www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Heritage H-535 25th Anniversary Semi-hollow Limited Edition Trans Blue


NimVind
 Share

Recommended Posts

Pret: -
Localitate: Bucuresti
Contact: PM (that's DM for Gen Z)
Link producator: https://forums.rgc.ro/topic/145016-expirat-heritage-h-535-25th-anniversary-semi-hollow-limited-edition-trans-blue/
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Accept schimburi

Anunțul este doar pentru schimb. Deoarece am luat-o la un preț excelent (vezi link) și NU fac bișniță cu colegi de forum, nici măcar cu cei care cu asta se ocupă, nu caut să o vând aici. Pentru "poate pică" e pusă pe Reverb. Ca referință de preț, varianta Non-Anniversary (a se citi mai ieftină), se vinde la Thomann cu 16.700-18.900 în funcție de culoare.

Mi-am făcut pofta și am concluzionat că acest tip de body nu e pentru mine, așa că sunt interesat de schimb cu chitare de valoare apropiată (deschis la diferențe rezonabile, indiferent de direcție).

Pe bucket list am așa (toate core): Silver Sky, JEM, JP - preferabil Majesty, PRS doar 24 frets, Charvel USA. Deschis și la procesoare Fractal (FM9 sau AxeFX III). 

Cu titlu de excepție, accept schimb și cu MacBook M2 Max.

Insist de pe acum să nu-mi faceți oferte la chitare de 15-20k lei retail price prin care să-mi cereți 10k euro diferență. Exagerez, evident, dar sunt sătul. Am copilărit în Rahova, nu vă iese. Sunt păgubos (pt mine) de corect, aștept să fiu tratat în consecință. 

Vine cu hardcase Gretsch nou și frumos. 

Cheers și un '24 extraordinar! 🤝❄️🍀

20231104_141707.jpg

20231104_141600.jpg

20231104_141533.jpg

20231104_141513.jpg

20231104_141434.jpg

20231104_141421.jpg

20231104_141730.jpg

Edited by NimVind
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Să ne înțelegem cu o chestie. Nu merge să facem schimb dacă voi vă evaluați chitarele la MSRP și pe a mea la prețul din anunțul lui Marius. Undeva e o frântură de logică. Cu cât am luat-o e strict problema mea. Să evaluezi o chitară de aproape 4k € preț de magazin la paritate cu una de 1.500 și să pari surprins că întreb de diferență e într-un fel. 

Repet, am crescut în Rahova. Bișnița s-o faceți cu alții. Mulțumesc colegilor de forum care au înțeles aspectul și mi-au făcut oferte faine, la chitare la fel de faine. Mai aștept, poate apare ceva de pe bucket list. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • vektor pinned this topic
  • 3 weeks later...

Disponibilă și la vânzare, pentru prețul pe care i l-am plătit lui Marius, adică 8.500 lei. Orice încercare de negociere va fi catalogată instant drept insultă, asta ca să fim înțeleși. 

Franc, mi-a fost rușine să negociez asemenea preț. Stimabilul @Blackthorn îmi este martor.

Deschis, în continuare, la propuneri de schimb. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

8.500 lei pentru un asemenea instrument este un preț excepțional, pe care sunt mai mult decât convins că n-o să-l mai găsiți în alta parte. Pe Reverb nici nu încape vorba de asemenea bargain, în Europa cel mai ieftin fiind aproape 2.500 euro, și asta pentru un Trans Cherry drăguț dar ordinar, de serie. 

Pentru cine e mai întreprinzător, poate reprezenta inclusiv o oportunitate de buy low - sell high. Eu n-am răbdarea necesară. 

Reiterez indisponibilitatea la negociere. Absolut exclus. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.