www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

PRS S2 Standard 22 Antique White Made in USA


 Share

Recommended Posts

Pret: 5200 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: 0731 444 646
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

PRS S2 Standard 22 face parte din linia entry level de chitari Made in USA de la celebrul producator american. Modelul este discontinued de anul trecut si a devenit din ce in ce mai cautat. Bazata pe seria Custom, seria Standard vine cu o personalitate proprie, diferentele constructive fiind doar lipsa maple top si faptul ca are pickguard. Chitara are corp din mahon, grif setneck din mahon cu tastiera rosewood si 22 taste, tremolo-ul clasic PRS si locking tuners. Echiparea de fabrica este cu 2 doze duble PRS 85/15 "S". switch de doze cu 3 pozitii si potentriometru de ton push pull care spliteaza dozele. Chitara este intr-o stare foarte buna, fara defecte vizibile si este setata exemplar de unul dintre cei mai buni lutieri din tara. Este setata foarte comod cu un set de corzi 9-46 si suna mult peste pretul cerut de mine, lemnul este unul foarte rezonant si cu un raspuns foarte echilibrat in frecvente. Sta bine acordata, tremolo-ul PRS este unul dintre cele mai bune la ora actuala si face treaba excelenta in tandem cu cheitlel locking. Este extrem de versatila, ofera 3 tonuri Gibson like cu dozele duble nesplitate, iar cu ele splitate se duce bine in teritoriul Fender.

Acest model este varianta scumpa, nu cel finisat satin si este iesit din fabricatie de ceva timp. L-am gasit in Europa in stoc doar la ... MC Music la pretul de 8800 lei. Eu doresc pentru a mea 5200 lei. Pretul este absolut FIX si NU doresc schimburi.

https://www.mcmusic.ro/chitara-electrica-el/prs-s2-std22-dots-antique-white-chitara-electrica.html

Contact 0731 44 6464

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.