www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Demo Revalver Mkiii


Guest deadlok
 Share

Recommended Posts

Well, l-am incercat pana acum, modelele de amp Peavey suna decent, cel mai mult imi place cum suna "Flathill" (a.k.a Mesa Boogie?). Nu am reusit sa scot un sunet lipsit de zgomot folosind doar programul, dar am folosit in final distorsiunea de pe procesorul meu real, cu ampsim scos, si am folosit Flathill din Revalver MKIII, suna excelent, foarte foarte multe alegeri pentru ton. Eu sunt mare fanatic, si ma bucur ca poti daca te chinui putin sa folosesti exact setup-ul lui Petrucci.

 

MKIII se bazeaza mult pe modelele Peavey care suna excelent. Once again, trebuie sa laud partea de amp simulation care suna mai bine decat orice am auzit... dar parca tot nu l-as folosi pentru distorsiune.

Link to comment
Share on other sites

Suna excelent dar depinde tare mult de ce sunet prelucreaza ( cei mai multi baga o chitara care suna prost in placa de sunet care suna prost si se conving: distorsul software e naspa ! "Ar fi trebuit sa imi faca reghinul sa sune ca un lespaul si placa de sunet onboard ca un studio de 200k ") si este extrem de flexibil, eu zic ca iti poti face un sunet bun folosind uneltele ajutatoare ( vezi pe forumul lor si tot acolo si niste samples, unele reusite ).

Link to comment
Share on other sites

:) sa nu crezi ca facusem referire la postul tau...era doar impresia mea dupa ce am probat demo, nu are legatura cu ce ai scris mai sus...nu am avut nici cea mai vaga intentie, acum ca vad posturile unul dupa altul poate suna aiurea...

...cat despre pedale, nu prea le-am incercat ( cea de wah nu m-a incantat ) si chiar daca nu iti place un chorus sau flanger, in aspectul asta chiar ai de unde alege...eu apreciez plugin-ul in primul rand dupa ampsim, cred ca e si cel mai pretentios efect in ce priveste emularea si e si cel mai greu de inlocuit cu o pedala < 100E.

Mie unu, intre ampsimurile vst imi place revalver pentru amp/distors, speaker emulator si imp. reverb, iar pentru alte efecte (flanger, phaser, tape-echo, wah etc ) parca as prefera Guitar Rig3 sau diverse alte efecte luate separat (cum ar fi un compresor sau eq -astea nu par sa straluceasca nici in Revalver nici in GR3 ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.