www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

M-audio Jamlab


Guest sma78
 Share

Recommended Posts

salutare lume

 

intrebare #1. a folosit cineva device-ul mai sus pomenit ? reclama lor zice ca e o "Interfata audio USB cu intrare chitara, iesire casti/linie, cablu USB incorporat plus software pentru efecte profesionale, simulare amplificare chitara"

 

dau link pt curiosi (sper ca nu incalc 'fo regula) :

http://www.deboot.ro/detalii_ro_1_2_14_0_7...&start_no=0

 

intrebare #2: se merita investitia, fata de alternativa placa de sunet + amp ?

 

multam anticipat.

 

P.S. intentionez sa folosesc un Squier Affinity Fat Strat (ala cu humbucker), daca conteaza :)

Edited by sma78
Link to comment
Share on other sites

1- WELCOME TO RGC! :)

2- Arata bine jucaria, daca vrei sa folosesti DOAR pentru chitara, e f. mijto (nu uita sa verifici "system requirements", desi probabil ca esti OK acolo) -- totusi tine cont ca cu o placa "traditionala" faci totusi mai multe lucruri (inclusiv preiei chitara, prin programul si cu efectele interne!)

Link to comment
Share on other sites

salutare lume

 

intrebare #1. a folosit cineva device-ul mai sus pomenit ? reclama lor zice ca e o "Interfata audio USB cu intrare chitara, iesire casti/linie, cablu USB incorporat plus software pentru efecte profesionale, simulare amplificare chitara"

 

dau link pt curiosi (sper ca nu incalc 'fo regula) :

http://www.deboot.ro/detalii_ro_1_2_14_0_7...&start_no=0

 

intrebare #2: se merita investitia, fata de alternativa placa de sunet + amp ?

 

multam anticipat.

 

P.S. intentionez sa folosesc un Squier Affinity Fat Strat (ala cu humbucker), daca conteaza :)

 

Ai LAPTOP ?

 

nu chitara si restul intereseaza , scula este ptr LAPTOP la care nu poti sa-i pui o placa de sunet .Atat .

 

Eu am doua scule cu USB si doar le -am incercat din curiozitate , le folosesc pe Line-In in audio.

 

Doar daca mergi pe teren si vrei sa inregistrezi cu LAPTOP ai nevoie de asa ceva .

 

o placa de sunet buna gasesti in jur de 100 RON.

 

Nu ai sunet onboard al PC ? 44.1KHz sau 48 KHz la 16 bit precis ai , suficient ptr homerecording.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

my bad. am un pc ordinar (barton 2 Ghz cu 1 Gb de ram si placa de sunet on board (ac 95 sau ceva similar).

 

cum adica "scula e pt laptop" ? nu sa exista asa ceva. mere pe laptop, mere si pe desktop.

 

karpi, pls, zi-mi exact ce device-uri usb ai.

Edited by sma78
Link to comment
Share on other sites

mmg : e, ce sa zic. te cred. da daca nu mai ai 2 mil, se cheama ca nu ii ai si asta e. eu abia storc bani de chitara. 5 mil pt "anexe" deja ma depaseste. oricum, multam de sfat. il pun la rece pt vremi mai bune

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.