www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cantece pentru fete ...


Guest Razvan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest rhcp_guitarist

Eu sunt o rockeritza soft care asculta rhcp,incubus,u2,iar metallica pur si simplu nu-s pe gustu meu. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt o rockeritza soft care asculta rhcp,incubus,u2,iar metallica pur si simplu nu-s pe gustu meu.

 

...chiar ca soft :)

 

eu unul am crescut cu rockul in casa...heavy metal :)...asa ca nu ma pot plange....dar eu cred ca ar trebui sa incerci si altceva....mai sunt atatea trupe...imposibil sa nu iti mai placa niciuna :) ....trebuie sa descoperi "adevarata fata a rockului"(cum spunea cineva o data) :(

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Ce sa fac daca n-am frati care sa ma "invete" adevaratul rock.eu sunt o fire destul de deschisa la nou,insa acu trec prin faza incubus. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest spyked88

Nu stiu daca s-a mai postat, dar... Extreme - More Than Words. Eu nu am dat niciodata gres cu ea :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Oamenii chiar folosesc chitara ca pe un aspirator de gagici.. nobil.. adevarul e ca cu bassul nu prea am spor pe partea asta, tot chitara e buna de o vraja. Fie ele si rockerite, publicul nemuzical nu prea apreciaza un solo de bass ca unul de chitara.. O sa ma gandesc la niste piese si am sa postez.

PS: more than words a functionat si pt mine :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest marina

daca vreti sa "fermecati" o fata, cantatii July Morning-Uriah Heep si cred ca va fii foarte impresionata!!oricum eu cred ca depinde mult carui fel de fata ii cantati...

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone
Pantera - Cemetery Gates, chitara rece.

Merge bine. Da... ce o ardem aiurea, ca pana la urma, tot Nothing Else Matters, si un cantec bashit cu 4 acorduri, sunt cele mai tari :)

Si... cam toate melodiile de pe albumele, Pride Of Glory, si Book Of Shadows, alu` nenea Zakk Wylde :).

 

Daca ai vreo varianta buna pt o singura chitara de la cemetery gates, da-mi si mie tabul sau partitura sau o inregistrare cu tine ca ne descurcam. Noi neam chinuit sa facem in format original, da era cam greu cu schimbatu de la clean la distortion, multe pasaje etc etc.. 10x

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Bai.. melodia are 3 chitari :) pe partile de solo, eu bagam compresie pe bass si suna ok, dar ii lipseste ceva.. plus ca intr-oul clar nu se poate face pe 1 sg chitara, indiferent cat de tenace as fi pe bass.. Sunt deschis oricaror recomandari.

Link to comment
Share on other sites

Fluffyone, daca vrei sa-ti iasa exact ca pe inregistrare te pacalesti singur. Pantera se descurca de minune live cu o singura chitara la melodia asta. Eu spun ca a fost construita pt o singura chitara din cauza ca Pantera au un singur chitarist, faptul ca pe inregistrare se suprapun mai multe in anumite locuri n-are a face. Orice formatie inregistreaza mai multe instrumente. Daca vreti sa faceti cover la asta solutia e sa o cantati cum o canta pantera live.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Pai dati-mi si mie versiunea live ca la prima cautare n-am gasit pe dc.. cine e amabil, sa mi-o trimita pe mail: vladpick@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Guest decide

cum dumnezeu???adica ce klumea ar fi sa mi se cante metallica!!!(eventual sub geam :))orice dela ei dar nu wiskey in the jar(asa daca nu suntem beti crita :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Hihi ce parere dubioasa trebuie sa ai tu despre fete daca le poti vraji doar cu doua zdranganeli :)

8111[/snapback]

 

Cam asa ceva. Apropos, femeile dezbracate nu au extensia jpg :)

daca vreti sa "fermecati" o fata, cantatii July Morning-Uriah Heep si cred ca va fii foarte impresionata!!oricum eu cred ca depinde mult carui fel de fata ii cantati...

8117[/snapback]

Te contrazici singura :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist
Cred ca ar merge sa-i cantam cam orice mai soft :)

Pentru ca in general nu prea am vazut decat foarte putine fete care sa aiba vreo tangenta cu chitara :)

15970[/snapback]

 

 

Hm..felu in care ai zis-o denota ca ai impresia ca noi suntem atat de neputincioase in fata barbatilor :( eh..e adev ca nu foarte multe fete de apuca de chitara pt ca am realizat ca ne este mult mai greu sa invatam,avem destule piedici..dar lasa nu cred ca eu sau marina ne vom lasa prea curand d chitara..u will defintly here from us :)

Link to comment
Share on other sites

Guest marina

Da,poate intr-un fel ai si tu drepate ca multe fete nu se pricep si asta pt ca ele intalnesc multe piedici,iti spun in cunostiinta de cauza... :)

Asta nu inseamna ca sunt niste necunoscatoare care nu stiu nimic despre chitara,paote fetele stiu multe,dar nu arata :(

Eu voi continua sa cant,asa cum ma pricep eu,bine,prost!!

Si inca un lucru: NU subestimati fetele! :)

Sper ca nu am fost prea offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Prietena mea a refuzat sa-si taie unghiile, in consecinta nu a mai primit lectii de la mine.. Apoi, am o colega de liceu care detine un ESP si nu ii e frica sa-l foloseasca :)

Link to comment
Share on other sites

E adevarat ca multe fete nu reusesc si iti spun ca piedici sunt eu am intalnit,mai ales cu cel care ma invata(nu dau nume),dar cu fetele se purta ca un misogin,iar cu baietii se purta super,adica era o diferenta clara care pe mine m-a deranjat!!

Iar ce ai spus despre unghii e chiar haios :( cine vrea sa canta totusi renunta la fleacuri de astea :) Si oricum nu unghiile sunt problema!Eu am cantat si cu unghiile mai mari si nu a fost chiar asa d rau :)

Eu nu mai spun nimic,gata,am incheiat :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.