www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bem Cot La Cot


chris_27
 Share

Recommended Posts

Am gasit prin sertar o melodie demo care am compuso pe cand aveam 19 ani.

Am incercat sa le fac pe toate.. Bas,Tobe,Ghitara,Voce.

Nu prea a fost ascultata de multa lume de cand am inregistrat/o. M>am gandit ca ar fi o ocazie buna sa aud ceva ecouri de toate felurile.

Fiti induratori...am fost tinerel cand am facuto :)

Astazi stiu si eu ca vocea mea de atunci nu era prea gozava si nu am inregistrat nici cu metronom.

A...nu am putut mixa nici pistele separat iregistrand pe minidisc fara prea multe conditii tehnice.

Cred ca eram mai mult curios daca va place per ansamblu compozitia de atunci. :)

 

Pe atunci ma ajutase la imprimare un actual membru de pe forumul rgc.Il salut....

Nu ma biciuiti prea rau :)

Cristi___Cristi_8.mp3

Link to comment
Share on other sites

Re/Bolly si Art Vandalay/////////

Am sa incerc sa o trag cand voi avea posibilitate mai profi.

 

Re/guitarhead

Da...vorbele le/am scris tot eu..

Excelenta piesa.Pntru vremea aia... sound mai bun nu stiu cum ai fi gasit eventual cateva studiouri de renume. :) Parca-mi aduc aminte ca ati cantat'o si live cu ceva timp in urma. Si daca o mai ai pe la naftalina poate ar fi fain sa pui si pe " Ion Santieristu'" :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare Riffsjohn...sa sti ca nu mai am din piesele alea nimic audio...

ma gandeam ca poate ar avea Gabi ceva ca am auzit ca el cam are toate trupele care au inregistrat pe la noi in orash.

Nu am avut grija de toate materialele care le/am inregistrat.Acum imi pare rau :)

Sper sa mai gasesc ceva dar mai important ar fi sa fac ceva mai nou...cand voi avea posibilitate pt home record.

 

Salutare

Link to comment
Share on other sites

Cu fiecare melodia sau cantare live imi creste si respectul meu fata de tine Cristi...BRAVO SI FELICITARI! Ma tot intreb daca as putea si eu sa fac peste 2 ani asa o piesa singur...si nu prea stiu ce sa-mi raspund...Stii cum se zice: "Talent cu caru'?"...Tu ai cu basculanta :) asa ca folosete-l ca merita...Te salut si abia mai astept cate o cantare impreuna...Ciao-ciao :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare Riffsjohn...sa sti ca nu mai am din piesele alea nimic audio...

ma gandeam ca poate ar avea Gabi ceva ca am auzit ca el cam are toate trupele care au inregistrat pe la noi in orash.

Nu am avut grija de toate materialele care le/am inregistrat.Acum imi pare rau :)

Sper sa mai gasesc ceva dar mai important ar fi sa fac ceva mai nou...cand voi avea posibilitate pt home record.

 

Salutare

Pai avea acu' cativa ani pe o caseta toate piesele de pe "Ion santieristu" o sa-l mai intreb poate o mai are. :)

Offtopic. Daca esti prin oras si aitimp hai deseara pe la rockcafe sa dam pe gat vreo bere. :)

Link to comment
Share on other sites

Cu fiecare melodia sau cantare live imi creste si respectul meu fata de tine Cristi...BRAVO SI FELICITARI! Ma tot intreb daca as putea si eu sa fac peste 2 ani asa o piesa singur...si nu prea stiu ce sa-mi raspund...Stii cum se zice: "Talent cu caru'?"...Tu ai cu basculanta :) asa ca folosete-l ca merita...Te salut si abia mai astept cate o cantare impreuna...Ciao-ciao :(
VEI PUTEA...stai linistit.Tinete de treaba si tu si trupa ca veti fi si mai tari candva ;) Merci B)
Pai avea acu' cativa ani pe o caseta toate piesele de pe "Ion santieristu" o sa-l mai intreb poate o mai are. ;) Offtopic. Daca esti prin oras si aitimp hai deseara pe la rockcafe sa dam pe gat vreo bere. :)
Offtopic sau nu... om bea o bere cand sunt pe acasa :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.