www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Aiurea


cristeadnl
 Share

Recommended Posts

devine mult prea hi-tech.... o sa se ajunga sa tii doar chitara in mana care o sa cante singura....

 

Nope, chestia nu face decit sa-ti acordeze chitara. Tot tu trebuie sa cinti.

 

Eu unul gasesc jucaria foarte practica in context de scena, de exemplu. In loc sa faci pauza sa te acordezi, o face chitara singura si tu in timpul asta poti povestii prostii publicului . Pentru acasa sau repetitii interesul este bineinteles mediocru.

Problema actuala este pretul sistemului. Exista in kit si pentru Fender (si 1-2 alte firme, cred, nu mai tin minte), da costa 800-900 de Euro. Cind va ajunge la 200 ve devenii probabil un mare succes comercial.

Link to comment
Share on other sites

Nope, chestia nu face decit sa-ti acordeze chitara. Tot tu trebuie sa cinti.

 

Eu unul gasesc jucaria foarte practica in context de scena, de exemplu. In loc sa faci pauza sa te acordezi, o face chitara singura si tu in timpul asta poti povestii prostii publicului . Pentru acasa sau repetitii interesul este bineinteles mediocru.

Problema actuala este pretul sistemului. Exista in kit si pentru Fender (si 1-2 alte firme, cred, nu mai tin minte), da costa 800-900 de Euro. Cind va ajunge la 200 ve devenii probabil un mare succes comercial.

 

+1..nu stiu insa daca si cand va scadea asa mult pretul sistemului.sincer la 200 e..vorba ta..maine mi l-as lua.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.