www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cati Watti Am Nevoie Pentru O Sala De 20 De Mp?


Guest John_OttO
 Share

Recommended Posts

Guest EPSYLON_CURSE

M-am referit strict pt hi fi - acelasi context in care se afla si saint666.

ps: corectasem aceasi fraza pe care o scrisem sus... extrem de prost.

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO
Nu vreau sa fiu rautacios, dar daca te uiti la 60 Euro... Impartit la 3 oameni inseamna 20 Euro de om, asa ca...

Monitoarele au avantajul ca le poti folosi si live nu numai la repetitii, fiindca va veni vremea cand va trebui sa puneti sculele la un loc cu alta trupa pentru un gig. Daca ei au PA-ul, voi monitoarele... se aduna sculele.

Intra si aici (daca nu vrei monitoare):

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP....wQAAAER3JwvKPl9

Iti faci o idee de preturi...

Nu esti rautacios omule dar ma uit la bani pentru ca trebuie sa-i pun singur.Eu sunt student si am nevoie de sunet urgent pentru ca nu putem repeta calumea pentru ca eu nu am aplificare asa ca ma si cam grabesc si 60 de euro inseamna un mixer bergenbier.Dibn pacate trebuie sa ma uit la acei 60 de euro altfel nu mai intrebam daca merita si le luam direct pe cele de 200 de watti.Asa ca intreb din nou:Merita sa dau 60 de euro in plus pentru boxe de 200 sau merg si cele de 180 de Watti?Asta pentru o putere de 2x120.

PACE!

Link to comment
Share on other sites

off:/

 

tu nu lucrezi la Radio la dep. tehnic? spune-mi ca nu inteleg cum poti lucra la tehnic si nu stii sigur daca puterea amplificatorului trebuie sa fie mai mica decat pot boxele duce? apropo, fiind student, lucrezi cumva in regim de colaborare?

 

on:\ asculta-l pe Cearny si mergi on the safe side. 200 e o alegere buna deci merita sa mai pui 60 de Euro

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea
off:/

 

tu nu lucrezi la Radio la dep. tehnic? spune-mi ca nu inteleg cum poti lucra la tehnic si nu stii sigur daca puterea amplificatorului trebuie sa fie mai mica decat pot boxele duce?

 

 

am eu o vaga idee cum ca lifturile n-au nici cea mai mica treaba cu muzica......parerea mea....:)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

zice lumea......de fapt inca mai bantui intre lumea asta si ailalta cautand luminita.....buhuuuu :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.