www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hackerii Au Atacat Big Mamou


freelancer
 Share

Recommended Posts

Azi, pe la 13,00 hackerii au atacat websiteul BIG MAMOU. Website-ul a fost blocat. Mai intai a aparut o injuratura si apoi mesajul "aceasta pagina nu exista!"

 

Stie careva de ce?

 

Adica are mai multe amanunte... Eu auzisem ca urma sa fie postat ceva despre un concurs de chitara la Open Mike-ul de marti al lui Cyfer... dar nu vreau sa bag goange... poate sa fie un zvon doar. am incercat sa dau de Cyfer, dar nu mi-a raspuns la mesaje, apare "invisible"... Noi ne interesam daca e reala faza cu concursul pentru ca vroia Cristi de la "X-plod" sa se inscrie...

 

Sa speram ca a fost doar o "vrajeala"!

 

 

p.s. - later edit: revin, nici la ora la care postez acum (18,42) nu merge siteul : www.bigmamou.ro

apare acelasi lucru, ca pagina nu exista: "The page you are trying to access does not exist.

Please select a page from the main menu."

 

 

p.p.s - later, later edit: ii merge cuiva pagina? ca mie tot nu-mi merge si n-am probleme de browser...

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

poate sa dea cineva de cyfer, sa intrebe ce se intampla?

 

 

p.s. mie nu-mi apare "The Forum is currently offline for maintenance.

Check back soon!"

 

eu merg pe internet explorer 6

 

p.p.s. - sau poate are cineva telefonul lui vali, sau georgiana de la big mamou, sa-i intrebe... daca are cineva mobilul, sa-l posteze!

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

e tare... dar tot nu dau de cyfer. si de ce e blocat la big mamou?

 

stirea de pe www.cyfer.ro

 

"Concurs chitaristic la Open Mike

Pe 27 Martie, la evenimentul obi?nuit Open Mike din fiecare zi de mar?i din Big Mamou, se adaug? un concurs chitaristic. Modul de desf??urare va fi similar competi?iilor eliminatorii. Doi chitari?ti se vor duela pe scen? pentru a câ?tiga simpatia publicului, acesta fiind singurul judec?tor. Oricine are dreptul s? participe. V? a?tept?m!"

 

si cum ne insciem? ce cantam? cum decide publicul?

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

eu stiu - din posturile tale - ca esti mai prost decat prevede legea, dar n-am ce sa-ti fac. sarcasm 100%

 

 

pentru restul userilor, carora nu le sta creierul lejer, ca lui "ulfhednar", poate aflam de la cyfer despre ce concurs e vorba, ca-l vad logat...

 

 

cat despre hackeri, inca ataca... uitati-va la www.bigmamou.ro, indiferent ca iq-ul lui "ulfhednar" e sub al lui george w. bush

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

Bigmamou.ro a fost hackuit, cel mai probabil azi. Bãieții au pus o înjurãturã acolo în locul paginii principale. Cei de la club au motive serioase sã creadã cã este implicat un club concurent. Nu are rost sã intrãm în teoria conspirației, accidente similare se întâmplã peste tot. Aºa cã chill...

 

În legãturã cu concursul, acesta se va ține mâine seara. Vom încerca o variantã alpha ºi analizãm ce se întâmplã.

Despre ce e vorba:

Se organizeazã un concurs la care oricine are dreptul sã participe. Doritorii se înscriu pe rgc sau la mine (la fața locului). Prin tragere la sorți, chitariºtii se grupeazã câte doi urmând ca ei sã se dueleze pe scenã pe un groove de bas cu tobe. Dupã câteva dialoguri, publicul va decide cine merge mai departe.

 

Vã rog, nu luați acest concurs prea în serios. Vreau mulți chitariºti sã participe ºi vreau sã ne distrãm. Deocamdatã nu avem premii, câºtigul va fi doar popularitatea. :)

Link to comment
Share on other sites

Din ce stiu eu bigmamou ruleaza pe o platforma joomla/mambo. Jucaria asta are un luuuuung sir de vulnerabilitati si nu e exclus ca siteul sa fi fost spart astfel. De regula cei care se ocupa cu haxoratul o fac la foc automat si exista sase ca big mamou sa fi fost una din multele victime. Textul postat de indivizii ilegali era in limba romana si se integra cumva in context sau era ceva generic ?

http://secunia.com/search/?search=joomla

 

Cyfer poate ca treaba asta cu concursul ar merge pe un thread separat sa stie mai multa lume de ea .. Ce zici ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Oameni buni, de ce cautati o conspiratie in orice? Concursul pe care-l propune Cyfer e de mult anuntat pe site-ul lui si, asa cum poate observa orice om cu bun simt, este vorba de un concurs for fun...se cauta un pic de distractie, nu de competitie! cel putin mie asta-mi inspira anuntul!

Link to comment
Share on other sites

Azi, pe la 13,00 hackerii au atacat websiteul BIG MAMOU. Website-ul a fost blocat. Mai intai a aparut o injuratura si apoi mesajul "aceasta pagina nu exista!"

 

Stie careva de ce?

 

Adica are mai multe amanunte... Eu auzisem ca urma sa fie postat ceva despre un concurs de chitara la Open Mike-ul de marti al lui Cyfer... dar nu vreau sa bag goange... poate sa fie un zvon doar. am incercat sa dau de Cyfer, dar nu mi-a raspuns la mesaje, apare "invisible"... Noi ne interesam daca e reala faza cu concursul pentru ca vroia Cristi de la "X-plod" sa se inscrie...

 

Sa speram ca a fost doar o "vrajeala"!

p.s. - later edit: revin, nici la ora la care postez acum (18,42) nu merge siteul : www.bigmamou.ro

apare acelasi lucru, ca pagina nu exista: "The page you are trying to access does not exist.

Please select a page from the main menu."

p.p.s - later, later edit: ii merge cuiva pagina? ca mie tot nu-mi merge si n-am probleme de browser...

 

hackerii au reusit, cristi de la xplod n-a ajuns la mamou..

..hmm.. cam mult caz pt nimic, nu-i asa?

Link to comment
Share on other sites

Noi ne interesam daca e reala faza cu concursul pentru ca vroia Cristi de la "X-plod" sa se inscrie...

 

Sariti! Ataca hackerii Big Mamou-ul! Sa facem un lant uman in jurul lui si sa il aparam cu trupurile noastre! Este clar o conspiratie diabolica pentru ca (x)plodul sa nu se inscrie si sa nu castige concursul! Diabolic! Mârºav! B);):(:):)

 

Oameni buni, de ce cautati o conspiratie in orice? Concursul pe care-l propune Cyfer e de mult anuntat pe site-ul lui si, asa cum poate observa orice om cu bun simt, este vorba de un concurs for fun...se cauta un pic de distractie, nu de competitie! cel putin mie asta-mi inspira anuntul!

 

hackerii au reusit, cristi de la xplod n-a ajuns la mamou..

..hmm.. cam mult caz pt nimic, nu-i asa?

E o dovada ca hackerii sunt cea de-a patra putere in stat, nu presa. ;)

Blackout, pentru tine numai :) . Si io care credeam ca esti fan X-plod...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.