www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel nr 8 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 8 - Votare  

49 members have voted

  1. 1. Votati interpretarea preferata

    • Baumwolle
      0
    • Felixanu
      15
    • jacksonman
      19
    • Malmsteen
      9
    • Moisoiu
      7


Recommended Posts

cred ca vroiati sa spuneti argou :)

si folosesc si un program nasol: cool edit.

 

lol, m-ai prins la faza cu dictionaru si vocabularu... sunt varza, mah!?!

si eu folosesc cool edit pro 1.2, si se pot face chestii misto cu el in multitrack si nu numai, daca ai rabdare. :)

Link to comment
Share on other sites

eh...nu prea am fani la duelurile astea...asta e a 3-a etapa in care sunt "revelatia" sau "surpriza etapei",si cu toate astea nu prea ma voteaza lumea :)

 

Cum spuneau Divertisii pe vremuri: "nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara voturile!"

No offence Moisoiu. Am ascultat de vreo 3,4 ori piesa ta si tin sa-ti spun ca m-am cam grabit cu aprecierea mai putin pozitiva de acum 2 zile, acuma imi place mai mult improvizatia ta!

Link to comment
Share on other sites

Guest manasse

... but who am I to criticize?!

 

top (aproape) profan:

 

1. felixanu' pt feeling (a se citi felul in care a "simtit" piesa) - impresia artistica

 

2. jacksonman pt nerv si digitatie - meritul tehnic

 

3. moisanu', in special pt prima jumatate

 

4. (Yngwie) Malmsteen - tehnic, dar cam prea cool

 

5. baumwolle - la mai tare!

 

ps: am inteles ca cearny nu se pune.

Link to comment
Share on other sites

Guest manasse

4. (Yngwie) Malmsteen - tehnic, dar cam prea cool

pai.. cred ca se numeste Muzica.. mersi oricum

 

vorbind de coolness ma refeream la un soi de detasare, aproape raceala. "playing cool", nu neaparat "being cool". altfel, respect pt tehnica. quite impressive.

 

cum spuneam, eu sunt aproape profan in guitar stuff, insa imi ciulesc urechea si incerc sa mi-o "educ".

Link to comment
Share on other sites

Deci domnilor va sugerez sa va opriti cu insinuarile si comentariile aberante. In loc sa va preocupe partea creativa a cantatului la chitara va dati ce ceasul mortii cum sa ii sapati pe ceilalti concurenti. Nu imi place sa fiu drastic dar pe viitor se lasa cu warnuri si nu doar cu avertismente verbale. Incercam sa creem aici o atmosfera propice creatiei asa ca va rog sa terminati cu trollismele.

Am explicat de n ori procedeul de votare si limitarile impuse la inregistrare pentru a preveni discutiile .

 

Multumesc anticipat

NOI

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

greu greu a fost votul de data asta, toata lumea a facut treaba buna. Moisoiu, jacksonman si felixanu sau batut intens la greu timp de vreo 3-4 reascultari si tot greu a ramas de dat votul. pana la urma decizia a fost intre moisoiu si jacksonman, iar cum la tehnica is amandoi cat se poate de ok, votul il fura Moisoiu pentru solo-ul ala micut care suna a banjo :).

 

keep the rock going!!

 

 

later edit: pt Moisoiu; tare mi-ar fi placut sa mai folosesti tonul ala si mai incolo in piesa (im a fan of it)

Edited by cdaugustin
Link to comment
Share on other sites

Salut salut salut ... si inca de 3 ori salut pentru cei care au postat, inclusiv cearny. De data asta am rugat-o pe nevasta'mea sa voteze ... am pus-o sa asculte si sa zica ea ce si cum ... ea este un simplu ascultator, nu canta la nimic, nu are nici o treaba ... si ea zice ... ASTA (adica cearny) .. BAI FEMEIE nu'ntelegi ca el nu participa ... ca e admin ... cum? nu e chitarist? ... :) BA E zic da' se supara ailalti ca cica-si da voturi singur ... la naiba, zice, sa se faca chitarist mai bine ... BAI IA DUUTE SI TE CULCA CA STRICI AICEA ROSTUL LA RGC ...

