www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Combo Chitara


dani
 Share

Recommended Posts

salutare...sunt curios daca a incercat cineva acest combo de chitara.E vb despre hartke gt100c

 

scrie acolo ca are preamplificarea pe lampa:)e de 100 de wattzi 2X12"...si ce mai are

 

suna bine?...atat pe clean cat si pe distors?(nu distorsul lui...pedala sau ceva)

 

pretul e de 12 milioane...destul de ieftin la prima vedere.MERITA?

 

PS:sunt din galati si nu am cum sa ajung la mc music sa-l probez:(

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1295

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

1. Stabilesti o lista de amp-uri pe care vrei sa le testezi/cumperi -include aici si ofertele de pe forum.

2. Faci rost de bani.

3. Programezi intalnirile/probele pentru o singura zi.

4. Vii in Bucuresti, testezi minim 5

5. Dupa ce testezi absolut toata lista, (asta ca sa nu ai pareri de rau sau impresii gresite) cumperi.

 

Simplu, nu !

Link to comment
Share on other sites

pai in suma respectiva l-am gasit pe ala si cam atat.nu am de unde sa fac o lista cu mai multe ampuri fiindca nu stiu ce mai au pe acolo..

 

si in plus ...pentru asta exista forumul RGC...sectiunea dicutzie despre echipament.Scuze dar ai fost putzin rautacios:)

 

Oricum e in natura unor bucurestenilor sa se ia de astia de mai de la margine :)

 

Astep pe cineva care a probat sau are o parere despre el si daca nu cre prea mult, un om care e cat decat om serios

Link to comment
Share on other sites

1 Uite altul , poate chiar mai bun.

2. Ai dreptate. Da, am fost un pic rautacios. Totusi eu am fost pana in Brasov daca ma interesat sa aud cum suna un amp.

3 Nu sunt bucurestean, sunt argesean. In Bucuresti doar locuiesc si muncesc de 10 ani.

4. Ai dreptate din nou, prin natura mea nu sunt serios :)

 

Numai de bine si spor la cantat !

Link to comment
Share on other sites

1 Uite altul , poate chiar mai bun.

 

am auzit multe laude la seria AD de la VOX, dar dude..... it's digital..... :)

 

acuma daca hartke ala are tot preampu pe lampa (aka vreo 3-4 lampi minim) si nu o lampa de fitze si in rest tranny, ar trebui sa sune binisor. Dar daca il iei, te sfatuiesc sa folosesti si distorsu din el (daca e calumea cu lampile alea), ca no... pt aia ii facut, plus ca daca vrei sa folosesti pedale si nu ai control de medii la clean...... Faza cu spring reverb imi place :) ala chiar ar trebui sa sune bine (mai bine decat cel digital <#$^%%&%^#%&$%&%$*&%> de pe ampu meu, care ii bunicel si destul de lung)

 

acuma de difuzoare nu stiu ce sa zic; fan celestion ce sunt, te-as sfatui sa iei un combo echipat cu astfel de difuzoare. Oricum, pentru 12 milioane, sau chiar mai mult (daca vrei sa-ti iei si pedala aia, etc.), merita sa dai cateva sute de mii sa mergi pana in bucale sa le-ncerci. Fa-ti din drumul asta un cadou de craciun :( dai si pe niste chitari faine, te bucuri de sunetele pe care toti le vrem, dar putini le permitem (ah... ce poetic :) )

 

incearca si pe harmony central B)

Link to comment
Share on other sites

am auzit multe laude la seria AD de la VOX, dar dude..... it's digital..... :)

 

acuma daca hartke ala are tot preampu pe lampa (aka vreo 3-4 lampi minim) si nu o lampa de fitze si in rest tranny, ar trebui sa sune binisor. Dar daca il iei, te sfatuiesc sa folosesti si distorsu din el (daca e calumea cu lampile alea), ca no... pt aia ii facut, plus ca daca vrei sa folosesti pedale si nu ai control de medii la clean...... Faza cu spring reverb imi place :) ala chiar ar trebui sa sune bine (mai bine decat cel digital <#$^%%&%^#%&$%&%$*&%> de pe ampu meu, care ii bunicel si destul de lung)

