www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Aparitii Discografice Romanesti In 2007


Cosu
 Share

Recommended Posts

Din start precizez ca ma intereseaza doar aparitiile din aria rock si genuri conexe unde se canta cu chitara. Nu veniti cu muzica usoara, pop, lautareasca, manele si alte lucruri violente. de asemenea eforturile semi pro gen demo nu prezinta interes. Sa zicem ca merg si EP-uri.

 

Pe scurt: cine a scos anul asta album ? Si daca l-a scos de unde se poate lua pe cai legale ?

 

 

Mie imi vin in minte doua pana acum :

 

1.Vita de vie - Egon http://www.vitadevie.ro/bilete.html

2. Thunderstorm - Vise digitale - scos la Metalfan Records dar inca nu l-am gasit pe nici un webshop. Probabil ca o sa fie disponbil la Bestial. Pe siteul oficial apare ca fiind din 2006 dar concertul de lansare a fost recent. Eu zic ca e din 2007.

 

mai bagati daca mai stiti.

 

 

PS: incercati sa fiti cat mai ontopic. numerotati albumele pentru a putea tine o evidenta mai stransa.

Link to comment
Share on other sites

3. ipr - monolith (se poate cumpara online de pe site-ul lor sau via bestial)

4. (peste o luna) iris - cei ce vor fi

 

 

 

 

 

pe aceasta cale doresc sa abat urgia divina pe capul tuturor 'web-designerilor' care nu s-au prins ca site-ul unei trupe nu trebuie sa aduca sub nici o forma (sonora) cu un trailer poltergeist.

Edited by jules
Link to comment
Share on other sites

of in vreo 2 saptamani terminam si noi capodopera, in functie de cat reusesc sa ma mobilizez :) o sa ruleze peste tot, ca de obicei

 

tre sa mai fie ceva... thunderstormu cum e, merita?

Dupa parerea mea e un album deosebit. L-am asteptat ca painea calda de pe vremea cand se gaseau 2 piese le hmm.ro. Chitara nu are cel mai fericit ton dar basul compenseaza :) Mie mi se pare printre cele mai reusite albume de heavy romanesti din ultima vreme (nu ca ar fi foarte multe albume.. :) )

Link to comment
Share on other sites

Doua alte formatii romanesti spuneau ca vor lansa albume in aceasta toamna: Firma si Travka. Abia astept, mai ales pentru ca ultimul si primul album Firma mi s-a parut extraordinar de bine inregistrat, mixat si produs pentru un album romanesc.

Edited by ulfhednar
Link to comment
Share on other sites

Doua alte formatii romanesti spuneau ca vor lansa albume in aceasta toamna: Firma si Travka. Abia astept, mai ales pentru ca ultimul si primul album Firma mi s-a parut extraordinar de bine inregistrat, mixat si produs pentru un album romanesc.

 se zvoneste ca ultimul album va fi si mai bun :)

Link to comment
Share on other sites

Firma activeaza de ceva vreme (bai ce cliseuri am ajuns sa am in discurs). Tin minte acum vreo 5-6 ani cand am vazut primul concert cu ei - si cand nu auzise aproape nimeni de ei- ca m-a socat Rocca prin felul lui sictirit de a se prezenta pe scena. Eram in perioada Doors si pentru mine parea un fel de Morrison+Cobain in varianta autohtona. Versurile lor au fost intotdeauna mai sus de un pretext pentru partea instrumentala si lucrul asta mi-a placut mult. Sa vedem de unde sare iepurele.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.