Cearny mie imi place ce faci acolo, mai ales de la 1:30 in colo, se simte ca nu ai mai rezistat, ... posteaza in partea ailalta sa te mai asculte si nevasta'mea .. :)

 

OK ... baumwolle dupa cum postezi in alte topicuri am impresia ca ai ceva notiuni teoretice ... mai pune mana si pe chitara si aplica ceea ce ai invatat ... este mai bine oricum ... sa nu te dai batut, te rog eu ...

felixanu ... ai ratat un pic intro'ul, ai inceput interesant dar ai renuntat parca, te-ai redresat pe alocuri dar nu ai ramas constant, cu toate ca in general ai cantat corect si nu ai iesit din gama, cu toate ca ai pasaje cu mult feeling, de data asta nu ai avut stralucire ... nu sunt sigur dar parca sunetul vine un pic dupa timp, ai probleme oare cu latenta la placa de sunet?

Malmsteen asa cum ti-am mai spus sunt impresionat de faptul ca ai viteza dar nu o sa ajungi NICAIERI NICIODATA daca nu lasi armonia aia sa te patrunda, am impresia ca nici macar nu vrei sa o asculti, ca te arunci asa, surd, in lumea ta a vitezei ... mare pacat. Daca nu vrei sa gandesti si sa asculti ceea ce canti nu ai decat sa inveti asa la nesfarsit pana o sa toci atatea note pe secunda incat o sa se auda o singura nota mare pe tot parcursul carierei tale. Pe de alta parte, de data asta ai fost mai atent si a iesit mult mai bine ca la alte piese ascultate de mine ... stiu ca esti un tip de treaba si nu te superi si esti constient de lipsurile tale asa ca mi-am permis sa fiu mai dur. Oare trebuie sa-mi cer scuze mereu? Toate bune!

Moisoiu ... te salut prietene ... nu stiu pe unde ai disparut in ultimul timp ... oricum aud lucruri tot mai bune din manuta ta ... la 1:20 daca-ti iesea arpegiul ala pe toate masurile era super ... e adevarat ca ar fi sunat interesant daca mai reveneai asupra tonului ala acustic de chitara (si acolo puteai la naiba sa mai lucrezi un pic), daca reuseai sa faci un mic dialog ... probabil ca tenta un pic "comica" a la "pisica alba pisica neagra" de prin unele locuri nu prea a atras unele urechi, dovada si voturile un pic mai scazute ... totusi eu am zambit in sensul bun al cuvantului. Pacat ca ai gresit pe la 1:06 sau ma rog .. nu ai ales cea mai buna metoda sa acoperi armoniile acelea ... rupand astfel din discursul piesei. Finalul l-ai ratat parerea mea .. trebuia sa tai coada aia din editare ... si era super. Ia sam male Buldog!

jacksonman ... imi place tare mult cum intri in piesa ... fata de ceilalti esti singurul care a dat o tenta serioasa soloului si piesei in general ... chiar daca mai ai scapari ... 00:29 (murdar), 00.39-42 (hmmm), 1:27-30 iara ai o scapare, 02:10 stai cam mult pe formula aia pe aceeasi tonalitate si nici nu o faci egal, in fine dupa cum canti ai si tu urechi si sti mai bine pe unde ai dat gherle. Imi place ca ai respectat accentii din piesa si forma ei, finalul iarasi reusit. Ai votul meu.

Dupa tine l-as vota pe Moisoiu ptr inventivitate, apoi cred ca felixanu' .... malmsteen si baumwolle caruia vreau sa-i cer iertare ca nu am insistat mai mult asupra comentariului .. de fapt cred ca cei care canta ceva mai slab, sau sunt mai incepatori ar avea nevoie de ceva mai multe comentarii din partea noastra si mai ales din partea celor care castiga de obicei ... mai sunt cateva minute si se inchide topicul asa ca succes in continuare si BAFTA MULTA LA CONCURS ... MAI ESTE UN PIC .. SPER CA NU ATI UITAT DE EL!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.