www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss Me-50 Si Amp Full Tube 50w...


Guest omuletzu verde

Recommended Posts

Guest omuletzu verde

:) vreau si eu niste pareri sincere si eventual sfaturi :) nu de alta dar vreau sa vad la ce sa ma astept de la propriile mele scule :)

 

apropo...knt heavy trash...pe mine m-a multumit combinatia...

Link to comment
Share on other sites

Guest ionica viteazu

Pai e o combinatie proasta pentru ca un amp full tubes e ca un *****. Dupa cum iti vor spune unii pe forum, mai bine`ti iei un solid state randall rx.576 pentru ca e mai bun si distorsonieaza mai bine ca unul pe lampi. Lampi...ehhe, d`alea folosea mamaia. Mai bun un line 6 spider III. Tehnologie moderna, e mai nou.

 

Presupunem ca ti`ai lua full tubes de 50 de watti...n`ai ce sa mai faci cu pedala pentruc a nu exista cale de recuperare.

Link to comment
Share on other sites

Guest omuletzu verde

bah eu am ampul pe lampi pentru k imi da sunetul foarte curat si amplu si la partea de distors crede-ma k nu dau 2 bani pe un fuzz kre iese pe un solid state...

Link to comment
Share on other sites

Guest ionica viteazu

credeam ca te intereseaza sa`ti iei, dar banuiesc ca ai facut topicu asta doar ca sa te dai mare...ca nu cred ca`ti pasa de parerea noastra, pentru ca...pentru muritorul de rand, un amp pe lampi la 50w este inimaginabil de tare.

Link to comment
Share on other sites

Guest ionica viteazu

oricat de bun e ss, o sa gasesti un valve care sa`l faca. Dar...pana mea, sunt si solid state`uri bune. Io...personal am hibrid, cum preamp pe lampa ecc83 pe canalala de distors, si sune genial.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.