 

acuma de difuzoare nu stiu ce sa zic; fan celestion ce sunt, te-as sfatui sa iei un combo echipat cu astfel de difuzoare. Oricum, pentru 12 milioane, sau chiar mai mult (daca vrei sa-ti iei si pedala aia, etc.), merita sa dai cateva sute de mii sa mergi pana in bucale sa le-ncerci. Fa-ti din drumul asta un cadou de craciun :( dai si pe niste chitari faine, te bucuri de sunetele pe care toti le vrem, dar putini le permitem (ah... ce poetic :) )

 

incearca si pe harmony central B)

Mda. Cica si AD-ul ar avea o lampa in preamp, asa ca ar fi la fel de "digital" ca si Hartke in cauza (poate ma lamureste si pe mine cineva ce inseamna "12AX7 bootstrap tube circuit", al' de se gaseste in preamp-ul din Hartke; o fi tot un soi de "Valve Reactor" cum e la Vox???). ;) Si cica tot AD-ul ar fi dotat si cu doua Celestioane de 12 toli (e adevarat, 70/80), ca tot esti fan.

Link to comment
Share on other sites

da, AD are lampa, da nu in preamp, ci ca sa mai bage juma de watt in poweramp cica sa sune ca putere pe lampa (read site)

 

chestia-i ca hartke are etajul de distors analog (presupun ca o lampa si in rest tranzistori, ca la laney lv de ex), si final pe tranny, oricum nu modelator :). Dar AD adre 11 amp models (dead giveaway) si 11 effects (dead-er giveaway). acuma daca-i place la om mai mult AD, n-am nimic cu el. da no.... si zoomu meu are lampa si pt aia tot ca fanu suna :)

 

L.E.: cica 70/80 ar fi un fel de lead80 nu stiu cum; oricum, cand vad amp models, mi-am facut deja prima impresie... nu una prea buna :)

Edited by OntZ
Link to comment
Share on other sites

intra-devar ma pot deplasa pana in bucuresti il probez(ampu...ca pedala de distors mai tarziu:), insa vreau deja sa stiu cate ceva despre ce vreau sa probez:)

am mai facut asha...m-am pa a cumpara o chestie din 3-4 si nu mi-a placut niciuna...si m-am intors acasa cu mana in san:((((

 

hartke este mai puternic ..100w...dar acum nush daca puterea e mai importanta decat calitatea.

 

nu cred ca voi folosi distorsul din amp caci am unul in pedalier(si cred ca e mai comod asha...sa vad cum o suna:)

 

deci pana acum am 2 ampuri de probat:)...care ar fi al treilea?...mai astept propuneri de alte ampuri:)

 

merci

Link to comment
Share on other sites

intra-devar ma pot deplasa pana in bucuresti il probez(ampu...ca pedala de distors mai tarziu:), insa vreau deja sa stiu cate ceva despre ce vreau sa probez:)

am mai facut asha...m-am pa a cumpara o chestie din 3-4 si nu mi-a placut niciuna...si m-am intors acasa cu mana in san:((((

 

hartke este mai puternic ..100w...dar acum nush daca puterea e mai importanta decat calitatea.

 

nu cred ca voi folosi distorsul din amp caci am unul in pedalier(si cred ca e mai comod asha...sa vad cum o suna:)

 

deci pana acum am 2 ampuri de probat:)...care ar fi al treilea?...mai astept propuneri de alte ampuri:)

 

merci

 

eu zic ca, virgula, calitatea e mai importanta decat puterea... (daca gandeam asa si acum ceva vreme, poate era mai bine, nu stiu... acuma is multumit pe moment) oricum, poti folosi si distorsul din amp ca nu-i nici o paguba, si poti si sa-l combini cu pedalele si vezi tu ce poate sa iasa. e.g. vorba lui George, canalul meu de drive "pute a tranzistori" la gain mare, dar la gain mai mic intra mai mult lampa si am un crunch mai folosibil care impreuna cu pedala, da un ton de pantera, sepultura (cam ca la war), pe-acolo

 

reason for edit: am uitat sa completez ceva

Edited by OntZ
Link to comment
Share on other sites

am auzit multe laude la seria AD de la VOX, dar dude..... it's digital..... :)

 

acuma daca hartke ala are tot preampu pe lampa (aka vreo 3-4 lampi minim) si nu o lampa de fitze si in rest tranny, ar trebui sa sune binisor. Dar daca il iei, te sfatuiesc sa folosesti si distorsu din el (daca e calumea cu lampile alea), ca no... pt aia ii facut, plus ca daca vrei sa folosesti pedale si nu ai control de medii la clean...... Faza cu spring reverb imi place :( ala chiar ar trebui sa sune bine (mai bine decat cel digital <#$^%%&%^#%&$%&%$*&%> de pe ampu meu, care ii bunicel si destul de lung)

