www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Pic De Chitara Clasica


lagis
 Share

Recommended Posts

O piesa foarte frumoasa!

Felicitari!

Pe cand si altele?

 

salut

si multumesc sincer pentru apreciere, am inregistrat o impreuna cu alte cateva piese,un preludiu Bach in C major si Evocacion a lui Julio Merlin dar o sa le postez mai incolo daca iti face placere, am probleme cu windowsul se incarca f f greu. flo

Link to comment
Share on other sites

felicitari. suna f. bine. sunt mici-mici probleme cu masura la inceput si undeva pe la mijloc. dar in rest e OK.

multumesc ptr apreciere dar probleme cu masura nu am nici la inceput nici la mijloc a si prefera sa si de a cu parerea oameni care nu sint implicati in nici un fel .cred ca este mai bine sa se uite ficare in gradina lui { a se vedea problemele cu masura la soloul X plod , ca sa nu mai vorbim de celelalte } .

Link to comment
Share on other sites

{ a se vedea problemele cu masura la soloul X plod , ca sa nu mai vorbim de celelalte } .

da ma , dar aia is niste copchilasi , viitori muzicieni mai au de lucru...pe cand tu esti om in toata firea

daca pui un copil de 7 ani sa bata cu ciocanul un cui si-l bate stramb, vii tu ala de 20 si-i zici ca e prost si nu sti sa-l bata? atat poate el la varsta lui

asa si cu asti de la x-plod

 

ai prins ideea?

 

oricum, felicitari, mi-a placut piesa in proportie de 80%

20% sunt pt unele poticneli/greseli

si nu uita am cantat / invatat pe chitara clasica si inca mai invat, acum cant pe bas mai mult iar pe clasica folk (mi-ar trebui acustica) si unele piese destinate clasicei...flamenco etc

deci stiu sa apreciez un chitarist de clasica. felicitari inca odata

Link to comment
Share on other sites

da ma , dar aia is niste copchilasi , viitori muzicieni mai au de lucru...pe cand tu esti om in toata firea

daca pui un copil de 7 ani sa bata cu ciocanul un cui si-l bate stramb, vii tu ala de 20 si-i zici ca e prost si nu sti sa-l bata? atat poate el la varsta lui

asa si cu asti de la x-plod

 

ai prins ideea?

 

oricum, felicitari, mi-a placut piesa in proportie de 80%

20% sunt pt unele poticneli/greseli

si nu uita am cantat / invatat pe chitara clasica si inca mai invat, acum cant pe bas mai mult iar pe clasica folk (mi-ar trebui acustica) si unele piese destinate clasicei...flamenco etc

deci stiu sa apreciez un chitarist de clasica. felicitari inca odata

Link to comment
Share on other sites

multumesc bassman

ideea am prins o de la inceput si consta in faptul ca nu poti sa te arunci intre "oameni in toata firea "sa canti cum canti si sa pretinzi sa fii tratat ca si cum nimic nu s ar fi intimplat si ar fi iesit totul la superlativ. pe mine tocmai asta m a deranjat si ii sugeram taticului sa si vada de copil si sa l puna la punct nu sa vina si sa si dea aiurea cu parerea , de regula cand i ti dai cu parerea asa trebuie sa fii peste nivelul celui pe care il ai in " colimator ' dar la noi rautatea si invidia este pe first place . si cu asta am incheiat.

ps chitara clasica este o mai veche pasiune de a mea ca si heavy metalul .

piesa Ora H

stranger inside me toate bune

ora_h_mp3.mp3

Link to comment
Share on other sites

multumesc bassman

ideea am prins o de la inceput si consta in faptul ca nu poti sa te arunci intre "oameni in toata firea "sa canti cum canti si sa pretinzi sa fii tratat ca si cum nimic nu s ar fi intimplat si ar fi iesit totul la superlativ. pe mine tocmai asta m a deranjat si ii sugeram taticului sa si vada de copil si sa l puna la punct nu sa vina si sa si dea aiurea cu parerea , de regula cand i ti dai cu parerea asa trebuie sa fii peste nivelul celui pe care il ai in " colimator ' dar la noi rautatea si invidia este pe first place . si cu asta am incheiat.

ps chitara clasica este o mai veche pasiune de a mea ca si heavy metalul .

piesa Ora H

stranger inside me toate bune

 

Metal frumos...

Parerea mea: vocea ar trebui putin post-procesata (niste joase?, putina "ambianta"?)

Poate si chitara solo?

 

Felicitari!

Link to comment
Share on other sites

Metal frumos...

Parerea mea: vocea ar trebui putin post-procesata (niste joase?, putina "ambianta"?)

Poate si chitara solo?

 

Felicitari!

multumesc

da ai dreptate nici nu am mai apucat sa tragem varianta finala piesa a ramas asa ,ar mai fi trebuit trasa odata vocea si la chitara mai era de umblat asta e flo

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

felicitari. suna f. bine. sunt mici-mici probleme cu masura la inceput si undeva pe la mijloc. dar in rest e OK.

[/q

 

 

 

bai frate asa ceva nu am mai vazut in viata mea .ce naiba aveti ? ce i cu chestia asta cu constitutia pe care ati postat o aici chiar sinteti megalomani ? te pomenesti ca ati vrea un cor de laudatori care sa o tina numai in osanale la tampeniile muzicale care apar pe site mai ales daca apartin" nomenclaturii." ce reflexe staliniste . nu cred ca merita sa mai intru pe situl asta va las in ale voastre ati dovedit inca o data cat de departe sintem de Europa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.