www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bani Pe Internet !


Guest DoomShadow
 Share

Recommended Posts

Guest DoomShadow

Ce parere aveti despre facutul banilor pe internet?? am primit un site de la un prieten care zicea ca doar prin accesarea unor linkuri poti face cativa centi :-s ... ce parere aveti?? xxxxxxx faceti-va cont daca vreti sa incercati iar daca vreti sa ma ajutati cu 5 centi lasati la refferer Apokolohypnotis =))

Dupa ce vi-ati facut cont trebuie sa accesati 17 siteuri pe care vi-le dau ei ... cam incredibil da ar fi fain :)

 

P.S. Am vrut sa postez la deseul nuclear dar nu m-a lasat daca nu am postat unde trebuie rog adminii sa ma redirectioneze :)

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre facutul banilor pe internet?? am primit un site de la un prieten care zicea ca doar prin accesarea unor linkuri poti face cativa centi :-s ... ce parere aveti?? xxxxxxxx faceti-va cont daca vreti sa incercati iar daca vreti sa ma ajutati cu 5 centi lasati la refferer Apokolohypnotis =))

Dupa ce vi-ati facut cont trebuie sa accesati 17 siteuri pe care vi-le dau ei ... cam incredibil da ar fi fain :)

 

P.S. Am vrut sa postez la deseul nuclear dar nu m-a lasat daca nu am postat unde trebuie rog adminii sa ma redirectioneze :)

 

Fara sa intru pe site-ul tau iti spun citind doar primele cateva randuri din ceea ce ai postat ca e vrajeala. Acum vreo 3-4 ani cand eram student, un coleg imi marturiseste ca are un mod ingenios de a face bani. Urmarindu-si contul, acesta se rounjise la o suma frumusica, a venit sesiunea, a venit licenta si el a trebuit sa mai stea, ca deh, astepta banii virtuali... :)

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu nu poti scoate banii respectivi decat dupa ce ai ajuns la o anumita suma. Suma la care nu poti sa ajungi pentru ca nu mai primesti link-uri pe care sa le accesezi. Daca te-ai lamurit zi-le adminilor sa inchida topicul

Link to comment
Share on other sites

La câte click-uri dãm pe forumul ãsta n-ar trebui sã ne dea cineva bani? :)

Era glumã, normal.

 

Valoare nu înseamnã neaparat bani. Dacã ºtii sã cânți e ceva frumos, e ºi asta o valoare...

Dacã ºtii sã lucrezi (într-un anumit domeniu) e ºi asta o valoare...

Sã ºtii da click-uri... nu ºtiu ce valoare are... O fi ºi asta ceva...

Link to comment
Share on other sites

Problema care mie mi se pare grava este instrainarea usoara pe care o suferim cu totii. Vedem la TV, pe net, in ziare cum poti sta acasa linistit in fotoliu, cum accesul la tot ce ai visat sau iti doresti nu e marginit decat de o distanta de 1 click sau de un numar format pe tastatura telefonului. Trebuie doar sa alegi.

Link to comment
Share on other sites

Problema care mie mi se pare grava este instrainarea usoara pe care o suferim cu totii. Vedem la TV, pe net, in ziare cum poti sta acasa linistit in fotoliu, cum accesul la tot ce ai visat sau iti doresti nu e marginit decat de o distanta de 1 click sau de un numar format pe tastatura telefonului. Trebuie doar sa alegi.

 

Ai dreptate Dimitriyus...

"Trebuie doar sa alegi." ºi de alegerea pe care o facem depinde restul...

 

Când avem un scop în viațã învãțãm sã facem alegeri care ne îndreaptã spre acel scop.

Cel mai rãu e o plutire în derivã... o viațã fãrã scopuri.

 

Din pãcate, mulți cred cã țelul cel mai înalt care ºi-l pot pune este sã adune bani.

Dar "iubirea de bani este rãdãcina tuturor relelor".

 

"Problema care mie mi se pare grava este instrainarea usoara pe care o suferim cu totii."

Aºa e... De la oamenii care trãiau simplu... care aveau timp sã stea de vorbã, care mergeau pe jos, scoteau apã cu gãleata din fântânã, trãiau în mijlocul naturii... am "evoluat"... Acum avem toate care ne fac munca mai uºoarã... dar ne înstrãineazã... ºi ar trebui sã avem mult timp liber dacã în toate lucrurile avem ajutoare (calculatoare, maºini, roboți, telefoane...)... dar am ajuns sã spunem (cel puțin eu...) "N-am timp...".

 

Cu ce suntem mai fericiți dacã ºtim cã au fost n atentate sãptãmâna asta...?

Într-adevãr e lumea în care trãim...

 

Dar tot în lumea în care trãim cad fulgi de zãpadã, apar ghiocei, înfloresc pomi, albinele strâng miere...

La mine acasã astea erau ºtirile care le auzeam... N-avem "tembelizor"... :)

 

Oare de ce stau sã butonez aici când încã nu ºtiu cum îi cheamã pe cei din apartamentele vecine...? Ufff...

Înstrãinare...

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Multumesc Mult pentru raspunsurile utile :) ... eu auzeam de la multi despre acest gen de "facut bani"... bineinteles nu eram prea increzator dar daca toti imi ziceau sa incerc si sa incerc ... am incercat :) ... numai bine ... si incodata multumesc pentru timpul acordat :( Va doresc corzi zbuciumate :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.