www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Despre Grif


Lucidwt200
 Share

Recommended Posts

B):):):);):(

 

 

Ma romanasilor,sa nu fie din modelele STAGG,din alte modele.Cum ar fi Fender sau care mai sunt.(credeam ca s-a subinteles din ce am scris mai sus dar in fine)

 

Ma romanasilor,sa nu fie din modelele STAGG,din alte modele.Cum ar fi Fender sau care mai sunt.(credeam ca s-a subinteles din ce am scris mai sus dar in fine)

 

In fine si daca chiar nu exista,nah.my bad

Link to comment
Share on other sites

Genial!!! :):)

On topic: cred ca omu' vrea sa-si schimbe vasla si vrea una cu gatul asemanator cu chitara cu care s-a obisnuit. In cazul asta, sunt total de acord cu malex.

 

off:/ :)

 

 

on:/ Pai te duci la un lutier si'l rogi sa-ti faca un gat custom. Asa esti sigur ca se potriveste, ti'alegi si lemnul si mai faci ce modificari mai vrei tu. Simplu, nu?

Link to comment
Share on other sites

Exista o chitara care sa aiba un grif exact la fel ca la un STAGG R500 DC?

 

 

Trebuie sa imi cer scuze ca nu m-am exprimat corect.Vreau sa imi cumpar o chitara noua si vreau sa aiba griful la fel ca la un STAGG R500 DC,ca eu sa cant pe asta veche,sa o frec toata ziua si pe aia noua numai o iau in mana si cant exact la fel ca pe STAGG ca ar avea acelasi grif,si as putea sa o folosesc si sa o pastrez mai mult pe asta noua(adica sa nu se strice asa de repede sa mai tina cativa ani mai multi).Sper ca nu v-am zapacit de cap.Inca odata sorry

 

Genial!!! :):)

 

 

On topic: cred ca omu' vrea sa-si schimbe vasla si vrea una cu gatul asemanator cu chitara cu care s-a obisnuit. In cazul asta, sunt total de acord cu malex.

 

Da,man asa e,dar nu exista alt model de chitara din lumea asta care sa fie asemanator gatul cu un stagg? Doar sunt milioane de chitari in lume,daca cumpar alt stagg ce vasla mea rezolv? :)

Link to comment
Share on other sites

Lasand la o parte forma si senzatia de (dis)confort gatul chitarei are un rol important cand vine vorba de ton in general si sustain. Incearca sa te ghidezi si dupa aceste "mici" detalii.

Stiu ca tii la chitara ta dar incearca sa o privesti ca un instrument (pana la urma asta e nu? ) si nu un bibelou!

Du-te si probeaza cat mai multe chitare ca sa vezi ce si cum cu gatul asta! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.