www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marshall Mg15dfx


Guest delphi
 Share

Recommended Posts

Nu stiu daca am facut cea mai buna alegere ...

 

daca l-ai luat pentru acasa, zi-ne si ce anume nu-ti convine ...

daca l-ai luat pentru repetitii, ai ales prost :) (puterea)

 

mai bine zis, acu' ca l-ai luat, ce mai vrei? :)

si io mi-am luat mg15 si n-am mai carait atata.... p-asta-l ai, cu asta defilezi ! baga mare :)

Link to comment
Share on other sites

Hai ca-i buna.\Omul a zis ca-i multumit.

 

este foarte bun si pentru repetitii. Daca repetitiile sunt profi si toata lumea este bine organizata. Tobele se surdineaza la repetitii prin diverse metode. Unii prefera sa le amplifice chiar. Atunci 15W nu sunt suficienti. Dar nici o pereche de urechi. Dupa cativa ani ramai fara ele.

Link to comment
Share on other sites

Hai ca-i buna.\Omul a zis ca-i multumit.

 

este foarte bun si pentru repetitii. Daca repetitiile sunt profi si toata lumea este bine organizata. Tobele se surdineaza la repetitii prin diverse metode. Unii prefera sa le amplifice chiar. Atunci 15W nu sunt suficienti. Dar nici o pereche de urechi. Dupa cativa ani ramai fara ele.

Gicule, ia invata-ne si pe noi cum " se surdineaza " tobele, neaparat mai ieftin decat MG-ul!

Link to comment
Share on other sites

Gicule, ia invata-ne si pe noi cum " se surdineaza " tobele, neaparat mai ieftin decat MG-ul!

Le umpli cu burete, carpe... (nu prea mult ca nu mai suna), sau pui pe fete silencere (parca asa se cheama).

 

:)

da, da musai LP de la Gr...an

 

pentru tine, dar numai pentru tine, repet: Lethal mixture -> Gibson+Marshall

 

multumit? :)

:) (gr.. cred ca este peste mymusia. la tepe.). Bafta, letalule.

Link to comment
Share on other sites

Gicule, ia invata-ne si pe noi cum " se surdineaza " tobele, neaparat mai ieftin decat MG-ul!

 

Iti scoti din buzunar batista (dar ai grija sa fie curata) si o intinzi frumos pe premier.

Daca vrei, poti sa pui si o patura sau o fata de masa. In toba mare bagi pernele din zestrea de la bunica.

 

Sau cumperi de la un magazin de muzica (nu al tau ca nu ai) niste paduri de "surdinare".

 

Capisci?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.