www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Niste Pareri


Skeleton
 Share

Recommended Posts

sambata urmeaza sa primesc un cadou, dar nu stiu ce sa aleg...

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=355

sau

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=81

...

sau un behringer din senia in jurul a 5 milioane.

 

multumesc

 

ia-ti fender-ul.. parerea mea. si daca vrei ceva mai bun si care e si mai ieftin, ia-ti vox pathfinder (si cu banii ramasi iti poti lua o pedaluta ceva .. sau chiar un procesoras)

Link to comment
Share on other sites

ia-ti fender-ul.. parerea mea. si daca vrei ceva mai bun si care e si mai ieftin, ia-ti vox pathfinder (si cu banii ramasi iti poti lua o pedaluta ceva .. sau chiar un procesoras)

sa stii ca ma tenteaza...

si inca ceva: pentru un sunet de blues, ce sa-mi bag in neck? EMG H1 sau Seymour Duncan Alnico II Pro...

Link to comment
Share on other sites

sa stii ca ma tenteaza...

si inca ceva: pentru un sunet de blues, ce sa-mi bag in neck? EMG H1 sau Seymour Duncan Alnico II Pro...

 

Ia Fender, am avut asa ceva si suna bine (l-am dat pt ca mi-am luat amp pe lampi custom facut de overdrive). Merge si un Frontman 15G. Suna foarte bine pe clean.

Dintre cele doua doze, alege Alnico II Pro. Sau incearca SH-2n Jazz. Suna superb. Si e chiar un pic mai ieftina.

Link to comment
Share on other sites

sambata urmeaza sa primesc un cadou, dar nu stiu ce sa aleg...

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=355

sau

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=81

...

sau un behringer din senia in jurul a 5 milioane.

 

multumesc

 

acum depinde daca vrei mare si prost sau mic dar mai putin prost (nu-mi plac frontman-urile). La 5 buli cred ca gasesti un behringer maricel, nu sunt la curent cu preturile dar s-au ieftinit in draci la un moment dat behringer-urile. Dar daca vrei mic si decent, mergi pe mana frontman-ului, oricum e mai bun ca un behringer. De zoom nu stiu ce sa zic, n-am auzit in viata mea un amp zoom.

Link to comment
Share on other sites

acum depinde daca vrei mare si prost sau mic dar mai putin prost (nu-mi plac frontman-urile). La 5 buli cred ca gasesti un behringer maricel, nu sunt la curent cu preturile dar s-au ieftinit in draci la un moment dat behringer-urile. Dar daca vrei mic si decent, mergi pe mana frontman-ului, oricum e mai bun ca un behringer. De zoom nu stiu ce sa zic, n-am auzit in viata mea un amp zoom.

hmm... nu vreau un amp mare... maxim 20w... pt acasa.

ma tenteaza vox pathfinder pt. ca eu caut si un sunet de blues

 

multumesc mult tuturor pt sfaturi

Edited by Skeleton
Link to comment
Share on other sites

hmm... nu vreau un amp mare... maxim 20w... pt acasa.

ma tenteaza vox pathfinder pt. ca eu caut si un sunet de blues

 

that's my man.. cel mai bun amp din categoria lui ! (adica a celor pe tranzistori de putere mica) si suna bluesy, are un bas de zici ca au inghesuit aia niste lampi pe undeva :) unde mai pui ca si tremollo-ul de pe el e excelent, mai bun decat de pe orice procesor d-asta de plastic :) o singura chestie: asta nu are un drive cu mult gain. pt blues e ok dar nu leaga la mana ceea ce e un castig pt studiu ca te forteaza sa fii mai curat si te pregateste pt ampurile cu lampi care iti scot in fata toate greselile. iar daca vrei gain si usurinta de cantat, o pedala iti rezolva problema

 

cu dozele nu stiu ce sa-ti spun ca nu m-au interesat modele astea, si firma emg in special :) pe ce am cantat cu emg, nu mi-a placut.. recomand sh2 de la SD cum a spus cineva.. pe asta am cantat si am tot exploatat-o si mi-a placut..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.