 

acuma de difuzoare nu stiu ce sa zic; fan celestion ce sunt, te-as sfatui sa iei un combo echipat cu astfel de difuzoare. Oricum, pentru 12 milioane, sau chiar mai mult (daca vrei sa-ti iei si pedala aia, etc.), merita sa dai cateva sute de mii sa mergi pana in bucale sa le-ncerci. Fa-ti din drumul asta un cadou de craciun B) dai si pe niste chitari faine, te bucuri de sunetele pe care toti le vrem, dar putini le permitem (ah... ce poetic :) )

 

incearca si pe harmony central ;)

 

mai ontz-ule...te-o prostit si pe tine careva mester si iei si tu asa din gura altuia fara sa stii ce vorbesti...las-o mai mai moale cu faza asta cu digitalu si lampa si analogul...nu prea ai habar ce vorbesti...lampa aia din preamp e frectie...ia ia tu un hughes&kettner calumea pe tranzistori si o sa te miri...ex edition blonde...tu daca auzi de lampa, gata esti dat pe spate, vorba lui karpi...lampa aia poate fi un baubau...tre sa fie proiectat calumea ca sa sune, indiferent de prezenta si nr lampilor...get it? ai ascultat in viata ta un vox dinasta cu circuit valve reactor? ascuta si apoi da-ti cu parerea. eu zic ca suna cel mai bine in categoria hybrid...desi nush daca intra la categoria hybrid...ma rog, este tocmai pt ca foloseste lampa aia nu in preamp ci pt a simula o putere pe lampa...lampa aia in preamp mai suna ceva la seria avt...la fel...chestie de schema...in rest...apoi iar...auzi de celestion...moama are celestion...depinde si de care...ca poate nu i place cum suna v30 da i place alt model...mai sunt si celestioane custom made pt un anumit amp...care is si nu is chiar celestioane...mai sunt si alte firme...spring reverb...moama am auzit de asa ceva...e tare, pedala analog iar moama ce tare e. nu e. asculta si judeca cu urechea. pedala analog de 2 lei e una si de 2000 de lei e alta, suna in functie de amp. eu am pe amp accutronics spring reverb made in usa...ai auzit de el?...moama ce tare e...nu e adevarat...in cazul meu e destul de slabut, sau poate e o chestie de gust... :)

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

sorry...... :) si nu laudam lampa de preamp.... am zis ca daca tot preampu e pe lampa suna mai bine ca una singura, care din proprie experienta iti spun ca nu face mare lucru la gain mare.... ce-i drept si chitara mea-i de rahat...

 

daca hartke ala are tot preampu pe lampa (aka vreo 3-4 lampi minim) si nu o lampa de fitze si in rest tranny

 

si ma indoiesc cat de bine simuleaza un 12ax7 un circuit de 4 el34 de ex... n-am zis ca suna prost, dar noah...

Edited by OntZ
Link to comment
Share on other sites

incearca un hughes & ketner matrix 100 (sper ca am scris bine)... nush daca mai gasesti sa`l iei nou.. insa am vaz si pe forum un anunt cu unul de vanzare (nush daca mai e valabil). unchi`miu are unu de asta si cu toate ca nu are lampi si alte sefeuri de combinatii suna extraordinar de bine... mai ales cand dai volumul peste jumate si se deschide sunetul... nu distorsioneaza pe clean nici macar cand e la maxim si are un sunet extrem de curat.. si pe distors are c***e :)

 

succes

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=1...p;hl=matrix+100 (tipul care vinde)

Edited by iulian
Link to comment
Share on other sites

Tot la 100 de Wati poti sa probezi si un Fender FM212. http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=87

Eu il subestimam inainte sa-l probez.

 

 

iar eu il supraestimam. sincer suna ca un c** iar reverbul iti moare la intrare. e galagios? da e. doar atat. voxul bate la c** radioul asta de la fender..

