www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

1 Mai La Mare


Guest Bjorker
 Share

Recommended Posts

Guest Bjorker

RAVA va invita la concertele ce vor avea loc pe 1 si 2 mai pe plaja din Costinesti. Vor canta:

 

RAVA

Datora

I Hate Mondyas

Skepsis

Multimea Vida

 

alaturi de

 

DUCU BERTZI

MIRCEA BANICIU

MIRCEA VINTILA

OVIDIU LIPAN TANDARICA

BLAZZAJ

LUNA AMARA

TIMPURI NOI

IRIS

IMPLANT PENTRU REFUZ

SUIE PAPARUDE , etc.

 

Haideti sa ne vedem pe acolo la un week-end de mare si muzica buna! 15.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Bjorker
va mutara-ti in Costinesti?

 

eu raman inca fidel Vamii

 

Cel putin noi,oamenii din RAVA, nu dam NICIODATA Vama pe altceva (cu atat mai putin Costinesti) daca avem de ales...dar cum in Vama in zilele alea sunt alti invitati....eu zic ca e bine sa vada si Costinestiul rockuletz frumos, macar de 1 Mai....

Link to comment
Share on other sites

Guest Bjorker
White Horse rule!!! :)

Da' de data asta n-o sa ajung pe-acolo de 1 Mai. :)

 

 

White horse e o bucurie a locului! Clar ca rulz...si, personal, m-as considera implinit pe seara de 1 dak as ajunge la cantarea Old News. Rock-ul e toghetherness :) si da, nu e frumos deloc sa bei de unul singur la mare.

 

Thread-ul va sta la dispozitie sa va planuiti adunarea in voie..

Logic :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Carli
RAVA va invita la concertele ce vor avea loc pe 1 si 2 mai pe plaja din Costinesti. Vor canta:

 

RAVA

Datora

I Hate Mondyas

Skepsis

Multimea Vida

 

alaturi de

 

DUCU BERTZI

MIRCEA BANICIU

MIRCEA VINTILA

OVIDIU LIPAN TANDARICA

BLAZZAJ

LUNA AMARA

TIMPURI NOI

IRIS

IMPLANT PENTRU REFUZ

SUIE PAPARUDE , etc.

 

Haideti sa ne vedem pe acolo la un week-end de mare si muzica buna! 15.gif

 

Se face! :)

Link to comment
Share on other sites

Do we need money? :) Cred ca ma deplasez si eu 10 km sau cati sunt pana acolo ca si-asa n-aveam planuri de 1 mai. Vama cam suckeaza lately.

Indeed.

Ce bani frate ? de consumatie sa ai , din ce am inteles e pe plaja, so everybody is invited :).

Noi venim tocmai din iasi, so mnah , speram sa fie vremea buna si publicu cat de cat destul pt o betie/mosh (abia astept sa vad IPR :X )

Link to comment
Share on other sites

Guest Brainwasher Vlad

foarte frumos ieri seara.......timpuri noi si cu iris au meritat din plin.........iar prostii de la Luna Acra au fost oribili....plus k unu din chitaristi ( cel cu ibanezu rosu ) a stat o melodie intreaga cu spatele la public( nu se face asa ceva ) ...au jignit publicu ( prostu ala de mihnea ) si p langa asta.......au stat foarte mult sasi faca un sunet d ***** care toti ni lam putea face daca neam da toate potentiomentrele la maxim.......iar clapa au bagato in amplificatorul de bass :))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Iris au fost bestiali...Sunetul a fost mult mai prost ca alaltaieri nu stiu de ce. Luna Amara au fost funny...ala cu: "Va place tricoul meu? Scria Bad Bush si era marijuana si george bush :) Muzica lor tot nu-mi place in mod deosebit. Doar in probele de sunet cu riffurile de la metallica au sunat bine. Clapa parca era in monitorul de bass nu in amplificator...si era vina celor de la sunet din spate. Tandarica a fost super alaltaieri, Baniciu si Vintila au fost misto desi as fi vrut sa cante mai multe melodii cunoscute. Aia Skepsis si-au facut melodia lor pe riff de pantera nici macar cover nu era :) Marlani au fost aia de la tvr2 ca au stricat spectacolul unor formatii. Overall unii au fost bestiali, altii nesimtiti, altii au cantat prost dar cei de la care aveam asteptari mi le-au intrecut so it's all good :) Si acum ma duc iar la Iris, Baniciu, Tandarica si cine mai vine in piata Ovidiu Constanta :D Maraton iris \:P/

