www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Matematica asta


Symbolic
 Share

Recommended Posts

discutam cu doi prieteni la bmn de meshuggah. unul din ei a spus ceva destul de interesant. ca aia baga deja pre multa matematica in ceea ce fac. e prea calculat totul, dincolo de stilul lor unic. se prea poate. totusi nu e singura trupa foarte calculata. ideea e urmatoarea. se prefera muzica foarte calculata apreciata in general de oameni care canta si mai putin de profani sau e mai buna aia cu mult feeling, cu iz de improvizatie?

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

mie imi place o muzica cu mult feeling care sa nu prea aiba iz de improvizatie.... gen for the love of god de la vai.... asta e o improvizatie fara iz de improvizatie... genial....

Link to comment
Share on other sites

sincer, mie imi plac la fel de mult(dar in feluri diferite,ma rog) si Meshuggah si Red Hot Chilli Peppers . si trupe gen Dillinger Escape Plan(a ascultat careva?) si trupe gen Blazzaj . pentru mine, nu prea conteaza cat timp s-a stat sa se calculeze cate masuri de 9/8 intra intre bridge si refren, ci doar daca ma gadila intr-un fel sau altul produsul final .

Link to comment
Share on other sites

de ce nu?stiu tone de "roacari jegosi" pe care ii gadila enorm orice e dur si apasat . Meshuggah ii excita la culme, si nu ii prea intereseaza cat timp stau aia sa calculeze ca riful de la new millenium cyanide christ are 5 masuri de 23/8 + 1 masura de 13/8 = ...

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

Symbolic, cred ca nu ai dreptate. Intr-adevar cineva fara teorie muzicala poate sa aprecieze si sa ii placa o muzica foarte calculata (desigur nu o sa stie el ca notele care se canta is 242 pe 3874 dar o sa simta schimbarile de ritm si faptul ca totul suna curat si calculat).

 

My 0/4532453423452 pence :)

Link to comment
Share on other sites

Combinarile de n luate cate k = n!/k!(n-k)!

Aranjamente de n luate cate k = n!/k!

 

sau ma rog, asa era acu fo 18 ani cand am terminat io liceu'

 

:) Da' ce te starnishi bre cu artimetica - vrei sa compui fo pesã d-aia de scrie mai sus? :)

 

 

Later edit: bah, nu-s sigur de ce am scris mai sus... da' asa imi aduc io aminte :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.