www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss Gt8


Guest Robert Graal

Recommended Posts

Guest Robert Graal

Fratilor...recent mi-am luat un procesor BOSS GT8...si fiind un fan Guns N' Roses, tare mult ma chinui sa "asamblez" niste parametrii corecti pt a obtine un sound cat de cat asemanator Gibsonului lui Slash (mai ales pt solo-urile din November Rain, sau Knockin On Heaven's Door...). Intr-adevar, chitara mea este doar o copie dupa Gibson Les Paul, e vorba de un SX, destul de scump...deci daca are cineva habar cum sau unde gasesc vreo lista cu parametrii de care am nevoie....as fi recunoscator. Deocamdata procesorul mi se pare dificil, si nici eu nu sunt un chitarist profi, ca sa-mi dau seama din prima ce si cum...de aceea va cer ajutorul.... :) Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Fratilor...recent mi-am luat un procesor BOSS GT8...si fiind un fan Guns N' Roses, tare mult ma chinui sa "asamblez" niste parametrii corecti pt a obtine un sound cat de cat asemanator Gibsonului lui Slash (mai ales pt solo-urile din November Rain, sau Knockin On Heaven's Door...). Intr-adevar, chitara mea este doar o copie dupa Gibson Les Paul, e vorba de un SX, destul de scump...deci daca are cineva habar cum sau unde gasesc vreo lista cu parametrii de care am nevoie....as fi recunoscator. Deocamdata procesorul mi se pare dificil, si nici eu nu sunt un chitarist profi, ca sa-mi dau seama din prima ce si cum...de aceea va cer ajutorul.... :) Multumesc anticipat.

 

LOL :( LOL AGAIN

 

:):)B)

bine ai venit pe rgc:))

 

da-mi un pm,poate pot sa te ajut la niste tonuri dar de guns in nici un caz

Link to comment
Share on other sites

Vezi aici ceva orientativ: http://www.bossgtcentral.com/downloadsgt8.html

 

E putin naiv sa crezi ca poti sa scoti sunetul ala direct. Nu uita ca toata piesa trece printr-un proces minutios de mixaj/masterizare ca sa sune asa.

 

deci gasesti matale frumusel un sistem de monitoare care suna nealterat si incepi sa vezi ce poti face cu gt8-u.cauta pe net http://www.bossgtcentral.com/forum/showthread.php?t=15464 aici cred ca vei gasi ceva interesant.bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest Robert Graal

Mersi pt ajutor...sper sa ma descurc cat de cat. Eu cant intr-o formatie crestina, deci prea multe gi-gi-uri nu-mi permit...caut mai degraba un fel de clean placut, cu chorus...reverb, etc...si totusi sa aiba putere. Am citit ceva despre metoda celor 4 cabluri...dar n-am priceput nimic....stiti cumva din ce consta? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.