www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nedumerire Guitar Rig 3


Recommended Posts

In primul rand vreau sa precizez ca programul functioneaza ok, nu am probleme cu el, dar... Atunci cand inregistrez ceva in loc de "distoarsele" ale cu coaie pe care le aud eu in casti, atunci cand ascult track-ul inregistrat intr-un player nu se aud decat niste lalaieli de chitara acustica. :) Cu alte cuvinte, nu-mi inregistreaza efectele din GR. Lamuriti-ma si pe mine va rog ce tebuie sa fac.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand vreau sa precizez ca programul functioneaza ok, nu am probleme cu el, dar... Atunci cand inregistrez ceva in loc de "distoarsele" ale cu coaie pe care le aud eu in casti, atunci cand ascult track-ul inregistrat intr-un player nu se aud decat niste lalaieli de chitara acustica. :) Cu alte cuvinte, nu-mi inregistreaza efectele din GR. Lamuriti-ma si pe mine va rog ce tebuie sa fac.

 

in ce program inregistrezi?

daca folosesti cubase si gr3-ul ca si insert, trebuie sa-i faci mixdown ca sa iti aplice efectul peste track-ul inregistrat. care e clean, intr-adevar.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

postez si eu aici ca sa nu deschid alt topic pt ca si eu am probleme tot cu guitar rig 3.

 

l'am instalat si nu stiu de ce nu merge...un prieten [care il foloseste fara nicio problema] a zis ca nu imi vede chitara pentru ca la setari la routing la input si output zice not connected.

 

la soundcard am interface Asio sample rate 44100 output device rig kontrol 3 [pe care nu m'i l'a instalat ca nu a mers] output latency nimic. iar la midi am soundmax pe off si microsoft gs etc tot pe off. am incercat sa le pun pe on pe amandoua sau pe cate una din ele dar nu mi le pastreaza pe on.

 

cand cant nu se aude ce frec eu pe acolo in guitar rig si se aude clean.

 

stie cineva ce are?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.