei imediat dependenti. E bine gandit, nu va incredeti in "bani pe net".

Link to comment
Share on other sites

Nici nu ai ce cauta cu alcoolul in mana acolo. Daca te prinde, barul isi pierde licenta. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
300 de lei pe 4 sambete? oai asa ma bag si eu
in Tm la Kaufland se da atata ... dar problema e ca e cam bataie pe locuri :))
Chiar,am nevoie de 21 mili pentru un assassin PX3T...........cum as putea castiga in vara niste bani macar 3 mili pe luna sau noh 2 juma in cluj la 15 ani?
Incearca un restaurant, un supermarket sau daca te pricei pa programare http si c++ pot sa zic ca esti boier :)) ... se castiga bine bine mai ales la o firma care vinde domenii pe net si chesti ... daca sti germana esti bazat si franceza e ok ... :)

Eu in general nu am timp de asa cv pt ca am scoala ... la pliante merge lejer ... dar sa lucrez dupa ore pana seara mi-se pare aiurea ... cum am mai zis ... bani ai timp sa faci in viata ... sa inveti conteaza acuma :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.