www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Văduva Neagră


Rastislav Svarog
 Share

Recommended Posts

O dată am vrut să cumpăr un Blackheart Killer Ant, dar era o mie de lei şi e puţin loc înlăuntru. Mai recent, am decis să fac unul.

vn1.png.ff4c661ade820febad23db5b184e76f5.png

vn-il.png.ead8df246d1cc936f10f6ee14e24774d.png

Lipiturile sunt cam rudimentare, dar funcţionează.

vn-sp.png.ce62017cb12b9d25032913cb56cc2241.png

Are şi master.  Este necrezut de tare ca volum cu un Celestion Vintage 30. Peste 3 e tare şi peste 5-6 este foarte tare.

Nu ştiam dacă vreau să fac versiunea originală sau cu nişte modificări la circuit (nu mă refer la potenţiometre, alea sunt rezistenţe in versiunea originală), şi am făcut găuri pentru un comutator rotativ.  În prima versiune nu funcţiona versiunea originală a circuitului, doar modificările mele.

Am bănuieli de ce nu mergea, dar am scos comutatorul şi am mai făcut o gaură pentru terminale. Am început să am nişte probleme cu modificările, ştiu de ce, dar mai era nevoie şi de loc pentru o rezistenţă, ce nu mai încăpea pe terminale.

M-am enervat şi am refăcut circuitul original de la Killer Ant. Sincer prefer versiunea modificată la care lucram, avea mai mult distors, dar cu atâtea modificaţii mă gândesc că ar fi mai bine să fac un alt amplificator.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cred că o să-l refac la versiunea modificată, dar acum mă joc cu el şi eram curios cum sună circuitul original de la Blackheart.

 

Aici e un demo, numai amplificatorul la început, mai târziu o pedală copie Big Muff rusesc făcută de mine.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.