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
mai ontz-ule...te-o prostit si pe tine careva mester si iei si tu asa din gura altuia fara sa stii ce vorbesti...las-o mai mai moale cu faza asta cu digitalu si lampa si analogul...nu prea ai habar ce vorbesti...lampa aia din preamp e frectie...ia ia tu un hughes&kettner calumea pe tranzistori si o sa te miri...ex edition blonde...tu daca auzi de lampa, gata esti dat pe spate, vorba lui karpi...lampa aia poate fi un baubau...tre sa fie proiectat calumea ca sa sune, indiferent de prezenta si nr lampilor...get it? ai ascultat in viata ta un vox dinasta cu circuit valve reactor? ascuta si apoi da-ti cu parerea. eu zic ca suna cel mai bine in categoria hybrid...desi nush daca intra la categoria hybrid...ma rog, este tocmai pt ca foloseste lampa aia nu in preamp ci pt a simula o putere pe lampa...lampa aia in preamp mai suna ceva la seria avt...la fel...chestie de schema...in rest...apoi iar...auzi de celestion...moama are celestion...depinde si de care...ca poate nu i place cum suna v30 da i place alt model...mai sunt si celestioane custom made pt un anumit amp...care is si nu is chiar celestioane...mai sunt si alte firme...spring reverb...moama am auzit de asa ceva...e tare, pedala analog iar moama ce tare e. nu e. asculta si judeca cu urechea. pedala analog de 2 lei e una si de 2000 de lei e alta, suna in functie de amp. eu am pe amp accutronics spring reverb made in usa...ai auzit de el?...moama ce tare e...nu e adevarat...in cazul meu e destul de slabut, sau poate e o chestie de gust... :)

+1!!!!!! ...deci ad50 cu toate ca e digital (90 la suta din... cei care au auzit si ei de digital si analog..cand aud de digital incep sa faca de parca l-au vazut pe satan :) ) asa, cu toate ca e digital suna bine..pt cat costa si ce chestii are chiar bine.poti scoate multe multe tonuri.

iar la ce a zis ontz..nu am timp sa imi exprim punctul de vedere acum..dar zic pe scurt: ..celestion..celestion..toti cand auzim de celestion sarim in sus dar habar nu avem de ce...nu e asa? ontz...daca tu imi zici 3 motive pentru care iti plac asa de mult celestioanele...m-ai dat gata ; un amp poate sa aiba 20 de lampi in preamp...deagaba daca etajul final nu e pe lampa(ma refer in cazul asta... cand toti frecam niste ampuri cu argumente ge..wow..lampa in preamp); afla tu ca sunt ampuri scumpe cu reverb digital...in special cele de metal...de ce? pentru ca reverbu pe arc se intelege mai bine cu chestiile vintage...cu crunchuri si blues'araie :)

Edited by anghelescu
Link to comment
Share on other sites

Tot la 100 de Wati poti sa probezi si un Fender FM212. http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=87

Eu il subestimam inainte sa-l probez.

l-am probat la un prieten in galatzi...se aude superb pe clean...insa pe distors...nu are coi deloc:(

 

deci pana acum din cele trei prezentate de voi...ad50 e cel mai bun:)o sa-l zin minte

 

altcineva?...va multzumewc mult ca ma ajutatzi

Link to comment
Share on other sites

+1!!!!!! ...deci ad50 cu toate ca e digital (90 la suta din... cei care au auzit si ei de digital si analog..cand aud de digital incep sa faca de parca l-au vazut pe satan :) ) asa, cu toate ca e digital suna bine..pt cat costa si ce chestii are chiar bine.poti scoate multe multe tonuri.

iar la ce a zis ontz..nu am timp sa imi exprim punctul de vedere acum..dar zic pe scurt: ..celestion..celestion..toti cand auzim de celestion sarim in sus dar habar nu avem de ce...nu e asa? ontz...daca tu imi zici 3 motive pentru care iti plac asa de mult celestioanele...m-ai dat gata ; un amp poate sa aiba 20 de lampi in preamp...deagaba daca etajul final nu e pe lampa(ma refer in cazul asta... cand toti frecam niste ampuri cu argumente ge..wow..lampa in preamp); afla tu ca sunt ampuri scumpe cu reverb digital...in special cele de metal...de ce? pentru ca reverbu pe arc se intelege mai bine cu chestiile vintage...cu crunchuri si blues'araie :)

 

cateva intrebari:

1. Oare tu nu faci la fel cu fender? Moama (vb lui barbarossa) e fender! rulz! sau gibson, sau aia cu scuaier sux, jackson js30 sucks (well, the pickups do...)

