www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

cum se face vibrato din deget?


Guest cobain67
 Share

Recommended Posts

vibrato din deget se face platind din banii mamei degeaba un profesor :) sau te poti uita pe net si scutesti niste bani pe care iti poti cumpara pene care nu se indoaie :) sau niste corzi care pot depasi temperatura soarelui fara sa se topeasca..sau o chitara care sa vina cu maini..un squier ca seamana cu fender .ce caterinca.

 

Lol la aia cu temperatura soarelui. Te-ai uitat la aia cu Petrucci :(:)

 

Bai Cobain, multa lume de-aici iti poate recomanda profesori buni, depinde de unde esti, si eu zic sa-i asculti si sa te duci. Eu am facut chitara la inceput cu Viorel aici in Constanta si dupa ce am iesit de-acolo dupa cam un an mi-am dat seama ca toate drumurile sunt deschise. Chestii de genu "cum se face vibrato din deget", "cum se tine mana', sau "pene care sa nu se indoaie" nu sunt intrebari de forum, sunt intrebari de intreabat un profesor.

 

E mult de treaba da asta e, trebuie sa te dedici putin, nu poti sa inveti totul in 2 minute de pe forum. In plus, incearca sa nu mai faci pe desteptul daca nu stii anumite chestii (iti zic asta prietenos).

 

Good Luck.

Link to comment
Share on other sites

Guest cobain67
raspuns la "pot sa ma uit la varmiu care face vioara" .

 

io zic sa te uiti si sa-l pui sa-ti arate cum se face. Nu e mare filozofie.

@Rigoletto-- vibrato cu pinky?...mie asta chiar nu-mi iese

ok..o sa'i zic sa'mi arate..dar crezi ca poate sa imi arate pe chitara?!... e squier nu stradivarius :) (sau cum se scrie corect)... ii zic... thank's de sfat...

Link to comment
Share on other sites

Guest cobain67
Lol la aia cu temperatura soarelui. Te-ai uitat la aia cu Petrucci :):)

 

Bai Cobain, multa lume de-aici iti poate recomanda profesori buni, depinde de unde esti, si eu zic sa-i asculti si sa te duci. Eu am facut chitara la inceput cu Viorel aici in Constanta si dupa ce am iesit de-acolo dupa cam un an mi-am dat seama ca toate drumurile sunt deschise. Chestii de genu "cum se face vibrato din deget", "cum se tine mana', sau "pene care sa nu se indoaie" nu sunt intrebari de forum, sunt intrebari de intreabat un profesor.

 

E mult de treaba da asta e, trebuie sa te dedici putin, nu poti sa inveti totul in 2 minute de pe forum. In plus, incearca sa nu mai faci pe desteptul daca nu stii anumite chestii (iti zic asta prietenos).

 

Good Luck.

ok, despre profu' meu se zice ca e cel mai bun din judet, nu stiu daca e adevarat, nci nu am timp de atata stat pe la profi, prefer sa exresez mai mult acasa, cum stiu eu si sa incerc sa gasesc raspunsuri si pe forumuri, am capacitate anu ' asta...nu pot sa alerg de la un prodesor la altu'...mai bine stau sa invat si de la anu fug de la un prof la altu... si ca tot ai zis, sunt din baia mare

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.