www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cafe Hazard - Locul Unde Poti Canta Live...


Guest Eitiosaros
 Share

Recommended Posts

Guest Eitiosaros

Folk, Blues/rock, jazz sau hard/heavy 80'. Ai formatie si te incadrezi in aceste genuri? Vrei sa canti live?

Daca da, contacteaza Cafe Hazard. Ofera scena live, instrumente si sunet, public select genului si mai multe.

 

pt mai multe detalii:

contact: tel: 0770187480 (Mihai)

sau direct la club: cafe Hazard, str Baratiei nr 3, pe langa Unirea mai exact in spate la Cocor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Eitiosaros

Folk, Blues/rock, jazz sau hard/heavy 80'. Ai formatie si te incadrezi in aceste genuri? Vrei sa canti live?

Daca da, contacteaza Cafe Hazard. Ofera scena live, instrumente si sunet, public select genului si mai multe.

 

pt mai multe detalii:

contact: tel: 0770187480 (Mihai)

sau direct la club: cafe Hazard, str Baratiei nr 3, pe langa Unirea mai exact in spate la Cocor.

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
Folk, Blues/rock, jazz sau hard/heavy 80'. Ai formatie si te incadrezi in aceste genuri? Vrei sa canti live?

Daca da, contacteaza Cafe Hazard. Ofera scena live, instrumente si sunet, public select genului si mai multe.

 

pt mai multe detalii:

contact: tel: 0770187480 (Mihai)

sau direct la club: cafe Hazard, str Baratiei nr 3, pe langa Unirea mai exact in spate la Cocor.

 

 

Intervin asupra anuntului cu o invitatie pentru cei care nu au inca o formatie dar si-ar dori sa cinte totusi in fata unui public. Joi si Vineri ale fiecarei saptamini exista OPEN STAGE pentru cei care pot purta un dialog la instrumente :)

 

Multa bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
frumos

 

poate puneti si un program ceva cu ce trupe o sa cante?

 

sau un site daca aveti?

 

Apare in b24fun + ca exista fluturasi cu trupele ce cinta . Dar ai dreptate vom face in asa fel incit sa existe si o alta varianta de promovare a trupelor . Un site nu este o idee rea si-ti multumesc pentru intrebari . Sincer speram ca trupele ori cei care vor sa evolueze sa fie mult mai interesati avind in vedere ca nu-s chiar atit de multe cluburi rock - folk unde te poti desfasura fara a avea un " nume " . Oricare alte intrebari is bine venite , iar legat de bilete ....... politica clubului e clara : fara bilete pentru a nu lasa studentul fara bani ori a-l obliga sa paraseasca clubul din cauza acelor roni ceruti de trupe ....

Link to comment
Share on other sites

pai intrebari

 

eu am o trupa care nu prea se incadreaza la genurile enumerate acolo, e putin mai agresiv

 

trash/heavy...am avea loc?

 

politica fara bilete este excelenta, mai ales daca pretu creste la produse intr-o limita mai mult decat decenta, 5 ron pe un Stejar e ceva normal in majoritatea cluburilor

 

a da si cum a zis si dan

 

la capitolu scule, trupa tre sa aduca altceva decat instrumente, cabluri si efecte?

 

LE: si sa se aduca si pe ei insisi normal:P

Edited by marduk
Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
pai intrebari

 

eu am o trupa care nu prea se incadreaza la genurile enumerate acolo, e putin mai agresiv

 

trash/heavy...am avea loc?

 

politica fara bilete este excelenta, mai ales daca pretu creste la produse intr-o limita mai mult decat decenta, 5 ron pe un Stejar e ceva normal in majoritatea cluburilor

 

a da si cum a zis si dan

 

la capitolu scule, trupa tre sa aduca altceva decat instrumente, cabluri si efecte?

 

LE: si sa se aduca si pe ei insisi normal:P

 

 

Pentru chitara exista un cub VOX AD50VT-212 pentru Bass tot un cubYorkville100B 2 microfoane SHURE PG48 si DYNAMIC MC-75 . Ar fi sistemul amp- MCGEE 250 mixer Alesis ori un mixer rusesc excelent Victoria

 

Legat de stilul abordat daca sunati OK sinteti bine primiti cu o singura conditie : sa nu se alunece spre o muzica mai dura :)

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
tobe puneti la dispozitie?

 

 

DA avem set Yamaha pedala dubla dar cu cineii trebuie sa vii si banuiesc ca deja stii asta + premierul daca nu-ti convine cel de la set . In alta ordine de idei pentru formatiile din afara Bucurestiului ( care au fost destule pina acum ce ne-or contactat ) cu regret sincer ... pot spune k nu ne permitem momentan sa le acoperim tot drumul dar putem suporta jumatate din drum + sa le oferim cazare . Cer scuze pentru aceasta nemultumire....

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD

Concerte CAFE HAZARD : Vineri 18 orele 20.30 BOILING MUSE / Simbata orele 21 C.O.D. urmat de un Jam criminal cu Laur ( percutie HAZARD ) si Velo ( chitara solo HAZARD )

post-747-1208185632_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
Open stage cand mai e? voiam sa vin cu colegii sa vedem care e atmosfera :)

 

Simbata dupa conceretul baietilor de la C.O.D daca vreti urcati pe scena alaturi de ei ori cu Laur si Velo .

Link to comment
Share on other sites

Vineri 25 Aprilie orele 20.30 Concert X-PLOD & HAZARD intrarea libera ( evident in cafe HAZARD )

 

scuza-ma, dar mereu la betii canta trupe de copii?

 

in alta ordine de idei, am fost sambata si erau 10 persoane la scena...COD au cantat misto, chiar daca la bis(da frate au avut bis :) ) chitaristu solo a facut pana :)

 

ah..si faceti ceva cu fumul, nu toti vrem cancer

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
scuza-ma, dar mereu la betii canta trupe de copii?

 

in alta ordine de idei, am fost sambata si erau 10 persoane la scena...COD au cantat misto, chiar daca la bis(da frate au avut bis :) ) chitaristu solo a facut pana :)

 

ah..si faceti ceva cu fumul, nu toti vrem cancer

 

 

Sa raspund la prima intrebare : pe scena clubului cinta oricine vrea ! daca trupa in cauza se face de rusine o priveste

a doua intrebare ( mai exact afirmatie ) daca cele 50+ persoane pentru tine reprezinta 10 e bine

si trei ..... fum de tigara vei gasi in toate cluburile mai mult ori mai putin .

Alexyz sa fiu f since , chiar ma incinta parerile proaste din simplu motiv ca cei cu mofturi nu vor mai veni ori nu vor veni niciodata :):) Clubul este si va exista cu si fara parerea ta . Am devenit acid din simplu motiv ca nu te-am " vazut " intre acele 10 persoane :D Sa ai multa sanatate si sa fi iubit . Paste Fericit

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.