www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Brasov Corner !


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

Haideti sa vedem cati membri RGC suntem din Brasov (ma refer si la judet, nu numai la oras), in ce trupe cantam, ce magazine de instrumente sunt aici, in ce localuri se asculta rock etc.

 

Incep eu: Victor; trupa - Lotul National de Hardcore.

Magazinele pe care le stiu eu sunt: Bella Musica, ala din Piata Enescu, Triola, mai e in-music.ro (magazin virtual, dar au si sediu in Codlea). Localuri unde mergem noi: Muzik Caffe, Groove Garden, Blue Train.

Link to comment
Share on other sites

aloha ;) uite o idee geniala :) chiar sunt curios cati suntem, astia din Brasov...

io sunt CernoBill, activez intr-o trupa pe numele ei Dragline, suntem la inceput, da' facem treaba :( magazinele pe care le stiu sunt cele enumerate de Victor, plus magazinu' lu' mosu' de pe Balcescu, Einshenk sau cum drecu' s-o scrie :)

bodega mea preferata e Teiu', pe terasa, cand e mai cald :1st: in rest, mai trec prin Panda, Old Jack, Fifi, si am fost zilele astea prin Basement Lounge, e chiar ok B)

ar fi fain sa ne intalnim la o bere, sau chiar la un jam mic, toti astia din Brasov :(

noroace :)

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

Guest titus

dap...

ma numesc tius, sunt brasovean si cant de ceva timp pe chitara, vreo 6 ani si de 1 an si bass...

acum cant cu doua trupe: warhead si no more si merge bine...

magazinele au fost enumerate...

imi place in musik...si cam atat, ca nu prea ies...

 

ps. sustin ideea lui cernobill, sa ne intalnim intr-o zi la o cafea si o discutie...cred ca putem intra toti in musik daca il rezervam...

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest duracell_bv

sal.

atty here, bat de 6 ani.

hmm... pe unde umblu eu... pai ar cam fi deane`s, scena, bavaria... ah, si blue train :)

magazine... nu mai am ce sa zic, le-at izis voi pe toate, dar daca gasesc ceva nou, postez aici :)

sustin ideea B) n-ar fi rau sa iesim odata in oras. mai ales ca pe cernobill il cunosc personal :)

 

L.E. trupa in care bat se numeste Poltergeist :(

Edited by duracell_bv
Link to comment
Share on other sites

Guest En1gma

Hello!

Ptiu cum de n-am vazut coltu` asta :)

Ma numesc Huni, cant de aprox. 2 ani si un pic.

Magazine.. au enumerat tot.

Nu am un loc anume ce-l frecventez, dar de obicei ceva aproape de faculta`, care e deschis in timpul cursurilor si au bere :)

Nu am trupa, desi as dori sa am, dar va veni si momentul acela..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

hey there...nu ati mai scris de mult pe aici..eu sunt kidda..fac faculta in bv..si probabil m-ati vazut prin fifi sau britania(cu chitara)...cant de vreo 3 ani...nu excelez..dar tare as vrea sa imi fac o trupa(nah fiecare om are dreptul sa viseze....) cat despre magazine s-a mai deschis unu nou mai sus de Star...probabil il stiti deja..au astia un fix cu Fender....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.