www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc-istii Din Bacau


necu'
 Share

Recommended Posts

un topic aparte pentru cei din bacau..care sunteti..care nu sunteti..sa ne stim si noi intre noi..poate ne adunam vreodata..la o bauta..la o cantata..la o sueta..la o sparla...la ce vreti voi..asa ca cei care sunteti doritoti (si din Bacau) va rog nu ezitati sa va adresati....la discutii la pareri ..daca sunteti de acord, daca nu... bafta.

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

sa ne unim sa facem ce?

. .... .....cine stie? poate veniti la concert in zebra pe 5 mai . o sa cante niste trupe locale si inca cateva

Link to comment
Share on other sites

razvan, cum a spus necu`... deci sa ne intalnim la evenimente, cantari... piatra neamtu` e la doi pasi de bacau. si pentru ca suntem putini din fiecare oras, cred ca ar fi dragut sa schimbam vorbe si "pe viu"

 

zic si eu...

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

mai, eu as fi de prin Bacau, da' la cate am eu pe cap acum, numai de intalniri nu am timp...some other time!!!

Link to comment
Share on other sites

mda...bine mah..cine poate poate, cine nu, nu..sa facem ce? pt asta am deschis topicul asta..sa discutam sa satbilim etc etc etc....faza cu intalnitul e o idee...o propunere..daca aveti altele bagati ca nu va cenzureaza nimeni....inafara de unii care mai dau cu mucii in fasole..eeah..in fine. eu raman la propunerea mea..hai bafta..mc koma pt sustinerea "doctrinei".. :)

Edited by necu'
Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

sictir nu mai canta...iar scandal s-au reunit de curand dar numai sunt toti membrii originali.canta prin craiova cred

. cat despre topicul asta...sunt in totalitate de acord cu el

sunt destui chitaristi prin bacau dar nush daca au toti conturi pe rgc...bine macar ca exista un loc unde sa mai vorbim .. e aiurea sa fim chitaristi din acelasi oras si sa nu stim unii de altii

Link to comment
Share on other sites

Guest Koma

trupa cabra (bacau) va canta la seara folk (azi) in piatra. cine sunt si ce canta? merita?

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

sa moara viviane daca stiu cine sunt. oricine ar fi merita o sansa sa fie ascultati.io nui cunosc desi sunt din bacau. desi nu ma omor dupa folk e bine sa se organizeze cat mai multe concerte, cu cat mai multe genuri.

Link to comment
Share on other sites

Guest Koma

nu stiu. nici nu stiu sigur daca trupa se numeste Cabra :) poate am gresit o litera

 

celor din Bacau: solistul are o voce minunata. m-a dat pe spate. :)

 

la sfarsitul primului clip, veti auzi cum o ia lumea razna cand tipa solistul :( ce fain a fost!!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=4r3qgOJc3GE

 

soldier of fortune - foarte frumos cantata piesa, dar se aude cam prost

http://www.youtube.com/watch?v=v41uacbcY5I

 

child in time - la partea cu tipetele, toata lumea o lua razna :) super super

http://www.youtube.com/watch?v=xrsMdbx-Lf4

 

imi cer scuze pentru calitatea filmuletelor, dar am telefon (si nu avion)

a fost distractie... imi pare rau ca nu am stat pana la sfarsit, sa ii inregistrez si pe baietii nostri de la amurg (piatra neamt)

petrecerea a fost deschisa de cativa dintre folkistii din piatra neamt. aici, un clip cu ei:

http://www.youtube.com/watch?v=JnPoQQi58dg

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

mai sa stii ca vocalulu ala de la cabra e de fapt vocalul de la Bruma. mai avea el un proiect cu niste baieti .dar e vocal la bruma full time :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Preda

Si eu tot de prin partile Bacaului provin, dar asa cum a spus si Rigoletto viata merge inaite in Bucuresti. Poate la vara o intalnire mai ampla in Bacau. Bineiteles si cu cei din Neamt. Sau poate in aici in capitala, ca tot se anunta niste evenimente deosebite in viitorul apropiat. Blind Guardian anybody?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 16 years later...

uau! ... am dat întamplător peste topicul asta! foarte frumoasă încercare de adunare..

Presupun ca e prea târziu (mult prea ...) sa mă afirm și eu aici!

Culmea ar fi sa îmi mai raspundă cineva, având în vedere vechimea topicului, dar hey... fingers crossed!

Eu sunt Victor, dar toti prietenii imi spun Lars și sunt vinetic acilea la Bacau. Locuiesc aici de 7 ani.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.