www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sursa backingtrackuri


Guest _Theo_
 Share

Recommended Posts

Iti spun eu:eMule :)

e problema ta de unde le iei.

Eu folosesc pentru repetat acasa guitar pro cu trackul de chitara pus pe mute. De asemenea tot pe baza unui fisier .mid imi creez backing trackul in format mp3. Am postat pe undeva pe forum (o sa revin mai incolo cu link) cum se face miscarea asta.

Link to comment
Share on other sites

Negativele pentru duel provin pana una alta din amabilitatea unor useri care au pus osul la munca la greu pentru voi ca sa aveti pe ce studia ... nu fac scopul comercializarii (inca ... sper :) ) deci sunt doar in scop educational ... bucurati-va de sansa de a studia pe niste piese pe care multi dintre voi nu au posibilitatea sa le faca sau sa le obtina cu bani ... un negativ, intr-un studio, daca mergeti sa faceti, costa in jur de 100-500 de euro. Sunt chiar artisti din strainatate care apeleaza la studiouri romanesti pentru astfel de negative pentru ca pretul este foarte mic in comparatie cu preturile de afara. Ma refer la negative adevarate in care se canta cu oameni, trupe sau orchestre mari ... viori si alte chestii. Chiar daca fisierul cu pricina este lucrat midi, nota cu nota, sau luat de pe net, este foarte multa munca pentru a ajunge la un sunet profesional. Parerea mea este ca negativele puse pe forum sunt destul de bine realizate tinand cont de scopul pentru care au fost create. Asa ca daca mai doriti negative o sa caut niste link-uri catre niste studiouri din romania ... no problem!

Link to comment
Share on other sites

ok...inteleg...da io vreau doar sa stiu de unde face felix rost de negative, si daca pot si eu sa downloadez de undeva mai multe negative pt mine nu pt concurs

Link to comment
Share on other sites

Am inteles si eu ce vrei tu :) need_weed ... sincer, si eu as vrea ... si atunci cand vreau musai ceva pun mana si le fac chiar daca asta inseamna sa fac o investitie intr-o clapa sau o placa de sunet mai buna si asa mai departe. Asa cum am explicat mai sus, banuiesc ca Felix face rost de aceste negative de la useri dispusi sa faca astfel de negative sau poate le face singur ... nu stiu. Treaba lui. O alta metoda este aceea amintita de Cosu, este simpla si poti sa o faci si tu. Daca ai nevoie de negative pentru studiu pot suna si mai slab daca nu ai o placa de sunet mai bunicica ... dar mai sunt si alte metode discutate pe aici pe forum. Sound Fonturi (SF2) si alte chestii de facut muzica. Apoi prin strainatate exista reviste de specialitate care ataseaza CD-uri cu negative, pe bani si tot in scop educational. Personal am cautat si eu pe net negative si nu am gasit nicaieri ... poate sunt, dar eu nu am gasit ... In alta ordine de idei, Felix este plecat din tara si probabil iti va da raspuns cand se intoarce (se mai intoarce? hmmm )... :)

Link to comment
Share on other sites

Nu este nevoie sa sara nimeni ... exista o regula pe forum si incerc sa o respect ... vad ca insistati zambind in coltul gurii probabil ... sincer pe mine nu ma tocmai distreaza chestia asta ... mai ales ca-mi lucrez singur negativele ... tot asa de sincer ce inseamna eMule, DC++ ... se poate cauta cu google sau alt motor de cautare asa cum am facut si eu ca sa-i raspund lui need_weed ... mai exista si "sunati un prieten" ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.