www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce-ati Face Daca.....


Guest omuletzu verde
 Share

Recommended Posts

Guest omuletzu verde

Ce-ati face daca vi s-ar rupe un deget la mana stanga si nu mai puteti canta:v-ati apuca de alt instrument sau continuati tot pe chitara inversand mainile?(cu mana dreapta).

Eu mi-am sclintit degetul 3 de la mana stanga zilele trecute mai precis prima falanga,dar fara sa fie afectata incheietura.S-a umflat putin,aproape mi-a trecut.Asta a fost un cosmar,m-a obsedat tot timpul si m-a facut sa ma gandesc la tot felul de chestii

neplacute si de-asta v-am pus si aceasta intrebare.

Ati mai avut ceva probleme asemanatoare?

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

Am avut dubla fractura la ambele maini, toate degetele scrantite si nu m-am gandit niciodata sa renunt.

Link to comment
Share on other sites

lol. Eu era sa o patesc si mai rau. M-am taiat din greseala la incheietura mainii stangi cu un satar de bucatarie si era sa imi tai tendoanele...dar am avut noroc...dupa 2sapt am putut sa cant din nou la ghitara.Si dupa 2 ani de cand s-a intamplat chestia asta inca mai am cateodata dureri cand cant, dar nu ma dau batut :)

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu un accident tampit si mi-am farmat degetu 3-4 de la stanga . Am facut tratament si e oarecum ok , singura chestie e ca la vitea mare daca fac ceva de genu 1-4-3-4 ma doare putin . Si cand se schimba vremea iarasi ma doare.

 

Eu daca mi s-ar rupe de tot vre-un deget m-as apuca de tobe .

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
Am avut si eu un accident tampit si mi-am farmat degetu 3-4 de la stanga . Am facut tratament si e oarecum ok , singura chestie e ca la vitea mare daca fac ceva de genu 1-4-3-4 ma doare putin . Si cand se schimba vremea iarasi ma doare.

 

Eu daca mi s-ar rupe de tot vre-un deget m-as apuca de tobe .

 

Nasol... multa sanatate.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

eu as incerca sa cant fara un deget, daca n-as reusi... m-as apuca de tobe sau de altceva care nu necesita toate degetele

Edited by Morgan
Link to comment
Share on other sites

Guest dascalu'

eu mi-am rupt mana stanga chiar cu cateva zile inainte sa imi vina chitara si a trebuit sa astept sa se refaca timp in kre nu am putut decat sa ma uit la ea.a fost ingrozitore asteptarea :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cant pana la ultimu deget man!!! :)

asta imi aduce aminte de niste reguli ale death-metalului(lol):

-mosh till you lose your feet

-mosh till you lose your arms

-TORSOMOSH :)

:)

 

Jerry Garcia canta cu un deget (sau doua??) taiat(e).

si sa nu uitam de tiganu ala care canta fara 2 degete "moarte". in cazu lu jerry garcia e de inteles, in 30 de ani de turnee peste turnee, se mai rupe un deget ceva :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.