www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar chitara rece (mica) pentru copii


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

Exact, tre sa fie mica rau... am vazut ceva la Muzica dar nu-mi trebuie noua. Are cineva ? Si daca da, cat ma costa ? Ii voi pune corzi din nylon. Multumesc.

 

vezi ca avea Michel ukulele :) (da' nu jtiu daca vinde)

 

ia-i bre copilului una noua ca nu-i bai unmilionjuma; eu i-am luat din Muzica (nu ca ar stii sa cante sau vrea sa invete, ca-i prea mic - da' macar nu mi le mai foote p-ale mele) :)

 

aaaa, sau da-i comanda lu' ..... :)

Link to comment
Share on other sites

cre'ca asta va deveni thread-ul celor cu copii... il asteptam si pe Muky si pe restu p-aci

poate aflam (unu' de la altu) cum dreaq iti mai faci timp sa pui mana pe chiatra :)

 

moshule, sa-ti traiasca, al meu e mai mic cu un an ... da' ai vazut in avatar ce fatza de satriani are? :)

 

e disperat - dupa o saptamana de footut chitara lui mica si noua, tot pe alelalte le vrea - le-am baricadat cu fotolii, la perete :)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

e disperat - dupa o saptamana de footut chitara lui mica si noua, tot pe alelalte le vrea - le-am baricadat cu fotolii, la perete :)

se vede in poza din avatarul tau :). ah, si in caz ca te gandesti sa le schimbi locul, iti recomand sa nu le pui pe un dulap sau pe ceva aseamanator.

 

sorry pentru offtopic Catalin :)

Link to comment
Share on other sites

cre'ca asta va deveni thread-ul celor cu copii... il asteptam si pe Muky si pe restu p-aci

 

Ar fi super sa ne strangem mai multi tatici p-aici.... :)

 

moshule, sa-ti traiasca, al meu e mai mic cu un an ... da' ai vazut in avatar ce fatza de satriani are? :(

Heheee, si eu care credeam ca al tau e mai mare... Exact, al tau are fata de Satriani de cand cu noul look...

Mai stii ca nu va ajunge sa-i dea lectii ? :)

 

 

e disperat - dupa o saptamana de footut chitara lui mica si noua, tot pe alelalte le vrea - le-am baricadat cu fotolii, la perete B)

 

Aham... deci nu e cea mai buna alegere ? Tot p-ale mele o sa le vrea ? Pai tot cam asa le-am baricadat si eu, una dupa canapea, alta prin sifonier printre haine... nu are acces decat la o chitara foarte veche si "cam" sparta... Dar sa vedem, poate la mine merge jmekeria... ;)

 

Si-asa huh ? 1,5 mil o kitara 9 de la Muzica ? Nu stiu de ce dar aveam impresia ca am vazut-o prin primavara la mult mai putin... :)

Link to comment
Share on other sites

Ai uitat ca io de ceva ani dau cu basul ? :)

Deci o s-a gasit si basist... :)

 

ne pare rau, dar criteriile de selectie cum ar fi varsta, prezenta scenica, potential de dezvoltare si incadrare in imaginea trupei sunt esentiale si eliminatorii. dumneavoastra nu indepliniti nici unul dintre acestea :)

 

PitikPower - Management Team

Link to comment
Share on other sites

:) sa va traiasca!!! sunt niste simpatici :) ... lasa malex...nu dispera...te scap io de una din griji sambata sa nu mai fie nevoie sa o baricadezi dupa canapele/fotolii :)
Link to comment
Share on other sites

:( sa va traiasca!!! sunt niste simpatici :) ... lasa malex...nu dispera...te scap io de una din griji sambata sa nu mai fie nevoie sa o baricadezi dupa canapele/fotolii :)

 

hehe, nu-i vorba de "scapat", k le vand sa bag banii intr-una mai pricopsita ... sa vad cum dreaq o s-o ascund p-aia :)

 

 

PS Poate un admin sa mute topicu' asta la "De toate"? Ca incet-incet devine pagina celor mici B)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Muky, un_om .... va asteptam cu interes la thread-ul celor mici (pana una alta se cheama "cumpar chitara rece - mica - pentru copii")

 

sa ne spuneti si voi cand dreaq va mai atingeti de chitare :)

 

Domnilor, sunt absolut fascinat de copiii vostri, de abia astept sa devin tata (tanti doctorita zice ca in jur de 09.02.2006) si, va marturisesc extrem de sincer ca ma bucur nespus de mult de existenta acestui forum unde putem sa vb si despre multe atatea lucruri frumoase (e si-asa destul de urata viata asta uneori).

Declar ca am sters tot ce s-a intamplat urat in ultimele zile, rog sa fiu iertat daca am ofensat vreodata pe cineva si inca o data, felicitari tuturor pentru ceea ce incearca sa faca (nu numai) cu instrumentul acesta extraordinar, chitara.

Cu respect, un_om.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Mamaaaaa, ce fata mare ai!!! Si ce dragutza e ... sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii !!!!

E, lasa ca o sa creasca fiu-meu mare si-l trimit in ... Canada :):)

 

Merci pentru urari.

Daca il faci chitarist pe baiat putem aranja ceva. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am eu chitara asta de copii din imagine. Are cuie de vioara dar merge sa pui macarale de chitara mare rece fara a modifica gaurile cu conditia sa fie metalice subtiri (nu cele dublate cu plastic). Daca ai dublate cu plastic merge spart plasticul ala si ramane metalul si iar merge.

 

A fost prima mea chitara, taica-mi D-zeu sa-l ierte vroia sa ma vada Steve Ray!! :) da-mi un pm sau aici...

post-652-1131692042_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.