www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Alice Cooper/ Marilyn Manson


ThinkBlue
 Share

Recommended Posts

Vrei sa zici piesele cantate, pentru ca si Cooper a cantat la Manson :)

Sincer desi eram convins ca o sa-mi placa mai mult Cooper (si asa a si fost) ma asteptam totusi la un show mai elaborat din partea lui Manson, iar modul in care a iesit de pe scena a fost cu totul... neasteptat? Cam scump biletul, dar a meritat overall.

 

PS: L-am vazut si pe Cearny pe acolo mancand niste paste HOT :)

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa zici piesele cantate, pentru ca si Cooper a cantat la Manson :)

Sincer desi eram convins ca o sa-mi placa mai mult Cooper (si asa a si fost) ma asteptam totusi la un show mai elaborat din partea lui Manson, iar modul in care a iesit de pe scena a fost cu totul... neasteptat? Cam scump biletul, dar a meritat overall.

 

PS: L-am vazut si pe Cearny pe acolo mancand niste paste HOT :)

Eu pentru cooper special am venit. Manson nu prea a avut super show....iar iesirea brusca de pe scena s-a datorat faptului ca se facuse ora 12 si trebuia sa termine.

Link to comment
Share on other sites

ok.. ok... eu n-am avut ocazia sa merg la concert... dar am vazut ceva la tv din concert... de exemplu faza aia cu Alice Cooper, melodia cand era el in camasa de forta sau ce naiba era, care se termina prin spanzurare, si mi-a placut melodia aceea.

M-am uitat pe tvr2 ca transmiteau aia niste melodii de pe la toti artistii si mai bagau niste reportaje, penibile dupa parerea mea, in fine, mi-a parut rau ca nu au dat si din concertul lui Manson.

Oricum, ma gandesc ca daca a fost filmata toata treaba, s-ar putea sa fie difuzata si la tv in curand... sper ca asta sa se intample... apropo, nu stiti nimic despre chestia asta?

Link to comment
Share on other sites

Ce-a fost in capul tobosarului lui Cooper de-a folosit triggerele alea oribile? :) Totul s-a auzit cam prost, dar a fost un show dragut. As fi regretat daca nu mergeam, pentru ca as fi avut impresia c-am ratat cine stie ce super-show.

 

La Marlyn Manson am plecat dupa Sweet Dreams, ma plictisisem rau de tot.

Link to comment
Share on other sites

Ce-a fost in capul tobosarului lui Cooper de-a folosit triggerele alea oribile? :) Totul s-a auzit cam prost, dar a fost un show dragut. As fi regretat daca nu mergeam, pentru ca as fi avut impresia c-am ratat cine stie ce super-show.

 

La Marlyn Manson am plecat dupa Sweet Dreams, ma plictisisem rau de tot.

 

Si la Manson erau triggere pe tobe. Iar show-ul mi s-a parut teribil de plictisitor. Am stat pana la sfarsit doar ptr ca nu puteam pleca singur.

Link to comment
Share on other sites

Guest Blida

Alice Cooper a facut super show, Manson insa nu mi s-a parut cine stie ce.

A fost foarte misto, m-am intalnit cu Cearny, am prins o pana de la Ryan Roxie si am savurat din plin concertul lui Alice Cooper :)

Si mi s-a parut un super gest din partea lui Cooper sa fluture steagul Romaniei la finalul concertului.

Edited by Blida
Link to comment
Share on other sites

Guest thunder

Am fost la concert pentru Alice Cooper si sincer, chiar daca ar fi fost doar el, tot se meritau banii. Un show adevarat, profesionist, foarte gustat de public.

Pacat ca a fost cam scurt, mai erau o groaza de piese care ar fi mers ca unse in atmosfera creeata.

Un concert adevarat, ca afara.

Ar merita chemat din nou, de data asta pentru un show exclusiv.

 

A venit si concertul cu Manson. Personal, nu-mi place in mod deosebit, voiam mai mult sa vad marele show care a dinamitat America. A fost mai mult un mare partz, absolut nimic de remarcat in sens pozitiv, nici pe parte de show, nici pe parte de piese. Ce sa mai remarci la piese, cand cea mai gustata de catre public a fost de fapt un cover adaptat?

 

Publicul mi s-a parut foarte letargic, fara prea mare agitatie, fara sa ceara bis si care a plecat in liniste cand s-a terminat concertul. 5 minute ne-a trebuit sa ne dam seama ca treaba se terminase. Mi se pare aiurea sa pleci de pe scena fara sa zici si tu 2 vorbe, un buna seara sau o injuratura, orice.

Marele show a constat practic in cantatul cu nadragii in vine la piesa care a fost de fapt bisul. Am dedus mai tarziu ca asistasem la bis, ca nimeni nu a parut sa ceara revenirea marelui star pe scena. Publicul statea, astepta si cam atat...

 

La Alice Cooper s-a terminat in aplauze si scandari, iar la Manson intr-o tacere ciudata. Numai fan Manson sa nu fi fost in seara aia...

 

Am citit pe Metalhead ca de fapt pe marele artist l-a durut capul si a cantat mai mult piese care sa nu-l solicite, ca se lovise cu capul de microbuz. Mi se pare o copilarie si e aiurea ca cineva a acceptat sa scrie prostia asta pe un site care se vrea serios.

Daca esti un dur cum vrei sa pari, canti bine in orice situatie, nu cauti scuze.

S-a mai zis ca nu a dat totul pentru ca nu a fost platit prea bine. Daca a acceptat sa urce pe scena, inseamna ca i-a convenit si trebuia sa dea totul. Poate ca la aerele lui a considerat ca nu se merita efortul, ca e de ajuns sa apara pe scena, ca publicul din Romania sa fie in delir.

Daca nu dai tot ce poti cand esti pe val, atunci cand? Cand o sa fii expirat?

Ar fi trebuit sa ia notite de la Cooper, care si-a respectat atat publicul cat si, de ce nu, propriul blazon.

 

Nu stiu cum se face ca batraneii nu dezamagesc niciodata, iar noile "staruri" sunt de fapt date cu sclipici, ca sa mascheze lipsa de substanta.

Publicul e de vina, ca accepta non-valoarea, doar pentru ca e ceva nou.

Link to comment
Share on other sites

super ac!!!!!!!!!

si eu tot pt mosu am fost si am ramas fara grai catai super show-ul a facut.....

la mm am plecat pe la jumatatea cantarii.nu m-a impresionat deloc....si oricum ,toata lumea s-a animat cand a intrat TATAIA peste manson si-au cantat impreuna....in rest,un biet exchibitionist vopsit care zbiara in draci;pe de alta parte,la mm se vede clar mana lui trent reznor si scoala lui ac....daca ar fi fost comerciantii astia din industria muzicala mai inspirati in alegerea exponentului....

SUPER TARE CONCERTUL LUI AC-si voi spune chestia asta de cate ori o voi simti.

ROCK ON :)

Edited by horica
Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu la concerte. N-am ascultat prea mult Alice Cooper la viata mea, si de la Manson sunt destule piese care-mi plac dar nu pot sa ma laud ca sunt un mare fan, dar totusi mi-au placut foarte mult concertele si vorba lui cearny, daca nu ma duceam as fi regretat ...

 

Iesirea lui Manson de pe scena a fost penibila, si am citit pe undeva ca a facut de multe ori asa deci asta cu ora 12 nu stiu daca e motivul principal.. Putea macar sa spuna ceva...

 

Oricum, momentan inca nu avem destule concerte ca sa putem face comparatii, eu unul am fost super multumit...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.