www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De Cateva Sfaturi In Privinta Modelului


johnu1
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
:) nu tin neaparta sa iau ibanez , dar cu ibanezul pana acum m-am impacat cel mai bine ,cel putin cu griful..care este subtire si foarte fin..comparatie cu fenderul pe care l-am avut si l-am dat "stratocaster highway" nu era o chitara stralucita , dar nici rea , dar pe mine nu m-a mai incantat in ultima vreme......oricum luna asta o sa merg in germania si vreau sa stau acolo o zi intreaga daca e nevoie sa probez mai multe modele...oricum multumesc pt. informatii si ajutor
Link to comment
Share on other sites

Guest doftorul
:) nu tin neaparta sa iau ibanez , dar cu ibanezul pana acum m-am impacat cel mai bine ,cel putin cu griful..care este subtire si foarte fin..comparatie cu fenderul pe care l-am avut si l-am dat "stratocaster highway" nu era o chitara stralucita , dar nici rea , dar pe mine nu m-a mai incantat in ultima vreme......oricum luna asta o sa merg in germania si vreau sa stau acolo o zi intreaga daca e nevoie sa probez mai multe modele...oricum multumesc pt. informatii si ajutor

 

Johnule,

 

nu te poate sfatui nimeni in asa fel ca degetutul tau sa fie in maxima relaxare pe griful nici unei chitari. Daca ai ocazia sa iesi in civilizatie si sa iei la mana 50 de chitari, fa-o domnule ! Ai sa stii la sfarsitul probei ca nu mai ai defacut decat sa te decizi intre cele 20 care iti plac si de aici pana la tanti' de la casa nu mai e decat un pas :)

 

Cel mai bun lucru e sa-ti pui mana pe grif in tihna si mai ales sa ai termeni de comparatie din belsug. Poate te intorci cu un Washburn sau un B.C. Rich :) totul depinde de felul in care manutza ta va fi placut impresionata de instrumentul probat.

Nu e nici o sfaraiala sa probezi o chitara si sa un ai alte 5 pe langa tine ca sa pui mana si pe ele, e foarte important sa iesi afara si sa intri intr-un guitar shop adevarat unde sa pui mana pe cat mai multe scule ca sa ti-o alegi pe cea care "trebuie".

 

Lasa-ne o vorba cand te-ai intors ca sa vedem ce ti-ai ales, eu unul chiar sunt curios.

 

Toate cele bune !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Poti vedea topicul http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=14823

 

Mie imi place la nebunie, e foarte comoda.

Griful merita cu prisosinta, sunetul la fel.Fata de alt tip de ibanez cu aceleasi doze(din seria RG de exemplu) are soundul mai inchis, nu asa de "bright".

O experienta nasoala: de cand o am, unul din suruburile cu cap imbus din sistemul de floyd s-a tocit, desi nu l-am fortat prea tare cand mi-am ajustat lungimea coardei, de unde presupun ca materialul nu e asa de calitate.

Happy shopping.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

asa  din pacate  in mom cand am ajuns prin magazine  nu aveau pe stoc modelul pe care in voiam ,  asa ca am luat  tot un ibanez  Rg prestige 20071 care suna absolut bestial  lemn mahon cu un mare sustain ,doze dimaizo ,floyd  pro edge  ,are un ton ft cald  dar si nervos se preteaza la multe  genuri  de muzica

 

iata si o poza ..chitara se gaseste si pe www.musicstorekoeln.de

post-191-1208345781_thumb.jpg

Edited by johnu1
Link to comment
Share on other sites

asa din pacate in mom cand am ajuns prin magazine nu aveau pe stoc modelul pe care in voiam , asa ca am luat tot un ibanez Rg prestige 20071 care suna absolut bestial lemn mahon cu un mare sustain ,doze dimaizo ,floyd pro edge ,are un ton ft cald dar si nervos se preteaza la multe genuri de muzica

 

Deja si-a cumparat omul :) .

Oricum cool Duesenberg.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.