www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

CUMPAR chitara pentru inceptator stangaci


Guest newbie
 Share

Recommended Posts

salutare guitar men...

sunt incepator in ale chitarii si as vrea sa'mi cumpar una...m'am saturat sa'mi tot stresez colegii...vreau sa am si eu chitara MEA...

nu dispun de o mare suma de bani...maxim 3 mil....ce imi recomandati?

nu uitati sunt incepator si..ahh...sunt stangaci

Link to comment
Share on other sites

acustica reghin de 240 lei... pe 20 lei iti iei o curea si mai iti iei si niste pene si niste corzi pe restul. Dar ai MARE grija cu grifful! Ia pe cineva care se pricepe bine cu tine! Daca e distanta intre tasta 12 de la griff si corzi mai mare de 0.5 cm cand e dezacordata acolo la ei in magazin... cauta alta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

La banii astia poti avea in vedere si un Stagg, desi din punct de vedere al calitatii constructiei este foarte slab(capetele de la cheite o iau la plimbare, mufa de la electroacustice isi cauta fratii...).Ca sunet e ok, comparabil cu Reghin.Oricum, la banii astia nu ai pretentii. :)

Link to comment
Share on other sites

mai am facut rost de o acustica...e ok...ce sa zic?

dar, da ma gandesc la una electrica...am incercat sa cant cu dreapta insa imi vine greu... :)

da' cine stie poate ma obisnuiesc...oricum am inteles ca totusi se poate transforma una normala intr'una lefthanded...

Link to comment
Share on other sites

in ceea ce priveste oferta lui @dalv...nush ce sa zic....

imi pare un pic cam scumpa...

ptr un reghin sh....chiar daca are corzi fender...oricum fender nu e cine stie ce..adica ,parerea mea, un ibanez ii da la fund...

Link to comment
Share on other sites

nu sunt f bun recunosc...sunt altii mai "digitati" decat mine...

dar am cantat si pe fender si pe ibanez...

ibanezul era excelent...nu va luati dupa reclame proaste facute de altii...cei de la ibanez isi face reclama prin calitate.... e o chitara f buna...

 

era un s470 parca ...de 560 euro luata din austria si credeti'ma isi merita toti banii

Link to comment
Share on other sites

mai intai vreau sa vad daca o sa gasesc totusi una pe stanga...daca nu,o sa recurg si la schimbatul corzilor...dar o sa fie prea ingrat de cantat asa

Link to comment
Share on other sites

" CUMPAR chitara pentru inceptator stangaci "

 

... toti incepatorii sunt stangaci ... if you know what I mean ;):)

 

m-am imbatat ... stergeti-mi postu' :)

 

 

Jimi nu era ingrat. :)

 

Jim Beam? :( ... sau care dreaq... ca nu-i mai dibuiesc acuma B)

 

 

later: ca sa devin on-topic - bah, daca n-ai lovele, ia-ti una simetrica si schimba-i dreaq corzile (ma refer la o copie de SG, Flying V, s.a.m.d.); o sa te incurce botoanele alea (volum, ton - ia mai da-le dreaq ;) ) da' ce conteaza :o

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Daca nu ma insel, Delson e aia de la Carrefour, nu?Raspunsul e nu, nu am cantat, dar la banii aia mare lucru nu poate fi.Dar, pentru un incepator, cred ca e foarte potrivita.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Pana n-o vad nu stiu ce sa spun.Reghinul sufera foarte mult pe partea de calitate a constructiei.Delsonul e 4 milioane, cu amp, husa, curea etc.Eu unul iti recomand pack-ul de la Behringer, pentru banii lui, merge pentru un incepator.Orice alege vei face, ia un cunoscator cu tine.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

In spatele blocului cu magazinul Muzica, langa biserica Kretzulescu, langa Sala Palatului, in fata blocului Turn > magazinul Senia. Pack-ul este 580RON.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.