www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Melodie Mai Ciudata....prima Mea Melodie...compusa Normal De Mn..


Guest singuraticul
 Share

Recommended Posts

salut!

va dau linku de pe utube cu prima mea melodie compusa...doar chitara...fara ritm fara nica....

stiu ca e cam nasoala...is incepator....aproape:d...fac chitara de 1 an de zile cam

si nah..astept pareri...

ms!

bafta!

 

http://youtube.com/watch?v=2PjpdwYllc4

 

 

wtf?! man ...nu stiu ce sa zic ,suna cam ciudat .Nu am mai auzit asa ceva pana acum,poate doar pe coloana sonora a filmelor romanesti din anii '70. Am vazut si celalalt film al tau de pe youtube si se pare ca esti un adevrat fan al efectelor spooky.

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

de fapt am folosit doar efectele echo si reverb din statie ...si tremelo...sau tremolo...cum se spune...nu cont...

cand imi vine epiphone....mai postez...

ms de comentarii...

Link to comment
Share on other sites

Guest stangaciu

Efectul e ciudat rau, dar face tot farmecul piesei. Suna a Dracula intrand intr-un bar texan...Dar mi-a placut. Nu am mai auzit ceva in genul asta. Felicitari si mai asteptam compozitii!

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

mai....mel asta dupa ureche se poate scoate mai greu dar se scoate ... faza e ca nu tre sa cante cineva o melodie asemanatoare cu a mea. sau chiar asta (identica nu poate fi...deoarece, cum spunea maestrul VAI tonul si sunetul sunt in creier si in inima si apoi in degete si in chitara....)..pentru a-mi demonstra ca e simpla....(de obicei piesele simple sunt si cele mai frumoase..:))...

 

mai bine incearca sa faca el alta....originala....fara vreo alta "inspiratie", ca aia nusi are rostu

dar avand in vedere ca nu stie nici sa tina 2 acorduri...nah.....la opinia lui ma abtin...

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

hm....cred ca asemanator e faptul ca ai folost echo....ca in rest....u ai mers pe chords....destul de dragutz...:)

Link to comment
Share on other sites

salut!

va dau linku de pe utube cu prima mea melodie compusa...doar chitara...fara ritm fara nica....

stiu ca e cam nasoala...is incepator....aproape:d...fac chitara de 1 an de zile cam

si nah..astept pareri...

ms!

bafta!

 

http://youtube.com/watch?v=2PjpdwYllc4

man...dak esti incepator...e destul de ok...dar...

parerile cerute...sunt impartite...si nu totdeauna sincere...

ce am inteles eu din piesa ta:

fie vrei sa "ataci" un gen pe care nu-l canta nimeni (ne comercial sau care se apropie de muzica de film...or so)....fie ai vrut doar sa testezi combinatia efect + tremolo...

pastreaza inregistrarea (in forma actuala)....si te rog se ne spui parerea ta despre piesa...cand vei mai acumula vreo 3 ani de chitara...

un lucru cu siguranta e de apreciat la tine....faptul ca ai avut curajul sa postezi pe you tube...

anyway...bafta...& rock on

Link to comment
Share on other sites

mai....mel asta dupa ureche se poate scoate mai greu dar se scoate ... faza e ca nu tre sa cante cineva o melodie asemanatoare cu a mea. sau chiar asta (identica nu poate fi...deoarece, cum spunea maestrul VAI tonul si sunetul sunt in creier si in inima si apoi in degete si in chitara....)..pentru a-mi demonstra ca e simpla....(de obicei piesele simple sunt si cele mai frumoase..:))...

 

mai bine incearca sa faca el alta....originala....fara vreo alta "inspiratie", ca aia nusi are rostu

dar avand in vedere ca nu stie nici sa tina 2 acorduri...nah.....la opinia lui ma abtin...

 

am zis k habarn-am sa cant la kitara, nu ca nu stiu sa tin 2 acorduri.. k pentru mine a stii sa canti la kitara inseamna mai mult decat a stii 2 sau 20 de acorduri.. dar din ceea ce prezinti tu aici e clar k mai ai mult pana sa percepi muzica si sa intelegi cam cum vine muzica asta si k are si ea un rost.. mai vorbim peste mult timp knd vei rade si tu de inceputurile tale.. ciao

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

cata aroganta...

nui vad rostul....dar in fine...daca asa consideri..asa sa fie...

si credema....toata lumea percepe muzica...si majoritatea o simte...iar rostul muzicii e f bine definit....nu inteleg ce-ai vrut sa zici pe acolo..dar sincer nici nu ma omor asa tare..

multa bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.