2. Daca celestion nu ar fi printre cele mai calumea difuzoare, de ce le folosesc toate firmele mari? Oare cabu de la marshallu tau nu are 4 celestioane? cum suna? ce-i drept nu se compara seria asta pt combo-uri mai de buget, cu vintage 30 sau lead80, dar de ce majoritatea combo-urilor de la 500E (si chiar mai ieftine) in sus au celestioane?

3. Oare faza ca lampile conteaza doar in poweramp, nu este si ea o preconceptie? (pe care o sustin, repet o sustin! sa nu zici ca nu o sustin, ca am aici bold! :))

4. Ce inseamna ca AD simuleaza poweramp pe lampi, hm? ma, suna ok, da nu-i acelasi lucru... si aia-i tot de skepsis, cum ii si lampa de preamp din lv-uri sau hartke, sau unele randall-uri, asa de fite.

 

acuma cat despre hartke...

 

ala din dreapta (cu lp-ul) foloseste hartke gt100

 

sau aici cica chitara e inregistrata cu hartke gt60... ma gandesc ca preampu e tot una si la 60 si la 100, daca gresesc corectati-ma

 

Link to comment
Share on other sites

...simuleaza poweramp pe lampi, hm? ma, suna ok, da nu-i acelasi lucru... si aia-i tot de skepsis, cum ii si lampa de preamp din lv-uri sau hartke, sau unele randall-uri, asa de fite.

 

ok, toate bune si frumoase, am stabilit (ura, ce noutate) ca simularea nu e acelasi lucru cu the real deal, dar pana la urma ce recomanzi tu in jurul sumei de bani mai sus metionata? ceva care suna mai bine de "ok", eventual...

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce sa-i recomand.... daca el zice ca vrea sa foloseasca distorsul din pedala si nu din amp, nu pot sa-i zic decat sa-si ia ceva, eventual pe lampi, cu un clean foarte bun si singur, si cu pedale. nu stiu... eventual iti face dl Tone sau Overdrive un amp mai micut (la 30-50W) doar pt clean, pe lampi frumos... dunno; sau mai pui niste bani si iei peavey valveking :)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca in banii astia si la volumul pe care il vrea, Dani poate sa-si ia cel mult un hibrid. Parerea mea...

 

 

si eu cred la fel... un combo de 30-50 w cred ca sare de 1200-1500 lei, pentru ca la mica publicitate e de vanzare un combo micut (5-15 w) cu 300/400 de euro, in functie de difuzor.... iar valveking e 1700 lei si tot e varzalau ca nu are celestion... :) :)

Link to comment
Share on other sites

nu trebuie sa fie neaparat de la mc music...poate fi si de thomann:)

multzumesc din nou

 

uita-te la hughes&kettner, sau peavey...desi daca puterea te intereseaza, adica tre sa fie mare...exista putine optiuni...oricum la nivel de loudness nu e mare diferenta intre 50 si 100 w asa cum nu e intre 40 si 50 si tot asa pana ajungi la 20 w :)

probabil valveking-ul ala e ok...n-am incercat...sau ia avt ca si ala e ok

chestia aia cu simularea power amp-ului pe lampi cu acel 12ax7 de catre tehnologia valvetronix este iar chestie de proiectare, de schema. e greu de explicat, ceva cu dummy load etc., dar nu asta conteaza, conteaza ca eu am ascultat si mi-a placut. si nu sunt singurul

si intradevar ontz are dreptate...daca vrei distortu din pedala...atunci vorbeste cu tone sau overdrive sa iti faca un amp pe lampi simplu, cu un canal clean si ai rezolvat...cu ce difuri vrei...probabil iesi la aceiasi bani ca si cu un valveking...dar cred ca ampul va fi superior calitativ

 

combo-ul ala de la mica publicitate e la pretul care e pt ca poate mult mai multe decat are nevoie autorul topicului...are selectabili finalii, are distort proiectat calumea din preamp si in functie de finali, si ce mai are el pe acolo...teoretic ala nu il mai folosesti cu pedala, ca n-ai de ce, sau doar un slight boost

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
cateva intrebari:

1. Oare tu nu faci la fel cu fender? Moama (vb lui barbarossa) e fender! rulz! sau gibson, sau aia cu scuaier sux, jackson js30 sucks (well, the pickups do...)

