www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

parere


Guest azazel737
 Share

Recommended Posts

Guest azazel737

Ce parere aveti ce merita mai mult intre un jackson js-30 care e 12 mil la promusica shi un washburn x22q care pot sa il iau la 11 mil?

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti ce merita mai mult intre un jackson js-30 care e 12 mil la promusica shi un washburn x22q care pot sa il iau la 11 mil?

 

da' probeaza-le frate si vezi singur - care suna mai bine, care-ti sta mai bine in mana, care-i mai echilibrata, care-ti place mai mult ca aspect... nu de alta, da' dupa postu' asta o sa ai 50/50 pareri si o sa fii si mai confuz

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Trebuie sa stii insa Moshu' de la Promuzica are reputatie de tzepar.Dar, cum a zis si Malex, testeaza-le si alege-o pe cea mai potrivita.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Elethan ce e asa ciudat la forma de Dinky? In cunostintele si experienta mea umila cu instrumente, JS30-ul mi se pare o alegere foarte isteata la banii astia. Gatul mi se pare extraordinar de comod si chiar rapid, atat spre cap cat si spre corp. Nu stiu mare lucru despre washburn, dar am avut js30 si acum il are un bun amic si nu a facut nici o problema chitara, ba chiar suna si se comporta foarte bine. Arata bine si finisajele sunt la inaltime. Cel putin asa era chitara pe care o aveam eu.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream la Kelly. Asta am inteles ca este la mijloc... la grif.. tin cu putere sa te contrazic, Jacksonurile au unele dintre cele mai greoaie si incete grifuri .. cel putin pentru mine si toti chitaristii pe care-i cunosc.O mana adevarata o sa faca cam orice chitara sa sune bine, asta e sigur, dar griful tot greu ramane :)

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Daca e vorba de Kelly, nici eu nu recomand. La gat am observat ca nu ma potrivesc cu multa lume cand e vorba de preferinte, dar na, sunt bassist si multa lume se minuneaza cand vede pozitia mea dublu-extinsa sau "super-extinsa" (din ton in ton pe chitara)... Asta ar putea explica preferintele la gat.

Edited by fluffyone
Link to comment
Share on other sites

Yup, tot ce se poate.Parerile mele oricum sunt formate cu instrumentul in mana, si nu fabulate :(.Chitaristul de la mine din formatie, a avut mai intai un Dinky, si de vreo 8 luni si-a luat Kelly3 (nu, nu s-a invatat minte :):):) ).Mie amandoua mi s-au parut chitari foarte slabe, atat la finisaje, mod de cantat si sunet.Hai sa zic ca Dinky-u mai suna ceva, dar Kelly3-u care e mai mult ca dublu ca pret, suna ca o rasnita stricata.

Link to comment
Share on other sites

eu am un js 30,dar,made in japan.am avut un Jackson js made in india ca cele vandute de Proguitar acum,si pot sa spun ca e diferenta ca de la cer la pamant intre ce am avut si ce am.Jackson-ul JS-India era o tregedie mai ales griff-ul.in afara de faptul ca ce am acum se numeste ,Jackson JS 30 si forma ,nimic nu are legatura cu actuala Js 30 vanduta de proguitar.De la lemn si rezonanta-sustain, pana la griff si taste

Edited by stelica
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.