www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sunt Nelamurit


Guest Tibro
 Share

Recommended Posts

1. De ce daca leg chitara la comp direct..cu Guitar Rig 2 mi se aude sunetul prea tarziu..are o intarziere de o secunda sau 1/2 secunda...dar e de-a dreptul deranjant..si incurca la cantat...

2. Cum pun pe (o copie) fender strat single coil...o doza humbucker ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Pentru punctul 1), raspunsul il gasesti aici.

 

In legatura cu a doua intrebare, ai si tu oleaca de rabdare, e deja a treia oara cand intrebi asta, intr-un interval foarte scurt. Eu ti-am dat o posibila solutie si sunt sigur ca-ti vor mai raspunde si altii.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Daca ai loc in corp, poti sa tai pick-guard-ul si sa inghesui acolo un hum. Sau sa cumperi un pick HSS.

O alta varianta - da si tu un search pe Seymour Duncan Hot Rails.

Link to comment
Share on other sites

Guest Segovia

Referitor la prima intrebare asio4all rezolva o parte din probleme....dar nu toate.De preferat sa cumperi un soundcard care include si drivere asio special concepute pt placa respectiva ca sa obtii o latenta mai mica(m-audio revolution sau audiotrak prodigy ar trebui sa te satisfaca si nici sa nu iti faca gaura in buget :) ).

Cit despre humbucker...solutia lui Dimitryus mi se pare cea mai eleganta.

Edited by Segovia
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sau poti sa faci ca mine (doar daca te pricepi). scoti pickguardul, il folosesti ca sablon pentru altul pe o placa de pvc, o ungi cu prenadez si ii pui folie de aluminiu sau cupru, ii proiectezi niste gauri in locurile unde vrei humbucker si le decupezi la traforaj, si gauresti corpul chitarii cu flexul, bormasina sau dalta.

si uite asa am obtinut eu un reghin custom cu doze humbucker epiphone (2, neck si bridge). are un sustain de te sperii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.