2. Daca celestion nu ar fi printre cele mai calumea difuzoare, de ce le folosesc toate firmele mari? Oare cabu de la marshallu tau nu are 4 celestioane? cum suna? ce-i drept nu se compara seria asta pt combo-uri mai de buget, cu vintage 30 sau lead80, dar de ce majoritatea combo-urilor de la 500E (si chiar mai ieftine) in sus au celestioane?

3. Oare faza ca lampile conteaza doar in poweramp, nu este si ea o preconceptie? (pe care o sustin, repet o sustin! sa nu zici ca nu o sustin, ca am aici bold! :))

[/b]4. Ce inseamna ca AD simuleaza poweramp pe lampi, hm? ma, suna ok, da nu-i acelasi lucru... si aia-i tot de skepsis, cum ii si lampa de preamp din lv-uri sau hartke, sau unele randall-uri, asa de fite.

 

acuma cat despre hartke...

 

ala din dreapta (cu lp-ul) foloseste hartke gt100

 

sau aici cica chitara e inregistrata cu hartke gt60... ma gandesc ca preampu e tot una si la 60 si la 100, daca gresesc corectati-ma

 

1.da...la js30 dozele sunt de *****...si lemnu..si hardwareu...si cheitzele...si electronica....

2.tu stii cati bani se investesc in marketing? faza cu celestioane la majoritatea ampurilor nu releva absolut nimic.... .celestion e o firma ...extrem de big care isi permite sa plateasca gros multe firme mai mici s foloseasca difuzoarele lor.

3.wtf....tu practic...ai zis ca un v30...e pt seria budget? :| ...afla tu ca prin randu userilor de celestioane v30 sunt f indragite ... :)

4.faza cu poweramp si preamp pe lampa..e asa..pe intelesu tuturor.inchipuitzi-va ca puneti motor v8 pe o dacie 1310... v8 insemnand preampu si restu powerampu..sau invers... cei drept..ar fi o prostie...numai de lauda.

Link to comment
Share on other sites

dani acum zau ca esti culmea. Cel mai apropiat magazin decent de tine unde e ? La Bacau ? la Constanta? La Bucuresti ? La iasi ? La 12 milioane cat vrei tu sa dai sau 15 e pacat sa nu dai 500 de mii pe transport si sa mergi sa le auzi tu cu urechile tale. Pana la urma nu conteaza ca are o lampa in sus sau in jos , aprinsa sau stinsa , la 1,2v sau 350. Daca unul suna cum iti place tie ce conteaza ce tehnologie e in el?

 

Fa-ti timp intr-o sambata (in general magazinele sunt deschise si sambata - intereseaza-te). Mergi in magazinul cel mai apropiat si cu cele mai multe scule (cred ca Bucurestiul bate aici tot :) ) si testeaza tot ce poti. Mergi acasa. Judeca cu bibilica ta, documenteaza-te inca putin si ia ce trebuie. D-asta hipermarketurile de instrumente si magazinele online nu or sa ingroape prea curand magazinele traditionale. E prea subiectiv pentru ca sunt prea multi cu urechi de tunar :)

Link to comment
Share on other sites

wtf....tu practic...ai zis ca un v30...e pt seria budget? :| ...afla tu ca prin randu userilor de celestioane v30 sunt f indragite ... :)

 

nu mah, daca citesi atent, am zis ca nu se compara seria de "buget" de la celestion (70/80, super65, care super65 suna bine pt mine) cu vintage 30 sau lead 80 :)

 

si ce-are ca pui v8 in dacie? arata ca dracu da mere bine :)

Link to comment
Share on other sites

si ce-are ca pui v8 in dacie? arata ca dracu da mere bine :)

 

mai degraba arata bine si merge ca dracu

 

Si in video-ul pus de tine, tipu folosea amp head+cab (cu 4 difuzoare), nu e chiar aceeasi chestie. E pe-acolo, dar nu chiar.

 

@dani: In alta ordine de idei, pana te hotarasti tu sa vii in bucuresti sa probezi ampuri strangi bani de amp full-tube. No offense, nici eu nu m-as misca in alt oras numai ca sa probez ampuri care s-ar putea sa nu-mi placa. Si daca vii in buc, nu veni in week-end, ca muzica e deschis doar pana la 14:00 parca, si guitarshop nici nu stiu daca e deschis sambata.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.