www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Este Normal?


tib
 Share

Recommended Posts

uite ce mi se-ntampla: :) nu cred ca tre sa fie asa da... :) :

pana acum am folosit chitara electica doar la boxe normale k n-am amp.(banuiesc ca si asta conteaza)

cand mut de switch-ul ala pe RYTHM sau TREBLE (unicul buton pe langa potentiometre...) sau il pun la mijloc, in momentul actionarii se aude in boxe un carait aiurea, in rest nu. doar cand e actionat.....nu foarte tare si e destul de discret zgomotul dar este..... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

daca faci referire la "pac"-ul pe care il face cand schimbi pozitia...e cam normal. Don`t worry, there`s no suggar

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius
acuma depinde si de calitatea electronicii chitarii

 

Intr-adevar, cred ca si asta conteaza foarte mult...

Link to comment
Share on other sites

Guest crownofnegativity

dude, THAT'S A PROBLEM? credeam ca ti'a sarit bridge'ul si din cauza tensiunii ti'a prins mana si s'a intamplat ceva rau... mda... revenim

 

sunetul este produs de switch datorita faptului ca in momentul mutarii se intrerupe o legatura elecrica si se creeaza alta. in momentul in care boxa nu are o sursa de sunet, produce doar bazaitul pe care il stii si tu. intreruperile bruste cauzeaza acumulari de tensiune, eventual caderi. cred ca asta ar fi explicatia. ideal ar fi sa treci pe amp, ala se stie ca e "obisnuit" cu astfel de mutari :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.