www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Line 6 Pocket Pod Si Pod 2.0 Dar Si Floor Pod


Guest Wanderer
 Share

Recommended Posts

Guest Wanderer

As dori niste pareri din partea celor care au avut de-a face cu ele. Mi-s in special curios de modul de utilizare (live ma refer). Si-s curios daca are ceva de agatat de curea sau chestii de genul asta. Sunetul din cate am inteles e destul de natural si bun pentru banii astia.

 

P.S. As dori si niste pareri despre Floor Pod daca se poate :)

Link to comment
Share on other sites

POD 2.0 suna foarte bine, insa nu are atatea posibilitati de combinare a efectelor ca POD XT de exemplu. Fara pedalier nu e prea indicat sa il folosesti live, eu am cantat cu unul live si aveam tot timpul pe cineva pe langa el care cunostea piesele si schimba efectul cand era cazul (nu aveam footswitch). Este foarte usor de lucrat cu el, nu stai prea mult sa iti faci un ton bun cu el si te acomodezi foarte repede. De restul nu stiu prea multe, Floor POD-ul mi se pare o chestie interesanta, doar ca e putin cam scumpa pentru ce ofera.

Link to comment
Share on other sites

As dori niste pareri din partea celor care au avut de-a face cu ele. Mi-s in special curios de modul de utilizare (live ma refer). Si-s curios daca are ceva de agatat de curea sau chestii de genul asta. Sunetul din cate am inteles e destul de natural si bun pentru banii astia.

 

P.S. As dori si niste pareri despre Floor Pod daca se poate :)

 

ageti de curea SI ????????

 

eu am un Korg Pandora , suna bestial DAR , pot sa fac trei tonuri( combinatii diferite) care sa le schimb doar cu o miscare .

 

Adica clean cu efecte ( chorus , ecou ,,etc ),clean, distors, distors cu efecte .Dupa acea mai poti pune inainte si dupa ceva cu efecte speciale DAR nu vezi afisajul si te incurci...hehe

 

La o cantare schimbam cu butonul patch-ul si in functie de ce se nimerea incepeam stilul de muzica .

 

Este foart eincomod, plus nu poti sa schimbi sa scoti efecte doar o combinatie complecta, asa ar trebui sa memorezi a catelea patch de la un ton "central" de baza ( clean cu compresor) in sus si in jos ce comnbinatie ai.

 

Un FX pedalier la fel este util numai daca are mai multe butoane ( asa am la BOSS) 5 butoane din care pot sa scot si sa introduc distors , compresor, delay, chorus /pitch/tremolo/ phaser /,reverb .( dar numai in edit mode.) altfel la fel trebuie sa pui pe ptchuri.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wanderer

la agatat de curea ma refeream la faptul ca unde il tin :) in buzunar, pe curea, etc... :) si inca o intrebare ar fi cam la genuri se intinde...am auzit la inregistrari aici pe forum un demo pe asa ceva si am vazut ca se intelege bine cu blues-ul...dar la restul?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.