www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Please Help...


Guest crazy_guitarist
 Share

Recommended Posts

Guest crazy_guitarist

salutare people,

 

imi ziceti si mie va rog unde pot gasi o pana din asta ca in poza? :)

mi'a zis cineva ca are una fix asa si ca e buna...

post-4701-1177958726_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salutare people,

 

imi ziceti si mie va rog unde pot gasi o pana din asta ca in poza? :)

mi'a zis cineva ca are una fix asa si ca e buna...

 

da coane..e chiar foarte buna!io cu o pana ca asta am cantat prima oara..numa ca era maro:P...am avut un set din state si de atunci nu am mai gasit...

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_guitarist
pro guitar

merci, numai sa trec prin bucuresti

 

da coane..e chiar foarte buna!io cu o pana ca asta am cantat prima oara..numa ca era maro:P...am avut un set din state si de atunci nu am mai gasit...

 

din state... e cam departe ca sa ma duc numai dupa pene :)

 

pana fender=> proguitar, eu unu nu prea am fost multumit de ele, dar incearca si vezi daca iti plac

nu ai fost multumit de ele in sensul ca?!

eu am folosit'o 1data si m'i s'a parut destul de buna, [era a nebunului alex (cobain67), mi'e coleg de trupa]... era destul de groasa, chiar asa cum vreau eu

 

 

:):):(

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_guitarist
da ce ba? ti s-a indoiat si tie pana? :)

hai nu te supara, pace :)

apoi poti sa sti ca da :)

stai calm ca eu sunt mai pasnic, la mine peace tot timpul, nu ca la alti rgc-isti... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

nu imi plac penele fender pentru ca mi se rupeau usor si daca faceam cateva pickscrape-uri ramaneau niste santuri oribile pe pana

Link to comment
Share on other sites

nu imi plac penele fender pentru ca mi se rupeau usor si daca faceam cateva pickscrape-uri ramaneau niste santuri oribile pe pana

 

 

omul e din baia mare dar na...decat sa cante cu monede cum zicea cunoscutul de acum cobain67 mai bine face in efort si vine pana aici sa isi cumpere pene fender care sa speram spre binele trupei lor ca nu se vor indoi la fel de tare precum cele de 1.5 ron atat de laudate :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

well...exista pene pe care sa nu ramana santulete??...omg" I've gotta get me one of those "

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_guitarist
well...exista pene pe care sa nu ramana santulete??...omg" I've gotta get me one of those "

 

poate alea din fibra de carbon, da' am auzit ca sunt foarte scumpe.

 

cunoscutul de acum cobain67

 

:) hai mai lasati-l ca e un tip de treaba dar pe forum sigur ca nu vorbeste cu voi asa cum se poarta cu noi, aici are o durere grava in cot, mai putin cand cineva se leaga de kurt cobain, e defapt un copil normal, aici zice tot ce ii vine sa zica

 

acuma mai OT: vin duminica la bucuresti si s-ar putea sa-mi iau un set de pene din alea

 

 

:):):(

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
well...exista pene pe care sa nu ramana santulete??...omg" I've gotta get me one of those "

 

pana fender care apare in poza pare a fi celluloid, si eu de-alea am avut. Pe Dunlop tortex sau Planet Waves delrin in schimb nu raman santulete, sau cel putin nu cum ramaneau pe fender (1 pickscrape= 1 mm santulet). Probabil nici pe fender delrin, dar din alea n-am incercat

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_guitarist

(1 pickscrape= 1 mm santulet)

1mm santulet?!...asta nu e un sentulet mai gros decat pana?! :)

 

e super tare pana daia am si eu e 5 lei sau ceva de genu ! bafta;)

 

5 lei costa pana?!... asta inseamna 50.000lei vechi?! jesus!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_guitarist
cred ca se refera la adancimea facuta (catre centru :( ), nu la grosime :)

 

ok, hai ca m-am mai linistit :)

 

asa stiam ... poate e si mai ieftina nu stiu sigur!

 

poi sper ca e mai ieftina ca i-am promis si lui alex ca ii iau una :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wickerman

Pene Fender folosesc eu... numai Fender. Ceea ce cauti tu e Fender Celluloid, am si eu un set (sau am avut, dupa ce le-am distrus aproape pe toate) tot medium. Eu folosesc mai mult California Clears, grosime heavy. Dar am de toate. Se gasesc la Guitar Shop (ProGuitar) in Bucuresti cu 1 ron bucata sau 15 ron setul de 12. Si Fender nu se indoaie repede :) :)

Cand treci prin Bucuresti, pune mana pe un set Celluloid Medium si pe cateva California Heavy, you'll love 'em :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

De penele Gibson ce parere aveti??dinalea mici si negre...ca numa dinastea gasesc in zona....aa...si cartele rometelecom

 

sorry crazy_guitarist de offtopic da decat sa deschid alt thread...

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_guitarist
Pene Fender folosesc eu... numai Fender. Ceea ce cauti tu e Fender Celluloid, am si eu un set (sau am avut, dupa ce le-am distrus aproape pe toate) tot medium. Eu folosesc mai mult California Clears, grosime heavy. Dar am de toate. Se gasesc la Guitar Shop (ProGuitar) in Bucuresti cu 1 ron bucata sau 15 ron setul de 12. Si Fender nu se indoaie repede :(:)

Cand treci prin Bucuresti, pune mana pe un set Celluloid Medium si pe cateva California Heavy, you'll love 'em :)

ok, o sa le incerc, merci mult :)

 

De penele Gibson ce parere aveti??dinalea mici si negre...ca numa dinastea gasesc in zona....aa...si cartele rometelecom

 

sorry crazy_guitarist de offtopic da decat sa deschid alt thread...

 

eu am avut o pana gibson da nu mi-a placut chiar deloc, stai linistit, mai pune intrebari pe aici dac veri neaparat sa nu deschizi alt thread

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_guitarist
nu se indoaie, se rup direct

hehe B);):):):)

 

mi-a adus cineva din bucuresti doua seturi de pene fender :(

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_guitarist
Da-i pt numele lui Dumnezeu mai multe! :)

 

:) ..ok..o sa-i dau mai multe...daca tu zici asa o sa fac :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.