www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Seymour Duncan Sh-6 Distortion


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

Nume echipament - Seymour Duncan , Sh-6 Distortion

 

Pret - parca 270 Ron noua

 

De la cine / De unde a fost cumparat - Comandata la Muzikia din Timisoara

 

Caracteristici - Pai, avand in vedere ca Testament au in bridge aceasta doza si dat fiind numele ei ,,Distortion" e destul de clar cum este...nu se preteaza bine pt blues singura, eventual cu doza de neck/middle impreuna...crunchy very clean bright sound, punk/ metal dastea. Polii sunt ajustabili

 

Cum suna / Cum se comporta - are un sunet destul de echilibrat, eu cant mult thrash si shred si se preteaza, suna mai ok cu chitara acordata mai jos la palm mutes, armonicile ies foarte bine, it squeals nicely :)

 

Parti bune / Parti rele - parca totusi output-ul e cam mare fata de cum ma asteptam sa fie, dar e ok

 

Impresie generala - Nota 8.5-9

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest cormoran
Nume echipament - Seymour Duncan , Sh-6 Distortion

 

Pret - parca 270 Ron noua

 

De la cine / De unde a fost cumparat - Comandata la Muzikia din Timisoara

 

Caracteristici - Pai, avand in vedere ca Testament au in bridge aceasta doza si dat fiind numele ei ,,Distortion" e destul de clar cum este...nu se preteaza bine pt blues singura, eventual cu doza de neck/middle impreuna...crunchy very clean bright sound, punk/ metal dastea. Polii sunt ajustabili

 

Cum suna / Cum se comporta - are un sunet destul de echilibrat, eu cant mult thrash si shred si se preteaza, suna mai ok cu chitara acordata mai jos la palm mutes, armonicile ies foarte bine, it squeals nicely :)

 

Parti bune / Parti rele - parca totusi output-ul e cam mare fata de cum ma asteptam sa fie, dar e ok

 

Impresie generala - Nota 8.5-9

 

poti te rog sa pui aici un fragment cantat, sa vad cum suna!?

as vrea sa imi cumpar si eu un SH-6.

ma intereseaza cat de curat suna la riff-uri rapide.

merci!

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa ma invart mai mult pe langa topicurile si replayurile tale, asa poate economisesc si eu ceva banuti :):)

ca Amon Amarth :)

 

dozele SD mi se par foarte bune pentru ce ofera, dar pretul lor mi se pare un pic prea ridicat...

 

daca vreti doze chiar si de 3-4 ori mai ieftine si mult peste majoritatea dozelor stock de pe chitarile de brand, incercati GFS.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.