www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tiarra


ilun
 Share

Recommended Posts

am sa bag aici 2 filmari nu foarte bine realizate ce-i drept cu Tiarra, a 2a trupa in care activez incepand cu luna august a anului trecut...componenta actuala este:

Anda-voce, John-clapa, Robert (Robass de pe forum d-aici canta si cu Oaia Neagra)-bass, Natas (canta si cu Blind Spirits)-tobe, Diana-vioara, Adriana-violoncel, Indianu-voce (in filmare el e la tobe) si Tudor (Ilun)-chitara...sper ca n-am uitat p nimeni...in prezent inregistram un demo pe care il voi posta de asemenea in acest topic in momentul in care o sa fie gata...enjoy

 

-Intro

-Ielele
Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion
krklac... e fix album, asa ca nu stiu daca o sa'l putem posta pe forum.

 

Barem sa ne spuneti cand si unde se lanseaza, ca vin chitit! :)

Link to comment
Share on other sites

multzamim de interes, si o sa avem grija sa ne facem auziti in momentul in care vom avea inregistrat un material beton...melodii exista dar trebuie trase cat mai profi si asta o sa mai dureze oleaca...alta problema ar fi ca ne este foarte greu sa sustinem cantari de club pentru ca suntem 8 oameni si efectiv nu incapem pe scene...

Link to comment
Share on other sites

fratica... doar sa preiei 8 instrumente si sa se si auda toate in conditiile in care in majoritatea cazurilor nici o chitara cu bass si toba nu se aud bine (lasam vocea :) )... plus ca mai sunt si instrumente acustice... aaa, cam greu intr-un club cu arcade si scena de 3 pe 3 cu mixer behringer. :)

Link to comment
Share on other sites

:) nu m-am uitat la videoclipurile voastre, dar am demo-u vostru si sunteti tari! mai ales partea aia cu "vremuri apuse prin mine renasc.." :) :)

ala e vechi...iti sugerez sa te uiti la video-uri...in demo-ul ala nu exista vioara, violoncelul, nu era actualul basist si nu eram nici io la chitara :(

dar daca ti-a placut ala am io un feeling ca o sa-ti placa si ce urmeaza B)

Edited by ilun
Link to comment
Share on other sites

Exista 2 mairi probleme la voi:

1. SOLO... Iulin mai complica putin melodiile alea ca de gaj gaj s-a plictisit lumea. Da, o sa zici ca aveti vioara da asta nu-i scuza. Gaj gaju poa sa-l faca si un sintetizator.

2. Mai schimbati si voi modurile ca folositi aceleasi formule pe melodii de nus cat timp. O sa zici ca e gothic da da-o naibii ca devine plictisitor.

Link to comment
Share on other sites

Guest Blida
Exista 2 mairi probleme la voi:

1. SOLO... Iulin mai complica putin melodiile alea ca de gaj gaj s-a plictisit lumea. Da, o sa zici ca aveti vioara da asta nu-i scuza. Gaj gaju poa sa-l faca si un sintetizator.

2. Mai schimbati si voi modurile ca folositi aceleasi formule pe melodii de nus cat timp. O sa zici ca e gothic da da-o naibii ca devine plictisitor.

 

 

Asta o spui dupa ce ai vazut doua videoclipuri trase prost?

Cred ca mai bine te-ai duce tu odata la o repetitie Tiarra, sa vezi cum sta treaba de fapt cu solourile lu' Ilun.

 

 

p.s.: un sintetizator nu iti face gaj gaj cu feeling :)

 

TIARRA ROCKS ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Eu sunt de acord cu kovu_tlk cat priveste rolul redus al chitarei, dar cred ca asta e ceva normal in gothic. In mod normal, ai zice ca e o trupa mediocra, ca are niste viori/un pian care fac toata treaba si chitara face doar djdjdjdj, dar... nu asta e structura standard?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.