Link to comment
Share on other sites

M. Vintila + M. Baniciu foarte reusit spectacol,Skepsis au fost ok per ansamblu, I hate mondays au cantat foarte misto avand in vedere conditiile de atunci (fara clapa,sunetistii cam de kko)...Din pacate atmosfera pe alocuri a fost de kko..vezi 90% manelari si cocalari iar doar vreo 10% amatori de muzica live in general... Multa lume "proasta" care facea gura la soundcheck-uri (de parca ar fi platit ceva pt concertul respectiv)... Eu si cu prietenii mei am fost prin randu 2 dak se poate spune asa,am ramas fara voce dupa Vintila si Baniciu,ne-am mutat de cateva ori datorita ambiantei cam nasoale :) ... In general mie imi place muzica live si a fost fain...n-am apucat sa vad pe 2 mai restul de trupe pt ca m-am carat in Bucuresti la treaba :)

Oricum :) pt toti cei care canta live,fie ei mai buni sau mai putin buni...

Link to comment
Share on other sites

pai daca tot ziserati voi ce-a fost in costinesti

 

sa va zic eu ce-a fost in vama...pana vineri that is ca m-am tirat odata cu venirea ploii:)

 

daca te duci in vama pt relaxare si o betie linistita du=-te pana in ziua de 1 mai. joi ca atare a fost omor, nu aveai loc de ac...adik de sac pe plaja:))

 

de cantat au cantat Tapinarii..cam boring asa si neste baieti cica Reggae in Shire acu nush ce era dar m-a adormit

 

per ansamblu insa daca e sa compari vama cu costinestiu, tot vama a ramas mai tare, cocalari sunt dar mult mai putini

 

ehhh

 

 

inapoi la licenta

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei interesati de trupele "studentesti" care au cantat:

 

RAVA

http://www.myspace.com/ravaband

 

Datora

http://www.myspace.com/datoraiasi

 

I Hate Mondays

http://www.myspace.com/ihatemondaystheband

 

Skepsis

http://www.myspace.com/skepsisiasi

 

Multimea Vida

http://www.myspace.com/multimeavidaband

Link to comment
Share on other sites

Guest GeorgeP
foarte frumos ieri seara.......timpuri noi si cu iris au meritat din plin.........iar prostii de la Luna Acra au fost oribili....plus k unu din chitaristi ( cel cu ibanezu rosu ) a stat o melodie intreaga cu spatele la public( nu se face asa ceva ) ...au jignit publicu ( prostu ala de mihnea ) si p langa asta.......au stat foarte mult sasi faca un sunet d ***** care toti ni lam putea face daca neam da toate potentiomentrele la maxim.......iar clapa au bagato in amplificatorul de bass :) )))))))))))))))

 

Nu am o apreciere deosebita pentru Luna Amara, dar chitaristul cu ibanezul rosu nu a stat cu spatele la public in semn de "respect" ci pentru ca nu isi auzea chitara si tot incerca sa o faca sa mearga, chitara aia nu s-a auzit nici pe fatza pret de 2 piese, asa ca nu sariti sa dati cu pietre cand nu e nevoie. Si basistul a intrat pe combo-ul de bass, de unde ai vazut tu clapar ?!

Link to comment
Share on other sites

Nu am o apreciere deosebita pentru Luna Amara, dar chitaristul cu ibanezul rosu nu a stat cu spatele la public in semn de "respect" ci pentru ca nu isi auzea chitara si tot incerca sa o faca sa mearga, chitara aia nu s-a auzit nici pe fatza pret de 2 piese, asa ca nu sariti sa dati cu pietre cand nu e nevoie. Si basistul a intrat pe combo-ul de bass, de unde ai vazut tu clapar ?!

 

 

nu s-o fi auzit chitara acum...dar el sta tot timpu cu spatele :)

 

si Luna n-are clapar..zau asa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.