www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Comenzi Online


Guest Mike2142
 Share

Recommended Posts

Guest Mike2142

Salutare oameni buni.... am si eu o dilema - vreau sa-mi cumpar un Schecter Damien 6 cat de curand (probabil luna viitoare) si nu stiu ce sa fac.... adik, am gasit un magazin in Ungaria la care pretul e 15,5 milioane - plus cat m-ar mai costa transportul etc. , DAR am gasit si acest site, unde pretul e 14 milioane si - zic ei, transportul e gratuit.... acum, eu nu stiu ce sa zic, parca n-as avea incredere sa depun 1/2 din suma intr-un cont si sa astept 15-20 de zile.... treaba pare usor dubioasa, nici site-ul lor nu pare facut foarte profesional (ma rog, poate sa fie un singur om sau poate vreo 2-3, atunci e de inteles), deci intrebarea mea: a avut cineva de-a face cu site-ul respectiv? stie daca e de incredere? daca da, rog sa dati si niste detalii aici - daca intr-adevar perioada este de 15-20 de zile, daca produsul respectiv a ajuns in stare buna etc.

 

Si, pentru moderatori - nu stiu daca topicul asta e destul de vizibil, si va rog sa ma ajutati aici, in sensul, daca credeti ca ar avea mai mari sanse sa fie vazut pe o alta sectiune a forumului, rog sa fie mutat topic-ul - eu nu eram sigur in ce sectiune as avea cele mai mari sanse de a mi se raspunde cat mai la obiect. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Parerea mea e ca situatia cu acest site e cam dubioasa.Mai bine incerci in locuri mai sigure, gen thomann,de, sunt destui forumisti care pentru un anumit comision iti aduc orice(cred!) de pe acest site.

 

Pe langa faptul ca site-ul tau este executat la "mare arta", o firma care se respecta isi cumpara un domeniu propriu pe net, costa in jur de 1-2milioane.Cum ar fi fost daca se numea si forumul asta: rgc.go.xx.ll.ro???

 

Stay away from it! :)

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu,de anul acesta avem reprezentant oficial Schecter in Romania,asa ca nu vad de ce te-ai incurca cu siteuri indoielnice,sau cu produsele de grad B sau cu mici defecte pe care le ofera Thomann.In atentia moderatorilor care imi sterg posturile:NU sunt eu dealerul Schecter

Link to comment
Share on other sites

Guest Mike2142

ok, intr-adevar e o chestie dubioasa pe site-ul ala... probabil k o sa-mi iau din Ungaria pana la urma (dar ce ma enerveaza la culme e ca pe foarte multe site-uri din SUA gasesti chitari sub pretul propus de producator - de exemplu Damien 6 mi se pare ca are un pret sugerat de 499$ - pe unele site-uri la ei gasesti chiar pe la 350$ - astfel mi se pare totusi plauzibil sa fie la pretul asta pe site-ul ala romanesc ... anyway eu nu am pe nimeni in USA deci optiunile mele sunt cam limitate). Midnight Rider, daca stii ceva detallii despre reprezentantul oficial, te rog sa postezi aici (un site, o strada etc.) sau sa-mi dai un PM, chiar ma intereseaza. Inca ceva.... daca reprezentantul oficial e in Bucuresti, si nu are preturi substantial mai ieftine decat in Ungaria, imi voi lua de la Budapesta pana la urma. (apropo, site-ul magazinului din Budapesta e asta).

 

apropo, gnrmarius, mersi de sugestie, ma gandeam mai demult si la posibilitatea asta, dar intre timp am observat ca pe thomann chiar nu au modelul asta. :)

Edited by Mike2142
Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Din State, simpatizez site-ul Music123.com, din pacate, daca mai platesti si vama in tara la produs plus transportul, cred ca ajungi cu pretul la nivelul Thomann.de.Am cunostinte in State dar nu stiu daca asta te scapa de vama din pacate! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.